Jump to content

Chrome Yükseliyor, Ie Düşüyor

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Chrome Yükseliyor, IE Düşüyor [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.techno-labs.com/1/26899/1/chrome-yukseliyor,-ie-dusuyor.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]02.08.2011[/b]

[quote] [b] Techspot, bugün İnternet tarayıcılarının, kullanım oranlarını gösteren istatistikler yayınladı. İstatistik raporlarına göre Internet Explorer, Firefox ve Opera’nın kullanım oranı geçen aya göre düşerken Chrome ve Safari yükseliş gösterdi.

Temmuz ayı sonu itibariyle, İnternet tarayıcısı kullanıcılarının %52.81’i IE, %21.48’i Firefox, %13.45’i Chrome, %8.05’i Safari, %1.65’i Opera ve %2.56’sı diğer tarayıcıları kullanıyor.

[img]http://www.techno-labs.com/image/index/555/ie_july_2011.jpg[/img]

IE’un kullanım oranı geçen aya göre %0.87, Firefox’un %0.19, Opera’nın ise %0.08 düşüş gösterdi. Chrome’un kullanımı oranı geçen aya göre %0.34 artarken Safari, %0.57 büyüyerek en çok yükseliş gösteren tarayıcı oldu.

[img]http://www.techno-labs.com/image/index/555/firefox_july_2011.jpg[/img]

Toplamda %52.81 payı olan Internet Explorer kullanıcıları, genel tabloda %6.77’si IE9, %29.30’u IE8, %6.29’u IE7, %9.24’ü IE6 şeklinde dağılıyor. Firefox kullanıcılarının genel tabloya dağılımı ise; %10.39’la Firefox 5, %2.40’la Firefox 4, %6.95’le Firefox 3 şeklinde oluyor. Ve son olarak Chrome kullanıcıları %0.27 Chrome 13, %11.16 Chrome 12, %0.53 Chrome 11 ve %0.52 Chrome 10 olarak dağılıyor.

[img]http://www.techno-labs.com/image/index/555/chrome_july_2011.jpg[/img]
[/b] [/quote]

eğer internet explorer windows içinde entegre gelmeseydi bu rakamları görmesi imkansızdı. Çevremde, içinde entegre internet explorer olmayan bir işletim sistemine sonradan internet explorer indirip kuracak tek kişi tanımıyorum. Ha web tasarımcı arkadaşlar tarayıcı testi için deneyebilirler o kadar. Microsoft'da bunu çok iyi biliyor ama yıllardır düzeltemedi şu tarayıcıyı. Ama halen entegre olarak dağıtmaya devam ediyor. Edebilirde en doğal hakkı.

[quote name='6489426' date='03 August 2011 - 02:00 ' timestamp='1312326002' post='1056141']
[b]Kendimi bildim bileli Chrome. Firefox denedim bi ara. 3 sekmeden sonra donuyor. Chrome en iyisi. [/b]
[/quote]

1-2 yıldır internet kullanıyorsun sanırım? chrome daha yeni çıktı ya.

chrome kullanıyordum bende şu yeni çıkan versiyonunda ne ettiler'ise dakka başı çöküyor resimlerde sorun veriyor açılmıyor bazı IDM ile tam ıyumlu değil download butonu site ile aşağıya kayıyor vss daha geliştirilmesi lazım bence firefoxa döndüm bende

Edited by milano88

[quote name='KintaRo' date='03 August 2011 - 02:09 ' timestamp='1312326589' post='1056146']
1-2 yıldır internet kullanıyorsun sanırım? chrome daha yeni çıktı ya.
[/quote]

evet bilinçli olarak 1-2 yıldır hocam önceden flash oyun sitelerinde saçma sapan oyunlarla.. neyse hatılamak istemiyorum [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/pardon.gif[/img]

[quote name='KintaRo' date='03 August 2011 - 03:10 ' timestamp='1312330239' post='1056171']
tnctr candır
[/quote]

Doğru dersin modum,hemde ne candır.İnsanda bağımlılık yapmaktadır tnctr.

IE kullananlar IQ'sü düşük.Resmen ie kullandırtmamak için millete salak diyolar kesmece haber :) Neyse ben de Kintaronun da bildiği gibi yeni bi bilgisayar aldım :p Chrome yüklü geliyor içinde.Fakat ara sıra kafasına göre sayfaları baştan yüklemesi ve firefox'a göre daha az eklenti içermesi yönünden zayıf.Fakat adres çubuğuna bir şey yazarken hemen o google'ın müthiş arama özelliklerini kullanması yabancı siteleri çeviriyim mi diye sorması şükela tabiki :) Ama yinede FF!

[quote name='MostWanted' date='03 August 2011 - 12:48 ' timestamp='1312364916' post='1056276']
IE kullananlar IQ'sü düşük.Resmen ie kullandırtmamak için millete salak diyolar kesmece haber :) Neyse ben de Kintaronun da bildiği gibi yeni bi bilgisayar aldım :p Chrome yüklü geliyor içinde.Fakat ara sıra kafasına göre sayfaları baştan yüklemesi ve firefox'a göre daha az eklenti içermesi yönünden zayıf.Fakat adres çubuğuna bir şey yazarken hemen o google'ın müthiş arama özelliklerini kullanması yabancı siteleri çeviriyim mi diye sorması şükela tabiki :) Ama yinede FF!
[/quote]

Seni pataklarım MostWanted... :D

Sen o makinanla IE kullan tamam mı :Q