Jump to content

İnternet Cafede Bilgisayarlar Birbirlerini Görmüyo

assassin59
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Kolay Gelsin ... Hayırlı Akşamlar 27 Pclik Bir Cafe Var Counter Strike Oyununda Karşılıklı Oynanmıyor OpenGL diye Bir Hata Satırı Veriyor Daha Doğrusu Hiçbir Oyunda Karşılıklı Oynanmıyor Pcler Birbirni Görmüyor Sizce Sorun Ne Olabilir İşe Yeni Başladım Bunun Haricinde Bir Kaç Sorun Daha Var Ancak Onları Ben Hallettim. Bir Tek Bu Kaldı Bunda Bana Yardım Edebilcek Biri Varmı ? Şimdiden Teşşekürler. ?

bilginiz ne derece bilmiyorum pc ler arasında ağ kurdunuzmu
ip adresleri çalışma gurupları ayarlımı
opengl hatası ise
opengl bir yazılımdır bazı oyunlar için gereklidir
tıpkı directx gibi düşünün pcde yüklü değilse oyunlar açılmaz

Edited by yawuz58

Arkadaşlar Cafe İçerisinde Dosya Ve Yazıcı Paylaşımı Mevcut Yani Ağdan Mp3 Film Fln Ana Pcden Tüm Pcler Görebiliyor. Ancak Oyunlarda Sıkıntı Yaşıyoruz Fifada Need For Speed Undrground 2 de Fln Lan Ağı Üzerinden KArşılıklı Oyun Oynayamıyorlar. ... Counterde de OpenGL Hatası Veriyor.

[font="Georgia"]Ben Cafe Teknik Servisi Yapıyorum;[/font]
[font="Georgia"]Eğer AKINSOFT Cafe Programını kullanıyorsanız ,son sürüm olduğundan emin olun,[/font]
[font="Georgia"]Server daki IP numarasının Client lere de aynı şekilde olmasına dikkat edin, otomatik almasın elle girin,[/font]
[font="Georgia"]Server da yani anamasada herhangi bir antivırüs programı varsa bu ağ paylaşımını olumsuz etkiler yani oyun ve dosya paylaşımına izin vermez. varsa devre dışı bırakın,[/font]
[font="Georgia"]Kurduğunuz oyunların bileşenlerinin çıkarılmadığından emin olun. Kısaca RIP olmasın[/font]
[font="Georgia"]Tüm bilgisayarlara Direct X in son güncellemesini indirin ve kurun. (Ben genelde formattan sonra tüm bilgisayarları güncellerdim tüm sorunlar için gereklidir.)[/font]
[font="Georgia"]Ayrıca Counter Strike oyununun C:\SIERRA dizinin de olmasını dikkat edin ve buraya dikkat [color="#ff0000"]Tüm masalardaki Counter Strike oyunlarına tek tek farklı serial girin[/color][/font][font="Georgia"].[/font]
[font="Georgia"]Ayrıca Counter Strike oyunu için Video modlarından OpenGL yi sçin ve 1024x768 çözünürlüğünü seçin en iyi görüntüyü alırsınız.Bu sorununuzun çözümü diye düşünüyorum.
[/font][font="Georgia"]Güvenlik duvarını da kapatın oyunlar için olumlu bir yöntemdir.[/font]
[font="Georgia"]Umarım yararlı olmuşumdur. Kolay gelsin saygılar..[/font]

Edited by SimpsoN_Bart

[quote name='SimpsoN_Bart' date='10 September 2011 - 16:54 ' timestamp='1315673664' post='1077208']
[font="Georgia"]Ben Cafe Teknik Servisi Yapıyorum;[/font]
[font="Georgia"]Eğer AKINSOFT Cafe Programını kullanıyorsanız ,son sürüm olduğundan emin olun,[/font]
[font="Georgia"]Server daki IP numarasının Client lere de aynı şekilde olmasına dikkat edin, otomatik almasın elle girin,[/font]
[font="Georgia"]Server da yani anamasada herhangi bir antivırüs programı varsa bu ağ paylaşımını olumsuz etkiler yani oyun ve dosya paylaşımına izin vermez. varsa devre dışı bırakın,[/font]
[font="Georgia"]Kurduğunuz oyunların bileşenlerinin çıkarılmadığından emin olun. Kısaca RIP olmasın[/font]
[font="Georgia"]Tüm bilgisayarlara Direct X in son güncellemesini indirin ve kurun. (Ben genelde formattan sonra tüm bilgisayarları güncellerdim tüm sorunlar için gereklidir.)[/font]
[font="Georgia"]Ayrıca Counter Strike oyununun C:\SIERRA dizinin de olmasını dikkat edin ve buraya dikkat [color="#ff0000"]Tüm masalardaki Counter Strike oyunlarına tek tek farklı serial girin[/color][/font][font="Georgia"].[/font]
[font="Georgia"]Ayrıca Counter Strike oyunu için Video modlarından OpenGL yi sçin ve 1024x768 çözünürlüğünü seçin en iyi görüntüyü alırsınız.Bu sorununuzun çözümü diye düşünüyorum.
[/font][font="Georgia"]Güvenlik duvarını da kapatın oyunlar için olumlu bir yöntemdir.[/font]
[font="Georgia"]Umarım yararlı olmuşumdur. Kolay gelsin saygılar..[/font]
[/quote]

