Jump to content

Benzine Tekrar Zam

MaSK
 Share

Recommended Posts

[b]ARKADAŞLAR YENİ 2011 HONDA CIVIC PREMIUM ALDIM. BU ARABAYI ALDIGIMDA DEVLETİN CEBİNE HAVADAN NEKADAR PARA GİRDİ BİLİYORMUSUNUZ ?

ARABANIN FİYATI : [color="#FF0000"]45.880 TL[/color]( ÖTV + KDV DAHİL )
ÖTV TUTARI : [color="#FF0000"]10.952 TL[/color] ( % 37 ) DİREK DEVLETİN CEBE
KDV TUTARI : [color="#FF0000"]5.328 TL[/color] ( % 18 ) DİREK DEVLETİN CEBE
ARABANIN FİYATI: [color="#FF0000"]29.600 TL[/color]

HAVADAN YERİNDEN KIPIRDAMADAN DEVLETİN CEBİNE GİREN PARA
TOPLAM : [color="#FF0000"] 16.280 TL ( ÖTV VE KDV TOPLAMI ) [/color]

BURADA ANLATMAK İSTEDİGİM OLAY,
BİZİ HERTÜRLÜ SOYUYORSUNUZ BU YETMEMİŞ GİBİ BENZİNEDE ZIRT PIRT ZAM YAPIYORSUNUZ.

BEN ALIN TERİMLE ÇALIŞIP BİRŞEYLER SAHİBİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM,
DEVLET BABA YATTIĞI YERDEN 16.280 TL'yi CEBE İNDİRİYOR. ÜSTÜNEDE BU ARABANIN YOLDA GİTMESİNİDE ENGELLEMEK İÇİN BENZİNE ZAM BENZİNE ZAM BENZİNE ZAMMM

BEN SALAKMIYIM YAAA ALLAH AŞKINA BİRİSİ BUNU AÇIKLASIN...[/b]

[quote]4 gün önce 4 kuruşluk indirim gelen benzin bugün yine zamlandı. TÜPRAŞ, bugünden geçerli olmak üzere benzin ve motorine 8-10 kuruş zam yaptı.
[/quote]

[quote]BÜYÜK KARAKTER KULLANDIGIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM ACAYİP SİNİRLİYİM :@[/quote]

KAYNAK

[quote]http://finanshaber.mynet.com/detay/ekonomi/benzin-ve-motorine-yine-zam/3667
[/quote] Edited by MaSK

salak değilsin kardeşim bizden birisin,yapacak bişey var mı..bence yok..ben daha seçim kampanyası olarak benzini ucuzlatacağız diyen parti bile görmedim..hani hükümete suç bulsam oda değil,her gelende aynı..zam zam zam..sen ben ödeyeceğiz kimi kaçak göçek bulup kullanacak yok benzinini yok elektriğini..daha neler yazılırda bakma işte 3 günlük dünya hayatı,hiç zehir etme kendine..ötv falan giden gitmiş ödemişsin zaten..ne diyim arabanın tadını çıkar,hayırlı olsun :) ve lpg dönüşümünüde ciddi ciddi düşün..bu benzine para mı yeter

[quote name='slkcer' date='28 May 2011 - 23:33 ' timestamp='1306625582' post='1020244']
salak değilsin kardeşim bizden birisin,yapacak bişey var mı..bence yok..ben daha seçim kampanyası olarak benzini ucuzlatacağız diyen parti bile görmedim..hani hükümete suç bulsam oda değil,her gelende aynı..zam zam zam..sen ben ödeyeceğiz kimi kaçak göçek bulup kullanacak yok benzinini yok elektriğini..daha neler yazılırda bakma işte 3 günlük dünya hayatı,hiç zehir etme kendine..ötv falan giden gitmiş ödemişsin zaten..ne diyim arabanın tadını çıkar,hayırlı olsun :) ve lpg dönüşümünüde ciddi ciddi düşün..bu benzine para mı yeter
[/quote]

arabaya binmemizi istemiyorlar resmen ya... al ama binme sistemi...

