Jump to content

64 Bit'ten 32 Bit'e Geçmek Mümkünmüdür ?

Cizikk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilginizi rica edicektim. Bir hafta önce bir bilgisayar satın aldık. İşletim sistemi 64 bit windows 7 ultimat. Bu bilgisayarı 32 bit windows 7 ultimate çevirsem ( format ) bir sorun yaşarmıyım . KIsacası böyle bir şey mümkünmüdür ?
SAYGILAR.

[quote name='Cizikk' date='22 June 2011 - 08:50 ' timestamp='1308729010' post='1033638']
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilginizi rica edicektim. Bir hafta önce bir bilgisayar satın aldık. İşletim sistemi 64 bit windows 7 ultimat. Bu bilgisayarı 32 bit windows 7 ultimate çevirsem ( format ) bir sorun yaşarmıyım . KIsacası böyle bir şey mümkünmüdür ?
SAYGILAR.
[/quote]
Yaşamazsınız.

Çok teşekkür ederim bilginiz için sayın Nash . 2 gündür korkuyordum format atmaya umarım bir sorun yaşamam ...
4 gb ram ama 64 bit program bulmak zor o yüzden 32 bite geçiyorum sayın FeeLMyLove.
Sayın Nash bildiğimiz formatı atıcaz değilmi ekstra bişi yok zannedersem ?

Edited by Cizikk

[b]sorun yaşamazsın ama her ihtimale karsı mevcut sistemın imagını al, ghost veya benzeri bır programla.
sorun yaşamazsın dıyorum ama lisansta sorun çıkabılır(lisans keyın 64 bit içindir, yanlıssam benı düzeltın)
64 bıte aldıgın performansı 32bitte bulamayabılırsın..[/b]

[quote name='Cizikk' date='22 June 2011 - 09:50 ' timestamp='1308729010' post='1033638']
SAYGILAR.
[/quote]

[quote name='Cizikk' date='22 June 2011 - 09:55 ' timestamp='1308729343' post='1033645']
Çok teşekkür ederim bilginiz için sayın Nash . 2 gündür korkuyordum format atmaya umarım bir sorun yaşamam ...
4 gb ram ama 64 bit program bulmak zor o yüzden 32 bite geçiyorum sayın FeeLMyLove.
Sayın Nash bildiğimiz formatı atıcaz değilmi ekstra bişi yok zannedersem ?
[/quote]

ayrıca takip ettiğime göre 64 bit win7 ultimate yüklü demişsiniz genelde Türkiye deki pc lerde orjinal yüklü olan vista hariç win 7 ultimate yüklü değil umarım orjinaldir.
eğer halen format atmadıysanız sadece c yi formatla d yi silerseniz orjinal otomatik kurulumuda silmiş olursunuz
bilginize.

Arkadaşlarında değindiği gibi anakart ve ekran kartı gibi donanım üreticilerin sitelerinden 32 bit driverların tam olup olmadığına bi bak. Eğer var ise 32 bit kurabilirsin ama 32 bit bilgisayarını tam performansta kullanmanı engelleyecektir. Belirgin bir nedenin yoksa 64bitte kalmanı tavsiye ederim. Keza yaşadığın bir sorun var ise belirt çözüm bulunur muhakkak. En kötü ihtimalle Win7 ortamında xp mode kullanarak çözersin.