Jump to content

Lys Sonuçları Açıklandı

Cyber-Warrior
 Share

Recommended Posts

[quote name='blackman12' date='19 August 2011 - 16:39 ' timestamp='1313761192' post='1066106']
[code]Sonuç: Bir yükseköğretim programına yerleşemediniz.
Puanım:324 sayısal
Marmara ile yıldız teknik myo yazdım
marmara:234 puan
Yıldız teknik:204 puan
Teknik lise Mezunuyum

VeSonuç. [/code]
[code]ne kadar sacma anlamadım 255 puan aldım ve gazi üniversitesi 2 yıllık bilgisayar programcılıgını(117 puan) yazdım,teknik lise mezunuyum ve giremedim.benden duşuk alan adamlar gırdi ama ben giremedim.anlamadım vallaha bu işi sacmalık :S[/code]

arkadaşlar siz tercihinizi yanlış yapmışsınız. Öncelik sırası vardır 4-3-2 diye 4 anadolu meslek liseleri 3 endüstri meslek 2 meslek liseleri şeklinde sıralanır, yerleştirilirken 500 den aşağı inerken puan önce 4 numaralı grup yerleştirilir 140 a kadar düşer. sonra 3. gruba sıra gelir tekrar 500 den 140a iner, en sonda 2. gruba gelir ve yine 500den başlayıp 140 a iner. Bu şekilde doldurulamayan yerlerde öss puanlı öğrencilerle dışarıdan doldurulur. Siz gördüğüm kadarıyla 2 numaralı gruba girdiğiniz için, 3. grupta 177 ile kapatan bir bölüme 2. gruptan 255 puan alsanızda giremezsiniz.
[/quote]

Neyi yanlış yaptık ki okul birincisi adam bile bi yere yerleşemedi 2 yıllıklara bile girmek bu kadar zor mu ki?

Edited by erdem_fb_54

[size="3"][b]Arkadaşlar ÖSS sıralamam 172 Bin Kars'ın alma sıralamasıda 172bin ama malesef gelmedi.
Burdan arkadaşlardan ek kontejyan hakkında biraz bilgi vermelerini rica ederken sizden neler yapılması
gerekir sorusuna da cevap istiyorum. [/b][/size] [color="#FF0000"][size="3"][b](Veterinerlik)[/b][/size][/color]

Edited by H4X0R

[quote name='H4X0R' date='19 August 2011 - 19:14 ' timestamp='1313774095' post='1066244']
[b]Beyler ek kontejyan ne zaman yapılacak bilgisi olan paylaşsın lütfen[/b]. :)
[/quote]

üniversite kayıtlar bittikten 1 hafta sonra açıklanır.

[quote name='PcKOaLi' date='19 August 2011 - 16:03 ' timestamp='1313762586' post='1066124']
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (ADANA)
Karaisalı meslek yüksek okulu
Bilgisayar destekli tasarım ve animasyon ilk sıraya yazmıştım çıktı :)

adana ile ilgili görüşleriniz ?? hiç gitmediğim biyerde soruyum dedim
[/quote]

Edited by anarsig

[quote name='blackman12' date='19 August 2011 - 20:17 ' timestamp='1313777879' post='1066291']
Doğru tercih yaparsan her türlü girersin, barajı aşamayan komşum elektronik teknolojisi kazandı.
[/quote]

barajı aşamadan nasıl ünv kazanıyor anlamadım?

MF-4 ten girebiliyordu, YGSde barajı aştı ve 1milyon100bin küsürüncü oldu. LYS de kendi puan türünde barajı aşamadı ama ts den barajı aştığı için tercih yapma hakkı kazandı ve meslek lisesinin 2 yıllık sınavsız geçiş hakkını kullandı ve kazandı.

[quote name='Cyber-Warrior' date='19 August 2011 - 21:27 ' timestamp='1313782053' post='1066332']
Evet kayıtlar için neler yapılıyor bilen varmı bizi bilgilendirecek olan yurt başvurusu ve burs dahil....

Mesela özel eğitim dernekleri burs veren var mı karşılıksız bilen var mı arkadaşlar
[/quote]

kardeş bu bilgiler bi kaç gün içinde kazandığın ünv sitesinde yayınlanır bazı ünv afarklı olabiliyor o yüzden biraz sabırr

bu arada yurt başvuruları başladı kredi yurtlar kurumu internet sitesine gir yap fazla gecikme çünkü eminim site bi kaç güne çöker hep böyle oluyor.Daha önce hiç başvurmadıysan bi bilene sor eksik yada yanlış doldurma çok önemli çünkü burs başvurusuda zaten aynı yerden yapılıyor

[quote name='blackman12' date='19 August 2011 - 21:28 ' timestamp='1313782092' post='1066334']
MF-4 ten girebiliyordu, YGSde barajı aştı ve 1milyon100bin küsürüncü oldu. LYS de kendi puan türünde barajı aşamadı ama ts den barajı aştığı için tercih yapma hakkı kazandı ve meslek lisesinin 2 yıllık sınavsız geçiş hakkını kullandı ve kazandı.
[/quote]

vuvvvv tam bir yılan hikayesine dönmüş:D:DD:

kyk sitesinde başvuruda üniversitede kısmında ''2011-2012 öğretim yılında bir yükseköğretim kurumuna girmiş iseniz; ÖĞRENİM BİLGİLERİNİZ ÖSYM den alınacaktır. Eğer 2011-2012 öğretim yılı girişli değil iseniz başvurunuz dikkate alınmayacaktır.'' yazıyor.bu bölüm osym den alınacak demiş ama alınmamış bu kısmı doldurmalımıyım?

Arkadaşlar Yurt ve Burslar ile ilgili sorularınızla ilgili kyk adresini takip edin, bu sayfa Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun web sitesi.

[quote]http://www.kyk.gov.tr/ [/quote]

ayrıca 1. sayfada kayıt işlemleri için gerekenleri yazmıştım

[quote]kayıt işlemleri için neler gerekiyor rize üniversitenin sitesine iyice baktım ama bulamadım[/quote]
[quote]Evet kayıtlar için neler yapılıyor bilen varmı bizi bilgilendirecek olan yurt başvurusu ve burs dahil....

Mesela özel eğitim dernekleri burs veren var mı karşılıksız bilen var mı arkadaşlar[/quote]