lpg güzel fikir düşünüyorum. lpg yede zam yapamamasının nedenide taksici kardeşlerimiz sanırım.

birkaç aya önce bir otobüs yolculuğunda avusturyada yaşayan bir abimizle uzun uzun sohbet etme fırsatım oldu ve bu araba vergileri ve benzin fiyatlarından konuştuk..onunda bana anlattığı araç fiyatı ve benzin fiyatı Türkiyedekinden pekte farklı olmuyor insanları toplu taşımaya yönlendirmeye çalışıyorlar şeklindeydi..tabii bizim malum toplu taşıma fiyatlarıda ortada ama gerçekten al ama binme şeklinde bir anlayış olabilir mi diye düşünürsek bazen cidden aklımdan geçmiyor değil,açık açık binme diyorlar belkide :)

[quote name='slkcer' date='28 May 2011 - 23:42 ' timestamp='1306626152' post='1020251']
birkaç aya önce bir otobüs yolculuğunda avusturyada yaşayan bir abimizle uzun uzun sohbet etme fırsatım oldu ve bu araba vergileri ve benzin fiyatlarından konuştuk..onunda bana anlattığı araç fiyatı ve benzin fiyatı Türkiyedekinden pekte farklı olmuyor insanları toplu taşımaya yönlendirmeye çalışıyorlar şeklindeydi..tabii bizim malum toplu taşıma fiyatlarıda ortada ama gerçekten al ama binme şeklinde bir anlayış olabilir mi diye düşünürsek bazen cidden aklımdan geçmiyor değil,açık açık binme diyorlar belkide :)
[/quote]

aynen öyle bu sinirim bu yüzden al ama sakın binme çürüsün

Vergiler çok yüksek, sorun burda. Ve bunu da her gelen yapıyor, çünkü devletin zenginden vergi alacak sistemi henüz çok yetersiz. Faturası hepimize kesiliyor. Ben memurum vergi daha para elime geçmeden kesiliyor, ama çok kazanan kaymak tabaka gösterdiği kadarının vergisini ödüyor. Herkesten adaletli vergi alınması için ve yüksek vergiler için sivil toplum demokratik tepki gösterebilir. Hak verilmez alınır kanısındayım.

[quote name='cemoakcay' date='28 May 2011 - 23:59 ' timestamp='1306627156' post='1020255']
Vergiler çok yüksek, sorun burda. Ve bunu da her gelen yapıyor, çünkü devletin zenginden vergi alacak sistemi henüz çok yetersiz. Faturası hepimize kesiliyor. Ben memurum vergi daha para elime geçmeden kesiliyor, ama çok kazanan kaymak tabaka gösterdiği kadarının vergisini ödüyor. Herkesten adaletli vergi alınması için ve yüksek vergiler için sivil toplum demokratik tepki gösterebilir. Hak verilmez alınır kanısındayım.
[/quote]

kesinlikle katılıyorum + 1

Öncelikle arabanız hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum.Ailenizle, eşinizle dostunuzla mutlu huzurlu yolculuklar diliyorum.
Tabi ki cepten fazla para çıkması insanı rahatsız eder, 50 dolarlık mala 80 dolar vermek insanı çıldırtıytor iyi biliyorum, ama kendi devletinin cebine para girmesini istemeyen tek toplum da biziz herhalde.Biraz cepten çıkanı değil de, geri dönüşünü görmek lazım.Bunu yapmaya mecburuz çıldırmadan yaşayabilmek için.

[quote name='sessizada01' date='29 May 2011 - 08:35 ' timestamp='1306658142' post='1020317']
yapabılecek bıse yok ya araba almayacaksın yada alırsan katlanacaksın bu kadar basıt mesela ttnetın millete attıgı kazıgı yapabılecek bıse varmı ınternet kullanmak ıstıyorsan katlanacaksın o olay gıbı
[/quote]
Olay işte budur dostum, totaliter devletler insanlara öğrenilmiş çaresizlik aşılar, halk bilir ki ne olursa olsun, insanlar ne gösteriler yaparsa yapsın, kontrol onların elindedir ve biz güzelce yolunuruz.

