Jump to content

Virüs Programları

onuryolal
 Share

Recommended Posts

ben bilgisayarımda microsoft security var ücretsiz yazılım denemek amaçlı yuklemiştim pek iyi bişey değil bilgisayarda virüs bulunca hemen kapıyo kendini siz bana önereceğiniz virüs programı varmı ? siz ne kulanıyorsunuz ? ve neden o virüs programı yani farkı nedir ?

bigisayar sistemim >>>

pentiun(R) dual-core cpu T4500 @ 2.30 ghz

2 gb ram

64 mb ekran (onboard)

win 7 64 bit kulanıyorum

bence yanlışssınız.....iki senedir kullanıyorum bi sorun görmedim ve herkezin belası olan sality virüsünü bile bulur termizler..ücretsiz makineyi kasmaz...ayrıca program ayarlarından isediğiniz ayarı yapabiliyosunuz..ben şahsen cok memnunum....ayrıca panda cloud var ikisi yetiyo sağolsunlar...bence esentielden vazgeçmeyin....

[quote name='onuryolal' date='29 August 2011 - 10:02 ' timestamp='1314604955' post='1071441']
ben bilgisayarımda microsoft security var ücretsiz yazılım denemek amaçlı yuklemiştim pek iyi bişey değil bilgisayarda virüs bulunca hemen kapıyo kendini siz bana önereceğiniz virüs programı varmı ? siz ne kulanıyorsunuz ? ve neden o virüs programı yani farkı nedir ?

bigisayar sistemim >>>

2 gb ram

64 mb ekran (onboard)

win 7 64 bit kulanıyorum
[/quote]

aynen

[quote name='onuryolal' date='29 August 2011 - 10:02 ' timestamp='1314604955' post='1071441']

bigisayar sistemim >>>

2 gb ram

64 mb ekran (onboard)

win 7 64 bit kulanıyorum
[/quote]
64 bit ağır değilmi bu sisteme ekran kartı çok düşük..Eset kullanıcısıyım ama bu sisteme avira kur.

3.627 Eset Smart Sec kullanıyorum antivirüs hep kapalı anca güvenmediğim bir programı kurarken açarım firewall sürekli açık ara ara ve bi gariplik hissedersem işletim belleği ve duruma göre belli klasörleri taratırım firewall dan ağ bağlantılarına ve olay günlüğüne bakarım orda herşey ortaya çıkar zaten

[quote name='ibocan06' date='30 August 2011 - 09:49 ' timestamp='1314690559' post='1071888']
Hiçbiri işe yaramaz, özellikle microsoft berbat. Virüsleri bulma konusunda hala zayıf. Geçen gün pc ye trojan mi truva atı mı ne girmiş, kendim buldum virüsü, antivirüs bulamadı. Kaspersky kurdum tarattım tertemiz etti. Şu anda Kaspersky Internet Security 2012 Kullanıyorum, kasmıyor ve virüsleri süper yakalıyor. Netten bir sürü lisans indirdim, lisanslar bloke oldukça değiştiriyorum. Benim de sistem 2 gb ram ve win7 64 bit :) Sana da öneririm.
[/quote]
sen bana kasper 2012 + serialler felan son kulandıklarını upload yada link verirmisin değişik bir işlem yapıyorsak onu yazarsan sevirim ...teşekür ederim ...

free antivirüs denemiştim güzel saten microsoft yaptığından önceki antivirüs kulanıyodum deneme amaçlı microsfot geçtim bakalım siz ne kulanıyosunuz diye böle soru sordum kasper güçlü virüs progrmaı çok ağır gelir diye kurmamıştım arkadaş kasmıyor dediği için onuda bi deniyim

olamdı nod 32 :D :D

Ben çok uzun yıllardır Nod32'yi kullanıyorum ve çok memnunum. (Şuan Eset Smart Security kullanıyorum)
Ara ara farklı antivirüs yazılımlarını denedim ama Nod32 bana daha cazip geldi.

