Jump to content

Windows 7 Dvd De Sp1 Entegremi Nasıl Anlarız?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar, bir zatı muhterem windows 7 sp1 tr tüm sürümler diye bir konu açtı windows 7 bölümünde bende inanıp indirdim. iso kalıbını dvd ye yazdırdım, dvd yazıcıma takıp aç dediğimde içinde bulunan nesneleri gösteriyor. en yakın tarihli dosya /nesne ağustos 2010 tarihli. setup.exe dosyasında da dosya sürümü:6.1.7600.16385 yazıyor. boyut 3.58 gb. şimdi bu bilgilere göre bu eleman sp1 diye sunduğu dvdde sp1 yokmu entegre edilmemişmi,bizi keklemişmi? salak gibi daldım bende hemen. sanki başka adam yok win7 sp1 dvd si yapan neydüğü belirsiz yeni elemanın dvd sini indirdik hemen. kotalıyım 4gb boşamı gitti.? konusu silindi çöpe gitti zaten elemanın. evet yardımlarınızı bekliyorum.

evet bu konuda illa yardımcı olabilecek birileri vardır. yokmu yardım etcek?

[color="#0000FF"][b]Flood yapmak yasaktır![/b][/color]

abdülhey adlı arkadaşım Nlite programını kur optiondan tr dilini seş sonra indirdiğin win7 imagesini klasöre çıkar Nlitede göz at kısmından win7 klasörünü seç ve biraz bekle bekledikten sonra alta service pack kaçıncı paket olduğunu yazar paket ekli değilse internetten win7 sp1 32-64bit sp1 paketini indir Nlitede win7 klasörünü seçtiğin zaman servis paketi ekle kısmından ekleye bilirsin sonra yapacağın işlemler ileri devam dvd ye yazdır işlem bu kadar basit kolay gelsin
OGUZsoft int bil tek BURDUR

[quote name='cemcagdas' date='03 August 2011 - 21:02 ' timestamp='1312405346' post='1056612']
bunu yapanı açıklada bizde onu indirmeyelim
[/quote]

oğuzhan_es_er in konusu. benim indirdiğim sp1 yazan çöpe atıldı admin tarafından. sadece, windows 7 tüm sürümler yazan ise duruyor.

babyboy aynen dediğini yaptım. iso yu bir klasöre çıkardım ve nlite programını çalıştırıp gözata tıklayıp klasörü gösterdim ama "uygunsuz yol algılandı" diye hata verdi. nlite win 7 yi desteklemiyor galiba ondanmıki? o dil seçim sayfasında desteklenen sistemlerin yazdığı yerde win7 yazmıyor.

[quote name='iskader' date='04 August 2011 - 06:36 ' timestamp='1312439778' post='1056752']
@abdulhey nlite win7 yi desteklemiyor diye biliyorum denemedim ama vlite kullanmanı tavsiye ederim mantık olarak aynı şekilde çalışıyor.
[/quote]

vlite destekliyormu win7 yi? rt 7 liteyi (32 bit)denedim vista bölümüne kurup bilgisayarımda. onda da wkl mi nedir microsofttan onu yüklemeye yönlendiriyor. 1gb dan fazla o şeyde. kotam az yüklemedim. vliteyide deneyeyim madem sonucu yazarım. saol.

vLite programnı kurunca senden (Windows Vista SP1 ve Windows Server 2008 için Otomatik Yükleme Seti (AIK)) 1gb bu programı indirmeni isteyecek AIK bu program makinada kurulu olmazsa vlite çalışmaz
edit:en güzeli sanal makinaya kurup çalıştırmak 10gb boş alanın yokmu

Edited by emrah48

[quote name='emrah48' date='04 August 2011 - 07:16 ' timestamp='1312442169' post='1056767']
vLite programnı kurunca senden (Windows Vista SP1 ve Windows Server 2008 için Otomatik Yükleme Seti (AIK)) 1gb bu programı indirmeni isteyecek AIK bu program makinada kurulu olmazsa vlite çalışmaz
edit:en güzeli sanal makinaya kurup çalıştırmak 10gb boş alanın yokmu
[/quote]

evet oraya yönlendiriyor vlitede rt 7 litede ve 900- 1000mb yine gitcek. 10 gb yer yok ama sanırım aktarma ile boşaltabilirim. yanlız vmware kurunca ve sistemi kurunca hiç kalıntısız o kurduğumuz yerden kaldırabiliyormuyuz? birde vmware son sürüm ve resimli kullanımı nerde var?

[quote name='emrah48' date='04 August 2011 - 08:10 ' timestamp='1312445455' post='1056791']
sanal makina programı VirtualBox 88 mb indir kur çok basit bir program
[/quote]

bende VMware var ama eski bir sürüm bi kaç yıl önce kullanmıştım. 6.0.2.59824 sürümü. ve windows7 yi çalıştırmıyor sanırım ve win7 çalıştırabilmek için yeni sürümleri yüklemek gerekiyor sanırım. wirtualbox a bakayım bakalım. onun her sürümü çalıştırıyormu win 7 yi?