DEVLET ZENGİNDEN VERGİ ALAMIYOR! Yav bırak vergiyi benim yurdumda bir namussuz vardı, bunların kebap dükkanı+ süper marketi vardı, ADAM BURS ALIYORDU! Bense babam işçi olmasına rağmen kredi alıyorum. Devlet onlardan alamadığı gibi bir de onlara "bedavadan" para akıtıyor.
Ondan sonra benzin şu kadar, ekmek şu kadar, et şu kadar...
Not: O burs alan arkadaş 5 vakit namaz kılar, sohbetleri kaçırmaz ve ağzından maşallah-inşallah eksik etmezdi...

[quote name='EKE58' date='29 May 2011 - 08:44 ' timestamp='1306658650' post='1020324']
Öncelikle arabanız hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum.Ailenizle, eşinizle dostunuzla mutlu huzurlu yolculuklar diliyorum.
Tabi ki cepten fazla para çıkması insanı rahatsız eder, 50 dolarlık mala 80 dolar vermek insanı çıldırtıytor iyi biliyorum, ama kendi devletinin cebine para girmesini istemeyen tek toplum da biziz herhalde.Biraz cepten çıkanı değil de, geri dönüşünü görmek lazım.Bunu yapmaya mecburuz çıldırmadan yaşayabilmek için.
[/quote]

benm devletim tabiki zengin olsun ama benmde bizahmet burnumdan getirmesin ya...

arkadaşn verdigi örnek gibi pırlantada %0 kdv ekmekte %8 hangisini yemek istersiniz ? hani diyorlar ya lüx mallardan kaçının yoksa ödersin vergisini. buyur işte. pırlanta sıfırrr kdv - sigara - alkol - benzin almış başını gidiyor. (alkol kullanmıyorum)

Dizele geç şehirler arası yolarda türk yakıt markları var .

Motorin düz yani 3.00 lira

Euro dizel 3.25

Türkiyenin en yakıt yakan motoru ford 1.4 turbo dizeldir.

ford fiesta pegeot 206 hdi ve citroen modellerinde bulunan motordur.

ben şehir dışı 150-100 kuruş arası yakıyorum 300 km 30 lira:)))

Dizeller şuanda benzinli motorlardan daha teknolijisi öndedir.

[quote name='darklight6' date='30 May 2011 - 04:19 ' timestamp='1306721951' post='1020712']
Dizele geç şehirler arası yolarda türk yakıt markları var .

Motorin düz yani 3.00 lira

Euro dizel 3.25

Türkiyenin en yakıt yakan motoru ford 1.4 turbo dizeldir.

ford fiesta pegeot 206 hdi ve citroen modellerinde bulunan motordur.

ben şehir dışı 150-100 kuruş arası yakıyorum 300 km 30 lira:)))

Dizeller şuanda benzinli motorlardan daha teknolijisi öndedir.
[/quote]
10 ve 15 kuruş olmasın :lol:

Devlet mevcut benzin ve motorin stokunu karşıyamaladığı için vergi üstüne vergi koyuyor bu onun haklılığını sağlarmı tabiki hayır ama araç satışları olsun gerekse de akaryakıt zamları devletin kotalamaya çalıştğı kesin.Akaryakıt zamlarından gıda ve tüketim ürünlerinin zamlanması garip bir durum birbirlerine ikame mallar bile değil nasıl beceriyorlar o ondan da garip zate :)

Niyemi bu hale geldik niyemi, kusur var demekten korktuğumuzdan.
Vatandaşın refah seviyesi yükselmesin, toplu taşıma kullansın ama en pahalısından (Kar kapısıyız ya)
Adamlar Metrobüs yaparlar ucuzdan alıştırırlar sonra en pahalısından kullandırtırlar.
Arablarla kankayız ama en pahalısından.

Konuşursun ya vatan haini ya bölücü ya da kominist olursun.
Ama bu ülkede vatanını milletini seven vatandaş olamazsın nedense.

