Jump to content

Standart Vga Bağdaştırıcısı

StoneKing
 Share

Recommended Posts

[b]Hayırlı günler. Windows 7 ultimate 64 yükledikten sonra aero özelliği çalışmadı. Ne ettiysem olmadı.Aygıt yöneticisinden "Standart VGA bağdaştırıcısı"nı devre dışı bırakıp "Donanım değişikliklerini tara" tıklıyorum ve "Temel sistem aygıtı yüklemesi başarılı olamadı" yazıyor. Bilgisayar laptop SONY VAIO .
Özellikler:
Intel Core2 Duo CPU P7450
2.13 Ghz
4 GB RAM
64 bit işletim sistemi.
Ekran kartı NVİDİA ama hangi sürüm bilmiyorum. Driver genius programını kullanmayı bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla...[/b] Edited by StoneKing

[b]Başlıkla alakası ekran kartının görülmemesi.Yazdıgım özellıklere uygun modeli sony'de bulamadım,yardımcı olursanız sevinirim...
edit:Kaç saattir uğraşıyorum arkadaşlar,abiler bir yardım eli yav :([/b]

Edited by StoneKing

Bilgisayarının tam modeli altında falan yazıyordur ondan yola çıkarak hangi ekran kartını kullandığını bulabilirsin kendi sitesinde yoksa da Nvidia nın sitesine git ordan bulmaya çalış, bide Nviidianın sitesinde ActiveX denetimiyle çalışan otomatik driver bulma olayı var ondanda faydalanabilirsin

Buyur 64-Bit;
[code]http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-64bit-280.26-whql-driver.html[/code]

Edit:Sistem bilgileri girilmediğinden dolayı yanlış verilen link düzeltildi :)

Edited by Rihanna

[b]İndirme işlemi başladı. Linkte 32 bit yazıyor 64 bit işletim sistemi var.Bilgilendirmek istedimde :)
[color="#FF0000"]Edit:Bu NVIDIA grafik sürücüsü,Windowsun bu sürümüyle uyumlu değildir.[/color][/b]

Edited by StoneKing

[b][color="#00BFFF"]Rihanna[/color] olursa [color="#98FB98"]+rep[/color] :D :p [Sazanlar:Burada +rep yokki]

[color="#FF0000"]Edit:Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı :([/color][/b]

Edited by StoneKing

1 dakika şimdi dikkatimi çekti senin sistem bağdaştırıcıyı görmüyor! Bu nasıl olabilir ki bu nedenlede driver ekran kartını görmüyor ama CPU-Z ekran kartını gösteriyor ancak bağdaştıcıyı göstermiyor hiç karşılaşmadığım bir sorun. :(

[img]http://i.imgur.com/AztyP.jpg[/img]

Sen VGA Bağdaştıcısını devredışı yaptıktan sonra tekrar aktif hale getirdinmi peki?

Edited by Rihanna

[quote name='StoneKing' date='09 August 2011 - 21:14 ' timestamp='1312917264' post='1059814']
[b][color="#00BFFF"]Rihanna[/color]
Sistem şu an bağdaştırıcıyı görüyor düzelttim :D...
Hayde bre az kaldı ekran kartınıda yüklersek :D[/b]
[/quote]
Bağdaştırıcıyı etkin yapmamıştın dimi :dribble:

Aşağıdaki gibi aygıt kimliğini bul sonra CTRL+C yardımı ile kopyalayıp devid.info sitesinde arat orada bulursun. Olmaz ise o kodu buraya yaz ben bakarım.
[img]http://www.driver-indir.com/bilinmeyen-aygit-bulma/donanim-kimlikleri.JPG[/img]

[b]Driver Genius'un bulduğu driverda işe yaramadı :(
O video denetleyicisini nerden bulacam ?w7 64 bit
Edit:Buldum denetleyici vs yi :D
Standart VGA bağdaştırıcının kodu bu :)
KOD:
[color="#FF0000"]PCI\VEN_10DE&DEV_0649&SUBSYS_9040104D&REV_A1[/color]
pcidatabase.com'da VEN ve DEV değerlerinde search tıkladığımda DEVinki nVidia GeForce 9600M GT çıkıyor[/b]

Edited by StoneKing