[quote name='abdülhey' date='04 August 2011 - 11:40 ' timestamp='1312447233' post='1056802']
bende VMware var ama eski bir sürüm bi kaç yıl önce kullanmıştım. 6.0.2.59824 sürümü. ve windows7 yi çalıştırmıyor sanırım ve win7 çalıştırabilmek için yeni sürümleri yüklemek gerekiyor sanırım. wirtualbox a bakayım bakalım. onun her sürümü çalıştırıyormu win 7 yi?
[/quote]
ilgili topiği ben de okudum. yayınlayanın zaten 2010 yılında eline geçmiş. sp1 li olması imkansız: (sp1 entegre de edemez : resim yüklemeyi bile bilmiyor)
keşke mesaj sayısına bakıp indirseydiniz

+trojan da olabilir : bence silin

Edited by efes34

Ne kadar uzun yoldan gitmeyi seviyorsunuz? NLite 2000-2003-XP için 7 le ne alaka? VLite da Vista için galiba 7 yida destekliyordu.7 için ise RTSevenLite var. Ve Bunların hepsi modifiye ve düzenlemek için.

Sp1 li yada SP siz olduğunu öğrenmek için:
[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312448329__sp1.png[/img]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312448369__spsiz.png[/img][/spoiler]

[quote name='efes34' date='04 August 2011 - 08:54 ' timestamp='1312448076' post='1056809']
ilgili topiği ben de okudum. yayınlayanın zaten 2010 yılında eline geçmiş. sp1 li olması imkansız:
keşke mesaj sayısına bakıp indirseydiniz

+trojan da olabilir : bence silin
[/quote]

2010 yılında indirmişte yukarda dvd klasöründeki setup.exe dosyasının üzerine fareyi getirdiğimde 6.1.7600.16385 sürümü gösterdiğini söylemiştim. zaten topikte sp1 sonradan eklediğini v.s yazıyor. mesaj sayısına bakarak yeni olduğunu anladım ama hiç yapmadığım bir hatayı yaparak indirmeye başladım. 3. partta aklıma geldi ama bir kere başladık dedim devam ettim :) aslında aynı dvd bende mevcut mxp v3 ile birlikte morning göndermişti. sp1 i de indireyimde elimde bulunsun, kota arttı bu ay nasılsa diye düşünmüştüm. virüs trojan uyarısı falan vermedi virüs programım v.s. taramada yaptım sadece onu. yalnız adamın yeni üye olup birden böyle bir paylaşım yapması ve pekde siteye bir daha gelmemesi şüphe uyandırmıyor değil.

[quote name='g.a' date='04 August 2011 - 09:02 ' timestamp='1312448563' post='1056820']
Ne kadar uzun yoldan gitmeyi seviyorsunuz? NLite 2000-2003-XP için 7 le ne alaka? VLite da Vista için galiba 7 yida destekliyordu.7 için ise RTSevenLite var. Ve Bunların hepsi modifiye ve düzenlemek için.

Sp1 li yada SP siz olduğunu öğrenmek için:
[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312448329__sp1.png[/img]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312448369__spsiz.png[/img][/spoiler]
[/quote]

bunu akıl ettim ben ve baktımda yalnız bu şekilde kesin anlaşılıyormu onu bilmiyordum. eğer bu şekilde kesin anlaşılıyorsa ki mantıken öyle görünüyor çünkü bu anlaşmalar kurulumda çıkar :) ve değişmiş olması gerekir, şimdi yine baktım sp1 yazmıyor. adam olduğu gibi rtm sürümü vermiş galiba. neyse uzun yollara başvurmadan bu kısa yolu söylediğin için çok teşekkür ederim. olan oldu 4gb boşa gitti artık. aslında en kısa yöntem benim için madem kota gitmesinden sakınıyorum, elimdeki sp1 siz win7 dvd leri ile kurulum yapmak ve 537 mb lık sp1 i indirip kurulumdan sonra sistem üzerine kurmak. böyle olur değilmi? gerçi bu seferde her seferinde bunu yapmak gerekir ve zaman kaybı olur.

Sana tavsiyem Windows 7 ultimate msdn x64 ile x86 indir Sources klasöründeki ei.cfg dosyasını sil Windows 7tüm sürümler(enterprise hariç)
64 ve 32 bit dvdin olur yada benim gibi tüm sürümleri tek tek indir

[quote name='g.a' date='04 August 2011 - 10:27 ' timestamp='1312453632' post='1056850']
Sana tavsiyem Windows 7 ultimate msdn x64 ile x86 indir Sources klasöründeki ei.cfg dosyasını sil Windows 7tüm sürümler(enterprise hariç)
64 ve 32 bit dvdin olur yada benim gibi tüm sürümleri tek tek indir
[/quote]

anladım. iyide enterprise niye gelmiyor? ve enterprise de normal aktivasyon crackleri çalışmıyormu? veya nasıl aktive ediliyor? birde tek tek indirsekte yine 2.5 gb civarı galiba değilmi? birde o bahsettiğin dosyayı silince tek sürümden hepsi nasıl oluyor mantığı ne yani? saol.