NorMalde PayLasım Zaten Veriyor Diyor Arkdas Yahnı Muzık Film PayLasıyormus PayLasdıgına Göre İp Veye Clint Le aLaka Deyıl die Düşünüyorum Counter Oyununda Direct X Bi Alakası Yok oLmadan daOynatır.. Oyunu sılıp basdan Yukle CrackLe ugrasma Katılımsız FuLl oLanını 1,6 YükLe.. Kolay geLsin ..

[font="Georgia"]
[font="Georgia"]@exa_41;[/font]Arkadaş bu işlerde yeni olduğunu söyledi, senin de benim kadar bu işlerde eski olduğunu sanmıyorum.Onun için yazdıklarım ilerde kendisine çok yardımcı olacaktır. Bilen biri olarak bunu kesin söyleyebilirim.Saygılar...[/font]

Edited by SimpsoN_Bart

arkadaslar sızın yazdıklarınızın oyunalrın bırbırını gormemekle alakası yok.. standart seylerı yazmısınız... mesala dirext in son surum olup olmaması oyunları bırbırıne baglanmamasına yol acmaz sonra masaları tek seferde actıgınız da hepsı otomatık olarak IP alır sorunsuz sekılde ağa baglanır... akınsoft son versıyonmus onunda alakası yok ılk defa sende duydum... tum makınalarda antıvırus kullanırım ama tekı bıle sorun cıkarmadı kı sadece kendı cafemde degıl bır cok arkadasın cafesınde aynı ıslemlerı yapıyorum sorun cıkmıyor... yanı oda alakasız bırsey.. guvenlık duvarına gelınce benımkı her zman acıktı.. sorun cıkartmıyor ama nadıren oyunun reg ayarları ıle alakalı olarak belkı sorun cıkartmıs olabılır kı arkadas zaten oyun dısında ağların bırbırıne baglandıgını soyluyor yanı bu tezde cope gıttı... yanı erısım kısıtlaması yaptıysa oyunlarda o yuzden gormez sadece... combo fix denmıs bırde... combo trojen vs lerı demızler kı oda sadece makınada yavaslık ve "c" "d" olu klasor dosyaları vs yaratır.. yanı odaoyunlara baglanırken sorun cıkartmaz kı adam zaten ınterne gırıyor vs sorun yok.. sadece bu olayda sorun olan tek sey dedıgım gıbı erısım meselesı.. bence deneyıp gormesı lazım...

masa1:192.168.5.001
masa2:192.168.5.002
masa3:192.168.5.003
...
..
masa27:192.168.5.027
Server:192.168.5.222 (tabi kafanıza göre ip verirsinzi sadece örnek bunlar)

Ağ Alt Makinesi: 255.255.255.0
Ana ip: 192.168.5.1
Tüm çalışma grupları aynı olmalı (Orj olarak WORKGROUP'dur..)

[quote name='Teknik Servis 7/24' date='10 September 2011 - 20:17 ' timestamp='1315675042' post='1077226']
arkadaslar sızın yazdıklarınızın oyunalrın bırbırını gormemekle alakası yok.. standart seylerı yazmısınız... mesala dirext in son surum olup olmaması oyunları bırbırıne baglanmamasına yol acmaz sonra masaları tek seferde actıgınız da hepsı otomatık olarak IP alır sorunsuz sekılde ağa baglanır... akınsoft son versıyonmus onunda alakası yok ılk defa sende duydum... tum makınalarda antıvırus kullanırım ama tekı bıle sorun cıkarmadı kı sadece kendı cafemde degıl bır cok arkadasın cafesınde aynı ıslemlerı yapıyorum sorun cıkmıyor... yanı oda alakasız bırsey.. guvenlık duvarına gelınce benımkı her zman acıktı.. sorun cıkartmıyor ama nadıren oyunun reg ayarları ıle alakalı olarak belkı sorun cıkartmıs olabılır kı arkadas zaten oyun dısında ağların bırbırıne baglandıgını soyluyor yanı bu tezde cope gıttı... yanı erısım kısıtlaması yaptıysa oyunlarda o yuzden gormez sadece... combo fix denmıs bırde... combo trojen vs lerı demızler kı oda sadece makınada yavaslık ve "c" "d" olu klasor dosyaları vs yaratır.. yanı odaoyunlara baglanırken sorun cıkartmaz kı adam zaten ınterne gırıyor vs sorun yok.. sadece bu olayda sorun olan tek sey dedıgım gıbı erısım meselesı.. bence deneyıp gormesı lazım...
[/quote]

