Jump to content

5800 İmei

smarty17
 Share

Recommended Posts

[quote name='Nash' date='26 August 2011 - 13:02 ' timestamp='1314356578' post='1070147']
Ya da ben satın alırım onu makul bir fiyata.
[/quote]

Aslında ımei değiştirme programıylada değiştirilebilir ama yasal yol her zaman iyidir.
Yazık be Sayın modum.

[quote name='smarty17' date='26 August 2011 - 11:09 ' timestamp='1314356949' post='1070149']
imeiyi nasıl atarız
[/quote]

Telefoncular atıyorlar. Aslında sende atabilirsin programları var ama karışık ve parça lazım. Sen en iyisi telefoncuya 20 TL filan ver imei atarlar. Geri kapanma olasılığıda var. Ne kadar gider orasını bilemem.

[quote name='belllll' date='26 August 2011 - 13:05 ' timestamp='1314356702' post='1070148']
Aslında ımei değiştirme programıylada değiştirilebilir ama yasal yol her zaman iyidir.
[/quote]

Arkadaşım o programın linki varsa verebilirmisin?

[quote name='akar6640' date='26 August 2011 - 15:37 ' timestamp='1314365821' post='1070238']
Arkadaşım o programın linki varsa verebilirmisin?
[/quote]

Gerekli araştırmaları yaparak;
*Phoenix.Service.Software
*Nemesis.Service.Suite

Programlarını kullanarak istediğini yapabilirsin ?

Edited by belllll

[quote name='smarty17' date='26 August 2011 - 15:59 ' timestamp='1314367158' post='1070253']
kullanımı ?
[/quote]

Gerekli araştırmaları yaparak yazdığımı hatırlıyorum.
Bir bilen çıkmazsa Google'a sorun.
Yada dediğim gibi gidin fatura ile söke söke geri alın.
Zaten yeni vereceğiniz ımei'yi nerden bulacaksanız.Eğer başkasının çıkarsa ve o adamda dişli biri çıkarsa mahkeme direk.

[quote name='belllll' date='26 August 2011 - 15:57 ' timestamp='1314367053' post='1070251']
Gerekli araştırmaları yaparak;
*Phoenix.Service.Software
*Nemesis.Service.Suite

Programlarını kullanarak istediğini yapabilirsin ?
[/quote]

Arkadaşım sen bu işten anlıyorsun herhalde msnden görüşebilirmiyiz özelden mesaj atarsanız sevinirim (:

[quote name='akar6640' date='26 August 2011 - 16:02 ' timestamp='1314367361' post='1070256']
Arkadaşım sen bu işten anlıyorsun herhalde msnden görüşebilirmiyiz özelden mesaj atarsanız sevinirim (:
[/quote]

Anlamıyorum aslında.Sadece bir yerde okumuştum.Malesef size yardımcı olamam.

• 7 ay sonra...

Yeni Nokia telefonlarda imei değiştirilemez.Samsung telefonlarda değiştirilebiliyor ama z3x tool box lazım yaklaşık 100-150 TL civarı.Ve ilgili yazılım gerekli.yalnız çin malı telefonlarda usb data kablosu ile imei kolayca değiştirilebiliyor.Bu konuda getirlimiş yasal kısıtlamaların ne derece hukuka uygun olduğu tartışılır.Sonuçta çalıntı olmayan bir cihaz,Aynı şekilde siz yurtdışına çıktığınızda orada sizden kayıt istenmesi lazım.Artık cep telefonu üreticilerinin bu cihazları imei yada mac adres olmaksızın üretmesi lazım.

1-Faturasını buluyorsun,
2-Hangi hattı kullanmak istiyorsan o telefonda, o operatörün cep merkezine gidip aşvuruyorsun,
3- Bir iki güne telefonun açılıyor.

Yalnız şöyle bir durum var ki o telefonda kullanmak istediğin hat ve numaradan başkasını kullanamazsın,tektığın zamanda telefon yine gümler. Gerizekalı BTK'nın saçma sapan ve telefon ile görüştüğümdede bana mantığını anlatamadıkları uygulaması yüzünden, sadece seçtiğin numarayı o telefonda kullanabiliyorsun.

[quote name='smarty17' date='26 August 2011 - 12:49 ' timestamp='1314355769' post='1070137']
Arkadaşlar tanıdğımın 5800 var.İmei klonlanmış.Bu sebebptende telefon kullanılmıyor.Bunu nasıl düzeltiriz ?
[/quote]

Selam kardeşim Nokia cihazlarına imeil klonlama mümkün degil senin imeilini muhtemelen tutturup bir cin cihazına klonlamışlar ben telefoncuyum samsung olsaydı yardımcı olurdum ama Nokia cimli cihazlar yani imeil i kvk dan başka kimse yapamaz ki onlarda 1 hatta acıyorlar başka hatlarda kullanman mümkün olmuyor cihazını hurda niyetine alırım düşünürsen özel msj ata bilirsin

[quote name='TakiCicek' date='27 March 2012 - 10:56 ' timestamp='1332838602' post='1176021']
Yeni Nokia telefonlarda imei değiştirilemez.Samsung telefonlarda değiştirilebiliyor ama z3x tool box lazım yaklaşık 100-150 TL civarı.Ve ilgili yazılım gerekli.yalnız çin malı telefonlarda usb data kablosu ile imei kolayca değiştirilebiliyor.Bu konuda getirlimiş yasal kısıtlamaların ne derece hukuka uygun olduğu tartışılır.Sonuçta çalıntı olmayan bir cihaz,Aynı şekilde siz yurtdışına çıktığınızda orada sizden kayıt istenmesi lazım.Artık cep telefonu üreticilerinin bu cihazları imei yada mac adres olmaksızın üretmesi lazım.
[/quote]

cin cihazlarına bu program sayesinde Bluetooth ilede atılır kardedeşim

[URL=http://www.resimup.net][img]http://img68.resimup.net/di/RF5U.png[/img][/URL]