Jump to content

Bir Firefox Sürümü Daha Öldü!

abdullahTR
 Share

Recommended Posts

[center][font=Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif][size=4][b]Bunu kimse beklemiyordu: Mozilla, Firefox 5'in ardından bakın nasıl bir karara imza attı...[/b][/size][/font][/center][center][font=Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif][size=2][b][img]http://www.chip.com.tr/images/content/20110325100235.jpg[/img]
[/b][/size][/font][/center][center][font=Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif][size=2][b]
[/b][/size][/font][/center]
[center][font=Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif][size=2][b]İnternet tarayıcıları[/b] arasında tam 12 Beta sürümden sonra kullanıma sunularak ün yapan[b]Firefox 4'e [/b]güvenlik güncelleştirmeleri [b]Mozilla[/b]tarafından durduruldu.[/size][/font][/center][center][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]
[/size][/font][/center][b]Firefox 5'i[/b][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"] kullanıma sunarken bu detayı sessiz sedasız [/size][/font]hayat[font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]geçiren Mozilla, yöneticilerinden Christian Legnitto aracılığıyla Firefox 4'ten Firefox 5'e geçiş yapmayı gereksiz gören kullanıcılara yönelik olarak Firefox 5'in Firefox 4'ün [/size][/font][b]güvenlik güncelleştirmesi[/b][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"] olduğunu belirtti.[/size][/font][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]Firefox 4'ün kullanıma sunulmasının üzerinden fazla zaman geçmeden piyasaya sürülen [/size][/font][b]Firefox 5[/b][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"] ile tarayıcıya dikkat çeken yeni özellikler eklenmese de tarayıcının kullanımı daha da kolay ve [/size][/font]güvenli[font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"] bir hale geliyor.[/size][/font][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]Mozilla'nın bu politikası nedeniyle Firefox 4 kullanıcıları, tarayıcılarının bir güvenlik ve kararlılık güncelleştirmesine ihtiyacı olduğunu ve bu güncelleştirmenin şiddetle önerildiğini belirten bir uyarı ile karşılaşacaklar. Böylelikle çoğu Firefox 4 kullanıcısı, [/size][/font][b]Firefox 4.0.1[/b][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]sürümünden direkt olarak Firefox 5'e geçebilecek.[/size][/font][center][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"]Kaynak[/size][/font][/center][center][font="Verdana, Arial, Helvetica, Geneva, sans-serif"][size="2"][spoiler]http://www.chip.com.tr/konu/bir-firefox-surumu-daha-oldu_27648.html[/spoiler]
[/size][/font][/center]

[quote name='FeLSeFeCi' date='25 June 2011 - 20:00 ' timestamp='1309021251' post='1035415']
chip'ten kopyala buraya yapıştır ama güzel konular saol gene
[/quote]

arkadaşım adam alıntı yapmış zaten kaynağıda belirtmiş ve paylaşmış...o zaman sorun yok...

[quote name='FeLSeFeCi' date='25 June 2011 - 19:00 ' timestamp='1309021251' post='1035415']
[/quote]

Ne bekliyordun herkez haber sitelerinden buraya kopyalıyor ve kaynak belirtiyor. Kendisi makale yazacak değil ya.

[quote name='FeLSeFeCi' date='25 June 2011 - 20:00 ' timestamp='1309021251' post='1035415']
[/quote]

[b]Gazetecei,haberci yada muhabir miyiz gidip haber yapalımda altına kaynak kendimiz yazalım? Boş boş konuşmayın... [/b]:angry2:

[quote name='exhilaratingmetal' date='25 June 2011 - 19:05 ' timestamp='1309021538' post='1035422']
4'le 5'in arası çok az oldu zaten ya üstelik görünüş olarak hiç bir değişiklik de göze çarpmıyor.
[/quote]

Katılıyorum.

[quote name='Legion' date='25 June 2011 - 19:06 ' timestamp='1309021572' post='1035423']
[img]http://i.imgur.com/mvVFQ.png[/img]
[/quote]

Beni Chrome kullanmaya ikna ettin :)

[quote name='Hdv' date='25 June 2011 - 19:40 ' timestamp='1309023632' post='1035441']
Ne bekliyordun herkez haber sitelerinden buraya kopyalıyor ve kaynak belirtiyor. Kendisi makale yazacak değil ya.
[/quote]

Sakin ;)

üç gün önce o önemli güvenlik güncellemesini yükleyince benim firefox da 5 oldu :mellow:
hepsi iyde google toolbar ım vardı gitti ingilizcemin yetmediği yerlerde işe yarıyor
şimdi yediden yüklemek istediğimde 5 sürümüne uygun olmadığını söylüyor sanırım kısa zamanda çözülür bu durumda...

[quote name='ugur' date='25 June 2011 - 20:54 ' timestamp='1309024449' post='1035451']
üç gün önce o önemli güvenlik güncellemesini yükleyince benim firefox da 5 oldu :mellow:
hepsi iyde google toolbar ım vardı gitti ingilizcemin yetmediği yerlerde işe yarıyor
şimdi yediden yüklemek istediğimde 5 sürümüne uygun olmadığını söylüyor sanırım kısa zamanda çözülür bu durumda...
[/quote]
Google Toolbar'daki çeviriyi bilmiyorum ama google anasayfadaki (üst sol köşedeki linklerde olan)çeviriyi kullanabilirsin. Ama orada doğrudan web sayfası çevirisi yok. Kopyala/yapıştır yaparak faydalanabilirin.

[quote name='temmuz' date='25 June 2011 - 18:13 ' timestamp='1309025610' post='1035460']
Google Toolbar'daki çeviriyi bilmiyorum ama google anasayfadaki (üst sol köşedeki linklerde olan)çeviriyi kullanabilirsin. Ama orada doğrudan web sayfası çevirisi yok. Kopyala/yapıştır yaparak faydalanabilirin.
[/quote]

toolbardaki "çevir" bahsettiğin çevirinin kısa yolu site üzerinde pratik. çok mevzuu değil her gün bişey çıkıyo ya güncelleme yapmıcaz uycaz mecburen :rolleyes:

[quote name='gfx_25' date='25 June 2011 - 20:19 ' timestamp='1309025991' post='1035467']
Firefox kullanıcısıydım ama firefox kontrolden çıktı sonunda chromu kullanıyorum ama arasıra sayfa görüntülenemiyor diyor deli oluyorum.
[/quote]
bunu IE Tab eklentisini kurarak halledebilirsiniz.Buyrun burdan indirebilirsiniz.

[center][code][b]http://www.chromeextensions.org/utilities/ie-tab/[/b][/code][/center]