Jump to content

Harddisk Format Hatası

lmuzun
 Share

Recommended Posts

Dün abimin bilgisayarında şöyle bir hata vardı.Bilgisayarı acıyorum hoşgeldiniz diyor ve sadece belgelerim menüsü otomatik olarak acılıyor arka plan siyah olarak kalıyordu.Belgelerimi kapatsam bile ekran yine siyahtı.1 tb hdd yi 2 ye bölmüştük önceki formatda C 250 gb, D 750 gb dı.

Abim pek anlamaz virüs silmeden vs..Haliyle D deki yedeklerinde de virüs vardı.Tarama yapalım dedim geçiktirdi şimdi de böyle bi sorunu oldu.

Bu gün format atmayı denedim.Win7 cd sini taktım.Sürücüleri siliecktim yani sadece C kısmını silecektim ki C yi secip sil dediğim zaman Wİndows Hata (0x3..)

böyle bir hata verdi.

Harddiski henüz başka bir bilgisayarda formatlamayı denemedim ya da harici olarak da henüz bağlayamadım.

Sizce harddisk kurtarılabilirmi ? Yani sorun nedir sizce ?

xp cd si ile denedinmi hata kodunu tam yaza bilirmisin win7 hdd ki en ufak hata bile olsa kurmaz xp cd ile kura bilirsin yada hdd ni başka makinaya takıp virüs taraması yaptır sonra yedekle xp cd ile bölümleri kople sil yeniden oluştur bölüm oluşmazsa maxblast 4 programı ile hdd ni tamir etmeyi denersin
edit: hdd nin ön belleği vardır yada boot dosyası zarar görürse ve bat sektör okunamaz yazılamaz alan oluşursa o yüzden yapabilir

Edited by emrah48

Zaten bu dediklerini yarın deniyeceğim.Suan harici hdd'em yok.Ben sadece bi düşüncenize almak için yazdım.Badsector yoktur büyük ihtimalle.Daha önce badsector başıma geldi.

Bazı virüsler varmıs formatı engelliyormus galiba öyle bir şeyler okudum.İnşallah kurtarabilirim hdd yi.Yorumun için teşekkürler.

[font="Tahoma"][color="#000000"]Öncelikle verilerinizi kurtarmanızda fayda var benim önerim ubuntu live cd'den çalışan sistemle açıp verilerinizi yedekleyin en kolay yöntem olacaktır elinizde diğer yöntem ise elinizde var ise Xp cd 'sinden boot edip Mbr disk bölümleme ekranından C: portisyonunu yavaş biçimlendirme yaparak silme işlemini yapın umarım sorununuz çözülür Saygılar. :)
[b]
Ubuntu için:[/b]
[spoiler]http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download[/spoiler]
[/color][/font]