Jump to content

Mavi Ekran Hatası Sonrası

StoneKing
 Share

Recommended Posts

[b]Ekranım şuanda berbat ötesi PrintScreen ile SS aldım ama bilmiyorum cünkü ekranlar gene çizgili felan.
Bir kaç oyun PC'de vardı bilmediğim baskalarının yüklediği onları sildim ve 1 gün sonra TNC'de gezinirken mavi ekran hatasıyla karşılaştım tam o kodlar gelirken reset bastım.
3 saattir sonunda format cekebileceğim bir cd bulabildim.Cünkü hiçbir CD-DVD format cekemedim. En kısa zamanda telefon ile cektıgım fotolarıda koyacam böyle bir hatayı ilk defa alıyorum.
Herkese şimdiden teşekkürler...
[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1316179135__pc_gitti_.jpg[/img][/spoiler]
[/b]
[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1316180937__1tanedaha.jpg[/img][/spoiler] Edited by StoneKing

Kardeş şanslısınki buna benzer sorunları bende xp sistemlerde yaşıyordum(ama win 98 görünümü alıp daha değişik şeyler oluyordu) sebeb ise "Nvdia Driverını" sitesinden indirdiğinizde sadece driver yükleniyor ama orjinal cd sinden yüklediğinizde gelen ekranda (AutoPlay Media Studio ile hazırlanmış gibi olan) driver ve başka şeylerde var.Sen ilk önce kurulu driverını denetim masasından kaldır ve yeniden başlat eğer görüntü düzeldi ise ne mutlu bize :)
Şimdide ekran kartının kutusundan çıkan cd yi tak ve çıkan o menüdeki tüm herşeyi yükle ve yeniden başlat sorunun %99 düzelecektir.

Eğer ekran kartınının cd si yok ekran kartın Nvdia GeForce FX 5200 ise sana yarın upload edip gönderirim.

Edited by g.a

[b]Ekran kartı CD'si ile 5 kere denedim kurdurmuyor. Nvidia'nın resmi sitesinden indirdiğim driver ile şu an ekranda sorun yok fakat 2 oldu mavi ekran hatası geliyor. Bunun bir virüs oldugu dusuncesındeyım. Yinede siz üstadlar bilirsiniz.
NOT:Ekran kartım: ASUS Nvidia GeForce 8500 GT

Edit:Nvidiadan indirdiğim driver 9500 GT'ye ait ve ekranda sorun yok fakat mavi ekran :D[/b]

Edited by StoneKing

öncelikle tüm elektriksel kablolarını cıkarıp baştan tak belki bu yüzden olabilir. mavi ekran hatası vermesi ekran kartının arızalı olabilceğine işarettir.tavsiyem birde başka bi ekran kartı tak öyle kullan bakalım aynı hataları ve bulanık görüntüyü vericekmi vermez ise sorunun ekran kartındadır.virüs ile alakalı bi mesele değil !

kardeş yaşadığın sorun tamamen ekran kartı çhipi ile alakalı nvidia markalarda çok sık görülür ısınma ile meydana gelir çogu zaman şimdi düzeldiyse bile
yine tekrarlar emin ol buna yapman gereken çok basit aslında ekran kartını folyo ile kapla chipin oldugun yeri açık bırak havalı havyan var ise elinde 10 dk 300 derece sıcaklıkla üzerinden geç işlemi yaptıktan sonra kartı kendi halinde sogumaya bırak kesinlikle oynatma sorunun düzeldiğini göreceksin notebooklardada bu sorun çok olur hep bu şekil yaparım yaptıktan sonrada sogutma sistemini elden geçki birdaha tekrarlamasın

[b]Fanlarımı kontrol ettım cok guzel calısıyorlar :D Tozlarınıda 1 hafta once almıstım,tekrardan almalı mıyım ?
Sürekli "nv4_disp mavi ekran hatası" geliyor. 3-4 yıldır kullanıyorum PC'yi ilk defa böyle oluyor. Nasıl bir şeyse bilgisayar açıldıgında anakartın hani markası gösterilir ya orda bile ekran çizgi çizgi :([/b]