Allah yar ve yardımcımız olsun. Bunlar daha iyi günlerimiz gibi geliyor bana.

birazda özeleştiri yapmak gerekiyor:
45880 e aldığın arabayı 3-4 sene sonra nekadara satmayı düşünüyorsun? madem vergisinden şikayetçisin neden "0" alıyorsun? ben gecen hafta 2004 punto aldım 15000 verdim senelik vergisi 160tl devir için 75tl sigorta için 185 tl... aracım dizel + 1300 + sınıfının en lüksü yani 6 havayastığı yol bil. dijital klimsı yağmur sensörü vs. vs. düşünüyorum 2004 de bu adam bu arabayı 45000 e anca almıştır.. yazık yazık..

şimdi bi düşünelim: yaşadığım şehirde benimle aynı km yi yapan 100000tl lik araçlarda var ama şikayetçiler :) hem yakıttan hem vergisinden vs. vs.. madem şikateçisiniz hem yakıttan hemde vergiden: 2. el alın 1300 - 1400 motor seçin.. haa dicekseniz konfor?? konfor artık araçlarda lüks değil standart arkadaşlar..

ayrıca:

devletin cebi yoktur...

Babası başbakan olduğu yıllarda o'nu bir işadamı, hayrına AB......D'de okutuyordu. Olsun !..
Birkaç yıl önce ABD başkanı BUSH o'na Dünya Bankasında iş bulmuştu. Olsun !..
Evvelce evi, arabası falan yoktu.Şimdi trilyonluk evleri, arabaları hatta gemicikleri var.Olsun !..
Aşağıdaki gibi bir ''bakkal dükkanına'' ihtiyacı vardı, Allah onu da verdi !..

OLSUN, YAKIŞIR OĞLUMUZA !..
Babasının televizyonlara çıkıp :
''Mahallelerdeki bakkal dükkanlarını kapatın'' demesinin sebebi şimdi anlaşılıyor.
---------------------------------------------
(Tezgah böyle hazırlanır. )
YAKIŞIRRRR BEEE !.. Kimin oğlu o !..

BİM marketlerini Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı.

Bakkallar kapanıyor,
Bildiğimiz gibi ilaçlar da artık, marketlerde de satılacak.

Tabi her markette değil. Şimdilik sadece BİM Marketlerinde.

Bugünkü bu görüntünün temelleri taa iki yıl öncesinden atılmaya başlanmıştı.
Bildiğimiz gibi 2-3 yıl öncesi itibariyle BİM marketleri bu kadar yoğun değildi.

Ama, Bugün 30 bin nüfuslu küçük bir ilçede bile, 6-7 bazılarında 8-9 şubesi olan BİM marketleri, bu ilaç paradigmasının uzantısı olarak çoğaltılması işlemi şuurlu şekilde gerçekleşti.

Bildiğimiz gibi Cüneyd Zapsu denen biri BİM hisselerini sattı ve bu satış akabinde en büyük payı

Sayın Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı.

Hani şu 26 yaşında 13 tane şirketin CEO sunu yapabilecek beceri ve kapasite(!)deki oğlu...

Ve bunun diğer temelleri hükümet ile Eczacılar arasında bir ay öncesinde yaklaşık 2000 kalem ilaç üzerinde fiyat anlaşmazlığı yüzünden çıkan sonuçta atıldı.

Mahalle bakkallarıda teker teker kapatlıyor. Vergi indirimi, Kredi, Af , YOOOKKK onlara.

Veeeeeeeeee, ne diyelim, (Tezgah böyle hazırlanır. )

Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun .......

Şimdi biliyon dimi,

BİM e verdiğin her kuruş, Erdoğan ailesinin cebine giriyor.

2.NOT AŞAĞIDA OKUYUN LÜTFEN…………….

Rakı, Amerikalı'nın.

Finansbank Yunanlı'nın ...

Oyakbank Hollandalı'nın.

Denizbank Belçikalı'nın.

Türkiye Finans Kuveytli'nin.

TEB Fransız'ın.

Cbank İsrailli'nin.

