Jump to content

Hardisk Alacağım Önerileriniz...

StRonqTR
 Share

Recommended Posts

Bilinen en eski markalar Western Digital ve Seagate' dir. Samsung onlardan sonra çıktı Türkiye' de piyasaya. ama bu demek değildir ki en iyisi bu ikisi. Eskiden Quantum, WD, IBM ve sonra Seagate, maxtor vardı. Tabii ki dünyanın ilk harddiski de IBM marka idi. Bilinen en iyisi Quantum idi fakat yanlış bilmiyorsam Quantum' u Maxtor satın aldı diye biliyorum. Sonra da Maxtor' u Seagate satın aldı. WD 'in eski harddiskleri çok güzeldi. Dış kılıfının nikelajı bile diğerlerinden farklı idi, kalite kokuyordu (40-80GB' lık HDD' leri). Yani Seagate öyle kötü bir marka değildir ve iyidir. Fakat dahli Hard disklerinde sorun yaşayan bilgisayar satıcıları tanıyorum. Belki de, belli bir dönemde üretilenlerde bir sorun vardı aynı quantum' da da olduğu gibi. Samsung' a yöneldiklerini biliyorum bu sebeplerle. Herşeyden önce Türkiye' deki servislerine ve garanti süresine sonra da harddisklerin ısınma ve ses durumlarına bakmalısın. Seçimini buna göre yap bence.

egerki anakartın sata 3 destekliyosa buradaki diski almanı oneririm[spoiler]http://www.vatanbilgisayar.com/dahili-harddisk/wd-wd1002faex-3.5-1tb-caviar-black-sata-3.0-64mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44252

arkadaş böyle bir öneride bulunmuş fakat ürün çok hızlı ve güvenilir olmasına rağmen çok ses yapar bunun farkında olarak alış veriş yaparsan senin için daha iyi olur. Sata 3 ile Sata 2 arasında çok büyük bir veri transfer farkı yaşamayacaksın sata 3 6 gbt sata 2 3gbt dir fakat sistemsel olarak pek farkı olmayacak disk olarakta wd olur ise yetkili servis konusunda problem yaşamassın tek yapmaman gereken hdd ye tornavida değmesin sürekli yardımcı olurlar sana....

ben samsung kullanıyorum hem sabit hemde taşınabilir...2 senedir 1.5_.15_2tb =6tb taşınaiblir samsung hdd kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.4senedir sabit hdd kullanıyorum ondada sorun yok genedir tercih sizindir.

ben samsung kullanıyorum hem sabit hemde taşınabilir...2 senedir 1.5_.15_2tb =6tb taşınaiblir samsung hdd kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.4senedir sabit hdd kullanıyorum ondada sorun yok genedir tercih sizindir.

seagate almayınız...
2009 yılında üretim hatası yaptılar...
herkesin verileri gitti...
garantiye girdi ama ne fayda...
boş disk veriyorlar...
tüm verileriniz gidiyor...
benim 500 gb. film-müzik-çizgiroman arşivim gitmişti...

western digital alınız...

[color="#000000"][b]Danıştığınız kişi sanırım ya bilgisayarcı değil ya da elinde son o bulunduğundan size kaydırmak istemiş tabiri caizse...

HDD markalarından önereceğim [color="#FF0000"]2[/color] marka var.

[/b][b][color="#0000FF"]Samsung
WesternDigital[/color]

[code]http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1tb_32mb-1tb-32mb-sata2-7200-rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=33504
http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd1002faex-3.5-1tb-caviar-black-sata-3.0-64mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44252[/code][/b][/color]

• 3 hafta sonra ...

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1318924387__ekran_alnts.png

arkadaşım piyasada en cok bulunan 3 hdd 3 taneside var elimde 80 lik 4 yıllık 160 lık 1 yılık 500 lükde 6 aylık al sana birde foto

ha bu arda en cok ısınan hdd wd sonra sagete sonrada samsunk ısıda önemli resme bakarsan anlarsın 80 wd yedek 160 samsunk sistem 500 sagete arşiv

Edited by wendor11