Jump to content

Başlangıç Dvd Yapamadım

mert_can
 Share

Recommended Posts

Dvdye indirdiğim windows 7 yi yazmayı denedim fakat dvd yi takınca işte yüklemek istermisiniz falan boot ekranı gelmiyor direk dvd içeriği geliyor önüme . İndirdiğim .iso nun içinden çıkardım dosyarlar içinde kendiliğinden bootmgr falan var ben direk .iso lu şekilde atmıştım dvd ye , rardan çıkardım bootlu şeyler yazıyo ama boot gelmiyo dvd takılı iken reset attım yok boot menü gelmiyor Nero nun 33mb lik 6.6.1.4 sürümünü indirdim DVD de iso yaz dedim kabul etmedi boyut büyük dedi udf ve iso yazma kısmından yazdım ama bunları .iso rar içinde iken yaptım ve 1 dvd boşuna gitti şimdi ben boot lu olmasını istiyorum rardan çıkardığımda boot lu yazan ootmgr falan 1-2 dosya var şimdi ben direk öyle yazdırsam boot görürmü yoksa şimdi baktım başlangıç dvd yarat seçeneği var ordanmı yazdırmam gereklidir ?

• 2 hafta sonra ...

@mert_can iso imajını rardan çıkarma neroyu aç eyerki 700mbden daha fazlaysa yani 1gb veya 4gb ise birtane çizilmemiş boş dvd tak dvd sürücüsüne nero8de kalıp tasarı kopya+disk kalıbı veya kayıtlı tasarı bölümünden iso dosyanı göster ve yazdır
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312784032__ner8.jpg[/img]
nero6 da ise kalıbı diske yazdır seçeneği ile devam edebilirsin.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312783912__nero.jpg[/img]

yok olmaz önce ımgburn indir ve dosya klasörlerinden kalıp oluştur de ve dosyayı göster kalıp adı koy yap sonra yazdırıp istediğini yap
mertcan teamwieverle baglanıp yardımcı olurum istersen

Edited by casper0007