Jump to content

Windows Ücretsiz Olsaydı!

gizliv
 Share

Recommended Posts

Düşünsenize bi şuanda dünyada en yaygın işletim sistemi windows ücretsiz olsaydı neler olurdu...
bana göre mac piyasanın hakimi olur.bu seferde mac de virüs var denilirdi.internet explorer yerine piyasa hakimi safari olur şuanki gibi firefox ve chrome bukadar gelişmezdi,belkide olmayabilirdi.Microsoft office bu kadar gelişmez haliyle open office de gelişmezdi.windows şuanki kadar gelişmezdi haliyle linux ya şuankinden çok daha ileri seviyede olur yada çok çok geride olurdu.win xp den win 7 ye geçin diyenler
macosx snow leopartdan liona geçin derlerdi.
Benden bukadar birde sizin düşüncelerinizi bekliyorum..
Sizce windows ücretsiz olsaydı neler değişirdi. Edited by gizliv

[b]Bence windows ücretsiz olsaydı windows luktan çıkar şuanda sadece paintte dolaşıyor olurduk:)Nedeni ise bana göre microsoft un her yıl yenilikler ile donattığı sistemlerini para getirisinin yüksek hayalleriyle ortaya çıkmış olan projeleridir.En ufağından kendimizden örnek verirsek,Bedava yaptığımız bir programda ufak hataları göz arda etmeyebiliriz.Ama ücretle o programı yaptığımız zaman programın en ince hatalarını bile göz ardı etmemiz gerekir.Sonuçta bu işten bi rızık elde edeceğimizi unutmamız lazımki.Bu devirde para değerini konuşmaya gerek yok.Bana göre sadece bir kağıt parçası olsada kimilerine göre para herşeydir.Güzel bi konuya değindin için Saol kardeşim sayende düşüncelerimi yorumlara dökebildim.[/b]

hepimiz korsan kullanıyoruz ama bu yazılıma para ödeniyor ve ödenen paralar olmasa bu kadar hızlı gelişmezdi.Bu seviyeye ulaşmazdık.
Sizden hayalgücünüzü kullanmanızı bekliyorum.yorum yazanlara teşekkür ederim
yeni yorumları bekliyorum

Windows ücretsiz olsaydı başka bir işletim sistemi olurdu. Üretim ilişkilerinin bir sonucudur Windows yada başka herhangi bir ürünün para karşılığı satılması. Ancak tarihte bir çok gelişme para kazanmak için değildi. Örneğin bilim ve teknolojinin gelişiminde ortaya çıkan bir çok keşif insanın doğayı anlamak istemesi ile ortaya çıkan sonuçlardır. Bazı keşif ve buluşlar ise yine kâr amacı gütmeden insanlığın daha iyi koşullarda hareket etmelerini sağlamak için ortaya çıkmıştır. Ancak üretim koşulları sanayileşme ile birlikte hızlı üretime geçerek, artık ihtiyaca göre değil daha fazla kâr edebilme üzerine şekillendi.

Son süreçte her üretilen mal yada teknoloji insan ihtiyaçlarına ve doğaya zarar vermeyen ürünler olmaktan çıkarak büyük bir çılgınlığa dönüştü. Bunun ortadan kalkması içinde üretim koşullarının değişerek kâr amacı değil öncelikle doğaya zarar vermeyen ve insan için üretim aşamasına geçerek mümkündür.

[quote name='PC MERAKLISI' date='06 August 2011 - 21:02 ' timestamp='1312653778' post='1058132']
Onun çıkış yılına dikkat et :D
[/quote]

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1312653947__quotee.png[/img][/center]

windows olmak zorundaydı windows olmasaydı xxx adında işletim sistemleri olacak ve onlarda ücretli olacaktı. zaten tüm macos sistemleride ücretlidir. windows olmasaydı belki şuan linux diye bildiğimiz sistemler xxx firması tarafından xxx adı altında satılacaktı. intel olmasa motorola, ibm olmasa apple olmazdı bill gates tam aralığında microfostu kurdu ve bugün lider yazılım firması oldu bunu enbaşta intele sonrada ibm e borçlu bana kalırsa ama işin tuhafı o kadar yazılım mühendisleri çıkmasına rağmen hala linux windowsun çok gerisinde hem yazılım hem kullanım olarak. şirketler neden acaba bedava linux ağlar kurmak varken para veripde windows sistemleri tercih ediyor? sorun güvenlik her ne kadar windowsu güvensiz bilsenizde en güvenli işletim sistemi bana göre