Jump to content

Pc Donma Kilitlenme Sorunu

papazjoe
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda hiç bir programı çalıştramıyorum bilgisayar açılıyor herşey normal ınternet explorer a veya başka bir uygulamaya tıkladığımda bilgisayar anında kilitleniyor mause kalvye hayatta işlmiyor işletim sistemi olarak xp sp2 acil yardımlarınızı bekliyorum .

arkadaşım işlemci vidasıyla ne alakası var :) işlemci cıkık olsa sistem hiç calısırmı sence ? rami deiştir farklı bi ram tak öyle dene kendi raminide farklı bi pcde dene eğer farklı pc dede donma gibi belirtiler verirse ramin arızalanmıştır.

[quote]Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda hiç bir programı çalıştramıyorum bilgisayar açılıyor herşey normal ınternet explorer a veya başka bir uygulamaya tıkladığımda bilgisayar anında kilitleniyor mause kalvye hayatta işlmiyor işletim sistemi olarak xp sp2 acil yardımlarınızı bekliyorum . [/quote]

bilgisayarına virüs girmiş olabilir.boştayken görev yöneticisinden sistem kaynaklarının ne kadar kullanıldığını analiz et.eğer fazla ise büyük bir ihtimal virüs vardır.
eğer tahmin ettiğim gibiyse kaspersky int. security ile bir tarama yap ardından pc yi combofix le temizle sonra da windows xp cd sinden sistem onarma yı yap

bak arkadaşlar bilmiyorsanız yazamyın bazı arkadaşalar doğru diyor ama bazıları her şeyi formata filan bağlıyor yuanlış yönlendiriyorsunuz ısınma ve donma sorunlarının nedeni cpu nun yani işlemcinin ısınmasıdır ilk önce üzerini iyice temizle daha sonra fanın tamamen oturduğuna emin ol ve kasanın soğutmasına bak olmazsa daha sonra bakarsın sisteme çok alakası vardır ...