Jump to content

Chrome , Firefox Efsanesini Devirdi

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Chrome , Firefox efsanesini devirdi [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code]http://www.rotahaber.com/Chrome--Firefox-efsanesini-devirdi_192449.html [/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]04.08.2011[/b]

[quote] [b] [color="#FF0000"]Tarayıcı savaşlarında deprem: Firefox artık en çok kullanılan ikinci tarayıcı değil.[/color]

[img]http://img.vol.io/rotahaber/newpics/news/040820110911258813449_2.jpg[/img]

Google'ın süper hızlı web tarayıcısı Chrome, İngiltere'de en çok kullanılan ikinci tarayıcı haline geldi. Üç sene önce yayınlanan Chrome, web istatistikleri firması Statcounter'a göre Mozilla Firefox'u geçerek yüzde 22 ile İngiltere'de en sık kullanılan ikinci tarayıcı oldu.
Internet Explorer ise ülkede düşüşte olmasına rağmen, yüzde 45 ile birinciliği elinde bulunduruyor. Google'ın tarayıcı pazarındaki payını yükseltmesi, ülkede yapılan reklamlara bağlanıyor. Zira Chrome, İngiliz televizyonunda reklamı yapılan ilk Google ürünü.
Chrome'dan sorumlu Google mühendisi Lars Bak, hedeflerinin hiçbir zaman dev bir kullanıcı kitlesinin ilgisini çekmek olmadığını, ancak hareketsiz tarayıcı pazarına bir enerji getirmek istediklerini söylüyor: "Hız bunun temel bir parçası, ancak minimal bir tasarım ve güvenliğin ele alınışı da önemli. Bir kullanıcı olarak bir web sayfasını açtığınızda hızlı yükleniyorsa, başka bir tarayıcıya dönmeniz zordur."
Mountain View yerine dönüştürülmüş bir çiftlik evinden çalışan Google mühendisi, Chrome'un çok daha hızlı olabileceğini, şu anki hızla hiçbir zaman yetinilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Chrome, Statcounter'a göre dünya çapında yüzde 20.65 ile üçüncü en çok kullanılan tarayıcı

[color="#FF0000"]Hürriyet[/color]

[/b] [/quote]

ingiltere çokta mühim bi ülke diil kaçkişi yaşıyomuş orda

bütün tarayıcıları kullandım firefox da chromda hızlı ve güzeldir opera da iyidir

yalnız diğer tarayıcıları kullananlar hemen o tarayıcıda ff de kullandığı eklenti varmı diye bakıyo

uzun lafın kısası her çeşmeden su akıyo tatları ayrı ayrı ama ff in tadı daha bi başka

chrome u 1 ay kullandım 1 ay içnde bozdu kendini...kendi kendine kapanıyor...sayfaları indiriyor... sapıttı...

bende ilk göz ağrım firefox a dönüş yaptım... ayrıca chrome un her sekme için farklı bir işlem başlatması çok sinir bozucu... kullanırken 20 yi geçkin sekme ile kullanıyorum... bir süre sonra sapıtıyordu...

Mozilla da Böyle bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.. 600 MB ram kullanıyor ama harika iş yapıyor

ne olursa olsun.. [color="#FF8C00"]firefox[/color] 1 numara benim için....

İnternet explorer ın kullanılması mecburi... En başta devlet siteleri ve bazı ASP.Net Siteler sadece in.explorer da çalışıyor... bu da internet exploreri yüceltiyor...

Edited by byvistakazim

firefox version 3.0 çıktığından beri bugüne kadar çıkmış olan her sürüm o kadar yenilik yapılmasına rağmen bozuktu.. o kasmalar kilitlenip çökmeler... chrome her ne kadar diğerleri gibi görselliğiyle özenti görünse de ,, sağlam bir çekirdeği var ve inanılmaz hızlıdır..
işin aslında safari ve opera hepsinden daha hızlıdır.. ama chrome içlerinde en sorunsuz ve düzgün çalışanıdır.. chrome mesela kendi flash playerını içinde barındırır, bu önemli bir özelliktir...