Jump to content

İki Telefon Arasında Kaldım Sizce Hangisini Almalı

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

ben Nokia c7 kullanıyorum.. güzel telefon fakat Android ayrı bir güzel.. kusursuz ve hızlı bir çalışması var android'in.. ayrıca samsung'un dokunmatiğinin nokia'ya göre daha iyi olduğunu çoğu kişi söylüyorr :)

[size="5"][color="#0000FF"]ben ettim siz eylemeyinnnn

ewet 2 ay once C7 aldım veeee...
1-Batarya denildigi gibi 555 saat degil sadece 48-50 saat (ben gunde belki 10 -20 dk.konusurum ve uygulamalar kapalı)
2-dokunmatik kilitleniyor bazen calısmıyor
3-konusurken kenarlarındaki dugmeler ele degiypr veeeee.
4-Kvk'ya goturdum bataryası icin;"problemi yok boyle kullanacaksınız" dediler
5-yuzey sensor iyi degil dokunmak yetmiyor iyice bastırmak lazım

vs.vs.vs.vs.vs.vs.

ne olur almayın derimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm[/color][/size]

ben E7 kullanıyorum ve bence akıllı telefon değince sadece hemde sadece nokia ve htc gerisi yalan
iphone : parayı çöpe atmak istersen al
samsung : kamyon üreticisinin cihazdan ne kadar anladığı ortada

Symbian mı Android mi sorusuna her ikisini de kullanmış biri olarak kesinlikle Android derim. Şu an kullandığım telefon HTC Desire HD. Android 2.2 üstü kullanan tüm telefonları alabilirsin gönül rahatlığı ile. Bir arkadaş 3.0 yükle demiş ama şu an için telefonlarda 2.3.4 var o da şimdilik sadece nexus serisinde var. diğer üreticiler 2.3.3 üzerinden rom uyarlıyorlar telefona. Samsung alarak iyi yapmışsın. Symbian'ı nokia bile bırakmışken senin gidip symbian alman çok yersiz olurdu, nokia ne yapacağını şaşırdı o yüzden şu 1-2 yıl boyunca nokia alırken iyi düşünün çünkü wm7 li telefon üreteceklerini açıkladılar ama bir yandan symbiana bilmem ne kadar daha destek vereceğiz diyerek stoktaki ürünleri eritmeye çalışıyorlar bir yandan android'e karşılık çıkardıkları maemo içinde kayboldular vs.. vs.. bu yüzden nokianın piyasasının ne olacağı belli değil. Akıllı telefon alacaksanız şimdilik en iyi üreticiler HTC, Samsung, Blackberry, Apple. Pazar paylarına bakıldığında ios üstün fakat android yükselişini devam ettiriyor. Yakın zamanda ios'un popülaritesini eline alacağını düşünüyorum. Gerçi halen iosta olupta androidde niye yok denilen oyun program vs.. var ama ilerisi için android çok büyük umut veriyor. Herşeyden önce arkasında google gibi bir dev olması ve 18ay her cihaza güncelleme olanağı sunması insana güven veriyor.

Edited by therkut

[quote name='KemalALKIN' date='17 June 2011 - 11:04 ' timestamp='1308301442' post='1030940']
3.0 çıktı ona güncelle alınca
[/quote]

arkadaşım 3.0 telefonlar için değil hemde üretici çıkarmadan öyle istediğin telefona kuramıyorsun androidi üreticiler kendi donanımlarını okuyabilmesi için özelleştiriyorlar örneğin nexusa yüklenen androidi diğer markalara kuramazsın üstelik 3.0 telefon için değil tabletler için

[quote name='turgut1817' date='18 June 2011 - 06:06 ' timestamp='1308369980' post='1031416']
Nokia bitti artık. Samsun daha güzel ve dokunmatiği daha iyi
[/quote]

nokia n9 u bir incele nokia yeniden doğuyor o telefonla meego işletim sistemini kullanacaklar ancak arkadaşın sorduğu telefonlar arasından tabii ki galaxy ace çünkü android , symbian işi artık gerçekten bitti

efe hiç bekleme nokia filan düşünme galaxy ace al ben kullanıyorum bu telefonumdan önce nokia x6 16 gb kullanıyodum telefondan bezdim ama galaxy ace gercekten güzel android gerçekten süper bi sistem nokia c6 alıp pişman olma aklında soru varsa cekinmeden sor ;)