Tabi arada nod32 virüs kaçırıyor diyen arkadaşlar çıkıyor.
Bunun nedeni antivirüs yazılımın güncellenmemesidir. Sen antivirüs yazılımını güncellemezsen veyahut ayarlarını kurcalayıp koruma mekanizmasını zayıf bırakırsan haliyle program virüs kaçıracaktır...

Bu arada eğer antivirüs yazılımını katılımsız kuruyorsan, katılımsız olarak hazırlayan arkadaş bazı hatalar yapmış olabilir.
Antivürüs yazılımlarınızı mümkünse orjinal kur dosyasından kurmanızı tavsiye ederim...

öncelikle microsoft security essentials hakkındaki görüşlerinize katılmıyorum tmm hala virüs kaçırabilir çünki daha çok yeni bu gün yılların tecrübesi kaspersky bile virüs kaçırıyor.Burada önemli olan microsoft security essentials ın microsoft tarafından geliştirilmesi şöyle düşünelim (evinizi sizi çok iyi tanıyan birine mi emanet etmek istersiniz yoksa yoksa sizi tanımayan eksiklerinizi bilmeyen birine mi emanet etmek istersiniz)bu iş biraz böyle microsoftun açıklarını yine en iyi microsoft bilir demi.

ama yinede güvenmiyorum diyosan avira yı öneriirim bedava ve iyi bi tarama özelliği var (yalnız ingilizcen çok iyi değilse deneme derim) onunda altarnatfi avast kullan kolay bi arayüzü var ve tükçe..inşallah yardımcı olmuşumdur:d

bu güvenlik programlarının yanında sana önerebileceğim bi program var bana göre türklerin bilgisa7yar konusunda yaptığı en önemli yenilik ve avrupada bile bu özelliklere sahip bi koruma tekniği yok sana zemana anti logger i öneririm sağlam koruma sunuyor türkçe 1 yıllık deneme sürümü var çok hafif blgisayarında kurulu olduğunu bile bilemessin çok sessiz çalışır ve sistemi çok az kullanır..

Edited by anarsig

[center][b]Virüs Programı Yerine Sana Anti'Virüs Programı Önereceğim. Avira Personal Edition - Free. Gayet Güzeldir. Şu Av Daha İyi, Bu Av Daha İyi Diyenlere Aldanma. Avast'a Bile Antivirüs Diyenler Var. Çoğunu Test Ettim. Avira'da Karar Kıldım. Şiddetle Tavsiye Ederim.[/b][/center]

[quote name='riddic' date='01 September 2011 - 00:57 ' timestamp='1314831436' post='1072542']
[color="#FF0000"]tirend micro[/color] (tum antivirüsler sadece bunun golgesinde [color="#FF0000"]yer alır) [/color]
[/quote]

[quote]
bu güvenlik programlarının yanında sana önerebileceğim bi program var bana göre türklerin bilgisa7yar konusunda yaptığı en önemli yenilik ve avrupada bile bu özelliklere sahip bi koruma tekniği yok sana zemana anti logger i öneririm sağlam koruma sunuyor türkçe 1 yıllık deneme sürümü var çok hafif blgisayarında kurulu olduğunu bile bilemessin çok sessiz çalışır ve sistemi çok az kullanır..[/quote]

yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar bazı arkadaşlar değişik virüs programları sölediler onları deniyimdiyorum olmadı

kasper 2012 > avast > nod32 ( kulanmıştım süper) > çoğunluğun önerdi ama tam ing olamdığı için avira antivir

herhalde virüs prog. ilgili bi konu yok ve bazıların aklında soru işaret kalıyor hangisi ? bu iyi mi ? soran arkadaşımız var

birde aklıma takıldı avast var antivirüs birde intertne securty var antivirüs de internet koruması yokmu hangisi tam koruma yapıyr