Jump to content

Pc Donuyor

Crazy544
 Share

Recommended Posts

Sa Arkadaşlar Benim Pc İnternetten Film İzlerken Online Oyun Oynarken Donuyor Ekran Hiç Hareket Etmiyor Sadece Youtube Sitesinden İzlediğimde Donmuyor.Yardım Ederseniz Sevinirim Şimdiden Teşekkürler

Bide Bişey Daha Sorcam Boş Yere Konu Açmayalım Ben Format Atacamda Pcde Virüs Var Nasıl Format atarsam Hepsinden Kurtlurum Edited by Crazy544

Sorunun ilk bölümüne cevap vermiyorum. Çünkü zaten format düşünüyorsun.
En sağlam ve temiz format yöntemi önce mevcut hdd'nin windows kurulu bölümünü ve eğer varsa diğer bölümleride tamamen silmek (kaldırmak), daha sonra yeniden bölüm (istenirse bölümler) oluşturularak bu bölüme/bölümlere tam biçimlendirme (yavaş biçimlendirme) yapmaktır.
Daha sonra ise bildiğin şekilde yeniden windows kurabilirsin.
Kolay gelsin.

ısıyla alakalı bi mesele değildir zaten cok fazla ısınırsa pc kendini korumaya almak için sistemi kapatır. sistemin özelliklerini söyleseydin ilk başta ona göre yardım edebilrdik. bi virüs programı yukle komple 'c' i eğer ayırdıysan yada harici varsa 'D' i de bi güzel tarat eğer virüs cıkarsa temizle aynı programları tekrar kullan eğer aynısı sorunu yaparsa tekrardan format at canavar gibi olur.

Edited by Canerq7

bro_ss arkadaşın dediği gibi yapıcabilirsin ama arkadaş eksik söylemiş sistemi komplece temizlesen daha iyi olur Power Supply ı temizleyip fanını yağlaman , kasadaki varsa harici fanı temızlemen, cpu fanı güzelce temizleyip işlemciye ve fana ısı iletici pasta sürüp , ekran kartının fanı varsa onuda temizlemen bilgisayarın için cok daha iyi olur. ayrıca bu işlemi illaki donma vb problemlerde yapmak gerekmez . her 3 4 ayda bi düzgünce temizlenmesine fayda vardır.

[quote name='Crazy544' date='26 August 2011 - 14:46 ' timestamp='1314359214' post='1070168']
Dediklerinizi Deniyeceğim Teşekkür Ederim

Formatıda attım pcyi tarattım hiçbişey yüklemeden windowsta bile virüs çıktı.Şuan 161 tane virüs var karantinada duruyor
[/quote]
Eğer benim dediklerimi yaparak formatlayıp sistemi kurmuş olsaydın böyle birşey olamazdı. Yada sistemi kurduğun kurulum CD/DVD'sinde virüs var.

• 2 hafta sonra ...

Low Level Format atıcaksın yani hdd tamamen sıfırlanacak fabrikadan çıkmış gibi olacak programı pc açıp masaüstüne at ve çalıştır işlemin bitmesini bekle sakın dondu vs diye kapatıyım deme ben de kullandım sorun yaşamadım (Elektrik bu işlem sırasında kesilirse hd zarar görebilir ) (önemli bişeyin varsa yedekle diycem ama virüs o yolla tekrar yeni sisteme sızabilir dikkatli ol)

Daha sonra pc yi aç doğal olarak açılmayacak tekrar kapat kasanın fişini çekip power tuşunu biraz basılı tut ışık bi yanar söner statik elektrik boşalır kasayı açıp ramleri sök bir kaç dakka bekle elini toprak bi zemine temas ettir vücuttaki statik elektrik buşalsın sonra ram pinlerine söyle bi elle geç ve tak tekrar pc yi aç bu sefer sistem kur cd ile sistemi başlat bölümlemede bölüm falan görünmiycek yeni bölüm yaratıp yüklemeyi başlat eskiden kullandığın ve virüslü olduğundan şüphelendiğin hiçbişeyi sağlam bi antivirüs kurmadan pc ye yükleme (İstersen bios pilinide çıkarabilirsin ram sökme esnasında

Tüm bunları anlıyorsan yapabilirim diyorsan yap sonra yarı yolda kalırsın kendim ve bazı arkadaşlarım için yaptığım işlerdir yani daha önce uyguladım sorun yaşamadım

[code]
http://download.chip.eu/tr/HDD-Low-Level-Format-Tool-2.36.1181_879892.html[/code]

Kolaygelsin

[quote name='ULUMANİTU' date='05 September 2011 - 10:40 ' timestamp='1315219246' post='1074442']
Low Level Format atıcaksın yani hdd tamamen sıfırlanacak fabrikadan çıkmış gibi olacak programı pc açıp masaüstüne at ve çalıştır işlemin bitmesini bekle sakın dondu vs diye kapatıyım deme ben de kullandım sorun yaşamadım (Elektrik bu işlem sırasında kesilirse hd zarar görebilir ) (önemli bişeyin varsa yedekle diycem ama virüs o yolla tekrar yeni sisteme sızabilir dikkatli ol)

Daha sonra pc yi aç doğal olarak açılmayacak tekrar kapat kasanın fişini çekip power tuşunu biraz basılı tut ışık bi yanar söner statik elektrik boşalır kasayı açıp ramleri sök bir kaç dakka bekle elini toprak bi zemine temas ettir vücuttaki statik elektrik buşalsın sonra ram pinlerine söyle bi elle geç ve tak tekrar pc yi aç bu sefer sistem kur cd ile sistemi başlat bölümlemede bölüm falan görünmiycek yeni bölüm yaratıp yüklemeyi başlat eskiden kullandığın ve virüslü olduğundan şüphelendiğin hiçbişeyi sağlam bi antivirüs kurmadan pc ye yükleme (İstersen bios pilinide çıkarabilirsin ram sökme esnasında

Tüm bunları anlıyorsan yapabilirim diyorsan yap sonra yarı yolda kalırsın kendim ve bazı arkadaşlarım için yaptığım işlerdir yani daha önce uyguladım sorun yaşamadım

[code]
http://download.chip.eu/tr/HDD-Low-Level-Format-Tool-2.36.1181_879892.html[/code]

Kolaygelsin
[/quote]

Kardeşim ben Kasanın İçinde Pek Anlamam Yapmaya ÇAlışırım Bişey Olur Onun İçin Sade Programla Olmazmı Bu İş.

Olur kardeşim en azından belki öyle fazla uğraşmadan çözmüş olursun :)

Formatı xp cd ile atıyorsan normal bölümleme kısmı gelince bölümleri sil bölümleme yapmadan çık kasanın fişini çek ve açma tuşuna 1 sn bas statiği boşalsın şimdi fişi takıp yeniden başlat bölümsüz bir disk oldu dosya sistemi falan yok yani orda bişey yaşamaz temizlenmiştir şimdi bölüm oluştur ve sistemi yükle

Bu tam format oluyor yani eski sistem ve disk bölümü dosya sistemi ne varsa hdd üzerinde maziden hoş bi seda bişey kalmadı :)

Bide şunlara dikkat et

Modifiye değil orjinal bi xp sp3 kullan

Önceki sistemdeki hiçbişeyi sağlam bi virüs kurmadan bu yeni sisteme kopyalama

Edited by ULUMANİTU