[color="#FF0000"]1. sorunun yanıtı)[/color]Enterprise gelmemesinin sebebi windows 7 ultimate den siliyorsun ultimate de enterprise dosyalarını barındırmıyor

Kısacası Ultimate ve aşağısını kurabilirsin

[color="#FF0000"]2. sorunun yanıtı)[/color]Enterprise şirketlerde kullanılır ama cracki var ben şuan "Windows 7 Enterprise SP1" kullanıyorum eğer istersen windows 7 crackini upload edip linkini verebilirim :D

3. sorunun cevabı) ei.cfg dosyasında dvd biligleri bulunur hangi windows7 sürümünün olduğu yazar kısacası kimlik gibi bir şey sen onu silince kimliksiz kalıyor ve kendisi ve altındaki sürümleri seçip kurabiliyorsun

Edited by g.a

[quote name='babyboy15300' date='03 August 2011 - 23:51 ' timestamp='1312404699' post='1056605']
abdülhey adlı arkadaşım Nlite programını kur optiondan tr dilini seş sonra indirdiğin win7 imagesini klasöre çıkar Nlitede göz at kısmından win7 klasörünü seç ve biraz bekle bekledikten sonra alta service pack kaçıncı paket olduğunu yazar paket ekli değilse internetten win7 sp1 32-64bit sp1 paketini indir Nlitede win7 klasörünü seçtiğin zaman servis paketi ekle kısmından ekleye bilirsin sonra yapacağın işlemler ileri devam dvd ye yazdır işlem bu kadar basit kolay gelsin
OGUZsoft int bil tek BURDUR
[/quote]

nlite? :facepalm:

[hr]

Windows 7 Service Pack 1 build numarası şöyle başlar "Build 7601"

7600 ise Service Pack içermeyen ilk sürümdür.

[quote name='g.a' date='04 August 2011 - 10:56 ' timestamp='1312455377' post='1056870']
[color="#FF0000"]1. sorunun yanıtı)[/color]Enterprise gelmemesinin sebebi windows 7 ultimate den siliyorsun ultimate de enterprise dosyalarını barındırmıyor

Kısacası Ultimate ve aşağısını kurabilirsin

[color="#FF0000"]2. sorunun yanıtı)[/color]Enterprise şirketlerde kullanılır ama cracki var ben şuan "Windows 7 Enterprise SP1" kullanıyorum eğer istersen windows 7 crackini upload edip linkini verebilirim :D

3. sorunun cevabı) ei.cfg dosyasında dvd biligleri bulunur hangi windows7 sürümünün olduğu yazar kısacası kimlik gibi bir şey sen onu silince kimliksiz kalıyor ve kendisi ve altındaki sürümleri seçip kurabiliyorsun
[/quote]

peki son bir soru: eğer tek olarak enterprice sp1 indirirsek ve ei.cfg dosyasını silersek tüm sürümleri kurabileceğimiz bir win7 sp1 dvd mizmi olur? veya enterprice de içermesi için hangi şekilde indirmeliyiz, tek olarak yani? veya hepsini içermesi için?? biraz inceledimde enterprise in ultimate den pek üstün özelliği yok. toplu kullanım içinmiş güvenlik amacı ilemi acaba enterprise?

Valla enterprise de ei.cfg ile tüm sürümler çıkarmı bilmiyorum
enterprise=Ultimate+3 program+toplu lisanlama ve senin bu fazlalıkları kullanmayacağından adım gibi eminim çünkü şirketimiz yok :)

eğer hepsini bir dvd de kullanmak istiyorsan köylünün vardı öyle bi dvdsi kendisi güvenilirdir modlar bile teşekkür etmiş :D
[topic='176188']Windows7 Sp1 Tüm Sürümler 11In1 IE9+Update | by_köylü[/topic]
[topic='166794']Windows 7 SP 1AIO Klasik | XC*LUSiVE |[/topic]
[topic='174656']Windows 7 SP1 MSDN Ayrı DVD |Casper_2641| (Kendim bütün hepsini indirdim hiç ellenmemiştir)[/topic]

Crackler Kendim hepsini bulup test ettim güncellemede sorun çıkarmaz (eğer crack avcısı olan güncellemeyi yüklersen o sistemde kurmadığın cracki yap)
[code]http://www.uploadstation.com/file/6vHjFEU/orjinal_yedi_kullanıyorum.rar[/code]

Edited by g.a