Jump to content

Sabit Ip Numaralı Bilgisayarı Kapatma

drcslm
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar iş yerinde sabit ip var. ip numarasını ve kendi bilgisyarımın ip numarısını biliyorum evde veya dışarda iken nasıl kapatabilirim.
örnek sabit ip 88.249.58.70
bilgisayarımında tanımlı ip 192.168.1.37

shutdown -s -f -t 20 -c "..." -m \\88.249.58.70\192.168.1.37 işe yaramadı

tavsiyeleriniz neler kimler yardımcı olabilir??

remote administrator ile yapabilirsin. öncelikle Kapatılacak bilgisayarın bağılı olduğu Modem'den 4899 portunu Bilgisayarın yerel IP'sine (örn: 192.168.2.5) yönlendirme yapın. Daha sonra iki bilgisayarada Remote Administrator'ü kurun. Daha sonra karşı bilgisardan kapatılacak bilgisayarı IP si ile ekleyin:

[img]http://k.min.us/ijoAxE.png[/img]

Daha sonra eklediğiniz bilgisayara sağ tıklayıp Shut Down komutunu verin. Bu kadar. Ayrıca Uzak bağlantı yaparak istediğiniz işlemide yapabilirsiniz.

[img]http://k.min.us/il9jQu.png[/img]

o zaman 3390 portunu yönlendirip windows uzak masaüstü bağlantısı ile bağlanıp yapacaksın. programsız ya böyle yada LogMeIn deneyebilirsin. LogMeIn web üzerinden çalışıyor ama eklenti kuruyor. Bilgisayar yetkilerin buna müsade eder mi bilmem.

[quote name='drcslm' date='01 August 2011 - 20:17 ' timestamp='1312222654' post='1055531']
arkadaşlar iş yerinde sabit ip var. ip numarasını ve kendi bilgisyarımın ip numarısını biliyorum evde veya dışarda iken nasıl kapatabilirim.
örnek sabit ip 88.249.58.70
bilgisayarımında tanımlı ip 192.168.1.37

shutdown -s -f -t 20 -c "..." -m \\88.249.58.70\192.168.1.37 işe yaramadı

tavsiyeleriniz neler kimler yardımcı olabilir??
[/quote]

yaptıgın shutdown komutu supermiş :D

bu komutu ancak shutdown -s -f -t 20 -c "..." -m \\88.249.58.70 şeklinde kullanabiirsin tabi once modeminin nat ayarıyla oynamalısın netbiosu kapatılacak pc ye yonlendir daha sonra admin hesabıyla giriş yaptıkdan sonra bu komut calışır.

Diğre yontemleri arkdaşlar yazmış admin yetkinin olmadıgını varsayarak teamviever ile kapatabilirsin yada ammy admin işini gorur.

program kurmak yasaksa bir usb edin we portable teamwiewer kullan kendi bilgisayarın için ıp belli zaten kullanıcı ismi ve sabit şifren olsun kendi pc de teamwiewer başlangıçta otomatik açılmaya ayarla ben bu yöntemi çok kullandım ve hala kullanıyorum