Nokia ne yapacağını şaşırdı diye boşuna demiyorum. Millet nokiadan wm7 li bi telefon beklerken birden maemolu bir telefon çıkartıyorlar. Nokianın yeniden doğması değil can çekişmesi bu bana göre.

dostum onerıde bulunmamı ıstemısın bulunuyorum bence c7 al bende aynısını kullanıyorum cok cok cok cok cok cok cok.......... memnunum kamera ıle benımde ısım olmuyor oldukca seri programları calıstırmada basarılı ve seri wi-fi bundan oncekı 5800'a gore daha sorunsuz calısıyor benımkısı sadece bi oneri fakat senın gonlunde hangısı yatıyorsa onu almalısın cunku kullanacak olan sensın ;)

[quote name='hamdibaba' date='17 June 2011 - 09:18 ' timestamp='1308302297' post='1030949']
Evlat ben oğluma samsung aldım bana babacım ben bu güne kadar böyle bir telefon gömedim dedi ve teşekkür etti.
Alınca sende teşekkür edeceksin bundan eminim. Nokia nın yanından bile geçme 1.600 tl ye aldığım N96 yı 200 tl ye zor sattım.
[/quote]

baba senin oğlan kaç yaşında ki tüm telefonları kullanmış gibi konuşuyorsun? :)

samsung bayrağı nokianın elinden aldı. çünkü tamamen politik iş yaptı nokia son zamanda bu da ters tepti. 5800 daki yoğun sorunlar ve ardınan çıkan ve ümitle beklenen c6-01 ve c7 de fiyasko çıkınca millet artık nokiadan ümidini kesti. c7 nin kamerasında otofocus yok ya böyle saçmalık varmı? seside mono. 5800 da hiç değilse tatmin edici bir ses vardı. bende de en son 5800 xm vardı sattım. halada başka telefon almadım.

samsung galaxy ace yi kullananlar, ekran çizilmeye karşı dayanıklımı, radyo varmı, internetten canlı tv izlenebiliyormu? yani yeterli a.f. player desteği varmı? görüntülü görüşme varmı, pil kaç amper ve yoğun internet kullanımında kaç saat gidiyor? saolun. birde hopörlerler dne çıak nses nasıl 5800 a göre?

Edited by abdülhey

ben her ikisinide kullandım kardeş, nokia daki tek gelişme dokunmatiği acayip hızlı yaptıp kamerasına da diyecek yok! ama sistemi çok berbat yani çok eskidi bence o sistem, hiç beğenmedim... ama samsung taki sistem resmen mükemmel olmuş, Samsung u kesinlikle öneririm... ;)

[quote name='hamdibaba' date='17 June 2011 - 09:18 ' timestamp='1308302298' post='1030950']
Evlat ben oğluma samsung aldım bana babacım ben bu güne kadar böyle bir telefon gömedim dedi ve teşekkür etti.
Alınca sende teşekkür edeceksin bundan eminim. Nokia nın yanından bile geçme 1.600 tl ye aldığım N96 yı 200 tl ye zor sattım.
[/quote]

Biraz abartmışsın hocaa... n96 200 lira ne diyorsun sen

Edit: usta sana mesaj yazmayı unuttuk yukarıdaki yazıyı görünce :) Samsung al diyorum tek kelime ile.

Edited by bilalozkan7

[quote name='&ULTİMATE&' date='17 June 2011 - 12:11 ' timestamp='1308301873' post='1030943']
Artık kesin ve net kararımı verdim
Samsung Galaxy Ace s5830 Alıyorum
İlk defa Android marketi ziyaret ettim. Yok yok herşey varmış. Simbian harbiden ölmüş.
[/quote]
Aldığınıza Göre Konunuz Fazla Karışmadan Kilitletmenizi Tavsiye Ederim :)

Bencede android al önü acık güncellenebilir bir işletim sistemi + Galaxy arkadaşımda var biraz kurcaladım cok güzel rahat bi telefon bnde Galaxy'den yanayım :)

Edited by _AyhaN_

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...