MNG Bank Lübnanlı'nın.

Alternatif Bank Yunanlı'nın.

Dışbank Hollandalı'nın.

Şekerbank Kazak'ın.

Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.

Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.

Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.

Enerjisa'nın yar ısı Avusturyalı'nı n.

Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.

Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.

İzocam, Fransız'ın.

TGRT (Fox) Amerikalı'nın.

Demirdöküm Alman'ın.

Döktaş Fransız'ın.

Süper FM Kanadalı'nın.

Hepsi TÜRKtü.

Sadece 4,5 yıl önce.
Çok önemli ....

B O R

ASIL DEĞERİ 9 (DOKUZ) trilyon DOLAR DIKKAT 9 MILYAR VEYA

9 MİLYON DEGIL

9 trilyon DOLAR ...

ABD SADECE 40 KIRK MİLYON dolara KAPATACAK.

YAZIKLAR OLSUN ....

KAPTIRANA, verene SUSUP SEYREDENE ... .

ALTI ÜSTÜ BİR MAİL GONDERMEKLE

BU İŞ OLMAZ DİYE Düşünmeyin LÜTFEN.

VATANINI SEVEN
HERKESE gönderelim, Hepinizin Bildiği GİBİ ETİBANK öZELLESTİRİLECEK. .
(VE ALICISI AMERIKA :-)

VE BOR İŞLETMELERİ ETİBANK bünyesinde.

Konulan FİYAT 40 MİLYON $.

LÜTFEN BİR DAHA OKUYUN VE LÜTFEN HERKESE iletin ...

Yaşadığın
DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN,

BARI ÜLKENİ SORGULA .....

ÖNEMLİ ....

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ..

Borla çalışan araba üretil di, Türkiye kiskacta.

Arabayi bor madeniyle calistiracak Patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı.

TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 70 `ine sahip

ve Uluslararası tröstler Türkiye
uyanmadan
bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.

akp ye hiç oy vermedim. (beni şakşak çılardan sanmayın! çok fazla araştırma yaparım)

hepsini ayrı ayrı açıklamak isterdim ama "değmez"

"Demirdöküm Alman'ın." demiş'ya arkadaş bu konuda bilgilerimi paylaşayım..

sene 2000 demirdöküm'ün aslında alman bir firma ile ortak olduğunu öğrendim
sene 2004 okuldan mezun oldum ing. bilmediğim için burnumun dibindeki demirdöküm beni stajyer olarak kabul etmedi
sene 2004 demirdöküm logosunun altında alman firmanın ismini ilk kez gördüm (demirdöküm'ün aslında bir firma değil marka olduğunu öğrendim)
sene 2007 demirdöküm vaillant tarafından satın alındı ama hala demirdöküm üretiyor

sene 2011 az önce arkadaş sayesinde bunların nedeninin akp olduğunu öğrendim:)) çok komiksin ya :)) demirdöküm özel bir şirkettir! devletin bir kurumu değildir. önce neyin özelleştirme neyin ticaret olduğunu bilelim dimi..

gelelim izocam 'a

fransızın dediği firma hakkında

http://www.izocam.com.tr/izocam/Yatirimci-Iliskileri/Esas-Sozlesme.aspx

burayı incelemenizi tavsiye ederim :)

Edited by kedice

[quote name='alerte' date='30 May 2011 - 11:51 ' timestamp='1306756279' post='1020876']
alıntı zaten arkadaşım ben aksini idda edmiyom ama bunların çogu gerçek seninlede burda siyaset yapacak degilim.
[/quote]

yapma zaten ben "siyasetçi" değilim. olsaydım da "muhatabım" sen olmazdın...
yazılan "alıntının" bütününe yakını "saçmalık" farkındasındır "umarım"
ve "benzin zamları vergi yükümlülüğü" konusundan "uzak"

Cem UZAN'ı seçeydiniz zamanında 1 tlye güzel güzel arabamızı sürer idük :Q Aha da seçim yakın, herkesin elinde bi fırsat var. Sandıkta konuşun ona göre gazımızı alalım :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...