[font="Georgia"]Ben yazdıklarımda alakası var demedim arkadaş yeni olduğunu söyledi karşısına sık gelebilecek sorunlarının cevabını verdim. Cafe teknik servisi yapan biri olarak yardım etmeye çalıştım.Bunları bilmesi iyi olur diye düşünüyorum uzun zamandır bu işi yapıyorum..Yazdıklarım hepsi doğrudur.[/font]

Edited by SimpsoN_Bart

[quote name='SimpsoN_Bart' date='10 September 2011 - 17:17 ' timestamp='1315675024' post='1077225']
[font="Georgia"]
[font="Georgia"]@exa_41;[/font]Arkadaş bu işlerde yeni olduğunu söyledi, senin de benim kadar bu işlerde eski olduğunu sanmıyorum.Onun için yazdıklarım ilerde kendisine çok yardımcı olacaktır. Bilen biri olarak bunu kesin söyleyebilirim.Saygılar...[/font]
[/quote]

aRkdaSım ben de Cafe Kuruorum A Dan Zye bende Kuruorum Bendede Sorun oLmuyo ama Arkdasda olmus sendew olmuyo dıye ondada oılmucak anlamına gelmesz her hangı ufak bı problem bıle sorun demekdır.. ıkı oyunun reg kayıtlarından vs. vurus probLemı oldugunu dusunmuyorum oyun ıle ılgılı ufak bı sıkıntıdosyalarının ısım degısıklıgı bıle bu nedenlere yol acar. anladıgım kadarıyla ark bilgisayar konusunda deneyımlı deyıl yanı sorunu çözebılmesı ıcın bende oyunu kaldırıp basdan yuklemesı daha mantıklı olcagını dusunuyorum onun ıcın ve bu sorun bırden bıremı oldu yoksa ilk yuklemedemı oldu ...? bunuda acıklarsan daha verımlı olabılcegımıze ınanıyorum :))

yanLız sen butun oyunLarda dıosun Open aL dıe Oyun Oynatan Bı dosya Vhar İnt arastırırsan buLursun Operanın Simgesi Gibi Aynı Onu yukLe Bide onLa dene butun oyunlarda aynı dıosun .. Open AL dosyasını yukLe Dedıgım gıbı Ekstradan da PayLasım normal oLarak Var dıosun dıme hıc kesılmıyo Cunku daha farklı bı sorun da olabılır dıe dusunuyorum basıma geLen bı Sorun SürekLı payLasım vaR PcLerde İnt Hiç Kesılmıyo Ve pcLerın Kasam Yapmıyo SaDEce OyunLarda payLasım olmuyo dogrumu Kardeşim ..? bunLaRı beLırtırsen Yardımcı oLurum ...

[quote name='exa_41' date='10 September 2011 - 17:04 ' timestamp='1315674274' post='1077217']
NorMalde PayLasım Zaten Veriyor Diyor Arkdas Yahnı Muzık Film PayLasıyormus PayLasdıgına Göre İp Veye Clint Le aLaka Deyıl die Düşünüyorum Counter Oyununda Direct X Bi Alakası Yok oLmadan daOynatır.. Oyunu sılıp basdan Yukle CrackLe ugrasma Katılımsız FuLl oLanını 1,6 YükLe.. Kolay geLsin ..
[/quote]

Paşam İyi Güzel Diyosunda Akınsoft Sadece Kendi Server Ağına Bakar Clientlere Bakar Oyunlarla Bi Halakası Olmaz. Yani . Yinede Fikrin İçin Çok Saol .. Çok Teşşekürler.

İşe Yeni BAşladım Derken Şuanda Calıstığım yere Yeni Basladım 2002den Beri Bilgisayarcıyım. Sorunları Az Cok Bende Tahmin EDebiliyorum Ama Deepfreeze Olduğu İçin Bi Fikir Danışıp Kesin Bi Çözüm Bulup Hepsini Birdefada Uğrasmadan Yapmak İstediğim İçin Size Danıştım Herkeze Yardımları İçin Tşkler ...

kardeş sağ alt köşedeki ağ simgesine sağ tıkla windows güvenlik duvarı ayarları...... tıkla,oradan özel durumlar sekmesine tıkla orada gördüğün tüm tikleri kaldır en alttaki windows güvenlik...... onun tikinide kaldır sonra opengl yi yükle düzelir