Jump to content

Ttnet İnternet Tarifesi Değişim

Tnctr-tnctr
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar kolay gelsin.

[size="4"][font="Tahoma"]İnternet tarifemi değiştirmek istiyorum.ikamet ettiğim yer mersin Kullandığım tarife 8 megabit ama hızım 4096 4 megabit geliyor internetin yavaşlığından şikayetçiyim.danışacağım şey değiştirmek istediğim iki tarife var bunların içerisinde fiberoptik de var fiber optik internet için hat çekili değilse başvursam boş mu olur.32 megabit internet 43 Ytl 10 gb aylık kullanım kotası var 16 megabit limitsiz 59 Ytl kullandığım tarife ye en uygun geçiş yapabileceğim 16 megabit mi oluyor acaba.arkadaşlar anlamadığım mersinin merkezinde oturuyorum hızım sabit kalamıyor sanayide akrabalar var teyzem gil 8 megabit hızın tamamını alıyor ben merkezde oturuyum hattım desteklemesin onlar sanayide ora nere benim oturdugum yer nere 8 megabit hat desteklemesin anlamadım gitti[/font][/size].

[img]http://img41.imageshack.us/img41/108/ekran2d.jpg[/img]

[img]http://img695.imageshack.us/img695/5158/ekrntsrq.jpg[/img]

arkadaşlar birde tarifeler arası geçiş lerde zaman varmı örnek tarifemi değiştirdim tarifeden başka bir tarifeye geçmek istediğimde 1 sene 6 ay vs vs gibi şartları varmı. Edited by Tnctr-tnctr

[i][b][font="Comic Sans MS"]Hazır internetten konu açılmışken arkadaşımda ttnet 8mbit internet war normalde idm 800-1000 arasında indirme yapabiliyordu yanlız son iki aydır 120 yi yukarıya cıkamıyor sizce bunun sebebi ne olabilir? Kullandıgı modem ttnet in verdiği hg521. Yardımcı olabilicek varsa sevinirim. Yeni bir abonelik alacak olursak öneriniz ne olurdu acaba? Şu yukarıdaki tarife cok çazip geliyor 16mbit 50gb 59tl olan yardımcı olabilir misiniz.[/font][/b][/i]

[quote name='salih-29' date='26 September 2011 - 13:33 ' timestamp='1317044008' post='1085914']
[i][b][font="Comic Sans MS"]Hazır internetten konu açılmışken arkadaşımda ttnet 8mbit internet war normalde idm 800-1000 arasında indirme yapabiliyordu yanlız son iki aydır 120 yi yukarıya cıkamıyor sizce bunun sebebi ne olabilir? Kullandıgı modem ttnet in verdiği hg521. Yardımcı olabilicek varsa sevinirim. Yeni bir abonelik alacak olursak öneriniz ne olurdu acaba? Şu yukarıdaki tarife cok çazip geliyor 16mbit 50gb 59tl olan yardımcı olabilir misiniz.[/font][/b][/i]
[/quote]
kota aşımı olmuştur.

8 Mbit hız bile alamıyorken 16'yı veya fiber i nasıl almayı planlıyorsunuz?

Hat zayıflaması değerlerini yazabilirseniz ne kadar hız alabileceğinize bakabiliriz.

Modeminde aşağıdakine benzer yazıları bulup bizimle paylaş

SNR Margin :
[b]Line Attenuation : 49.3 [/b]

Line Attenuation hat zayıflamasıdır ne kadar az olursa o kadar fazla hız alabilirsiniz sizin 16 Mbit hızı alabilmeniz için değerinizin en az 0-10 arasında olması gereklidir.

[quote name='wasabi121' date='26 September 2011 - 13:55 ' timestamp='1317045332' post='1085927']

SNR Margin :
[b]Line Attenuation : 49.3 [/b]
[/quote]
[img]http://img856.imageshack.us/img856/4968/ekrntsgu.jpg[/img]
[size="4"]üstat ona nereden bakacam.[/size]

Edited by Tnctr-tnctr

[quote name='Tnctr-tnctr' date='26 September 2011 - 12:55 ' timestamp='1317041707' post='1085894']
arkadaşlar kolay gelsin.

[size="4"][font="Tahoma"]İnternet tarifemi değiştirmek istiyorum.ikamet ettiğim yer mersin Kullandığım tarife 8 megabit ama hızım 4096 4 megabit geliyor internetin yavaşlığından şikayetçiyim.danışacağım şey değiştirmek istediğim iki tarife var bunların içerisinde fiberoptik de var fiber optik internet için hat çekili değilse başvursam boş mu olur.32 megabit internet 43 Ytl 10 gb aylık kullanım kotası var 16 megabit limitsiz 59 Ytl kullandığım tarife ye en uygun geçiş yapabileceğim 16 megabit mi oluyor acaba.arkadaşlar anlamadığım mersinin merkezinde oturuyorum hızım sabit kalamıyor sanayide akrabalar var teyzem gil 8 megabit hızın tamamını alıyor ben merkezde oturuyum hattım desteklemesin onlar sanayide ora nere benim oturdugum yer nere 8 megabit hat desteklemesin anlamadım gitti[/font][/size].

[img]http://img41.imageshack.us/img41/108/ekran2d.jpg[/img]

[img]http://img695.imageshack.us/img695/5158/ekrntsrq.jpg[/img]

arkadaşlar birde tarifeler arası geçiş lerde zaman varmı örnek tarifemi değiştirdim tarifeden başka bir tarifeye geçmek istediğimde 1 sene 6 ay vs vs gibi şartları varmı.
[/quote]

bırak kardeş ttneti süperonline fiber internet altyapısı varsa ona geçmeni şiddetle tavsiye ederim.. altyapı yoksa yakın zamanda yapılacaksa bile beklemeni tavsiye ederim. ben 20 mbps kullaıyorum fiber ayda 49 tl limitsiz müthiş birşey sn de 2 mb indiriyor

[quote name='nilo455' date='26 September 2011 - 14:24 ' timestamp='1317047046' post='1085946']
bırak kardeş ttneti süperonline fiber internet altyapısı varsa ona geçmeni şiddetle tavsiye ederim.. altyapı yoksa yakın zamanda yapılacaksa bile beklemeni tavsiye ederim. ben 20 mbps kullaıyorum fiber ayda 49 tl limitsiz müthiş birşey sn de 2 mb indiriyor
[/quote]
çokta hesaplıymış 20 mbps 49 ytl hemde sınırsız telefon bağlantısı gerekiyormu.

Süperonline her şehirde yok + sadece site ve apartmanlara veriyor diye biliyorum

Yanlış görmediysem zayıflaman 39 Db gözüküyor

aşğıdaki vereceğim linkten bu değere göre ne kadar hız alabileceğini görürsün.

http://www.telekomadsl.com/default.aspx?pageID=90

39 Db ile santrale bayağı bir uzaksın gibi duruyor.

Bendeki değerler aşağıda 8 Mbit i sorunsuz alıyorum

Downstream Hat Zayıflaması 20
Upstream Hat Zayıflaması 9

Edited by wasabi121

[quote name='wasabi121' date='26 September 2011 - 14:55 ' timestamp='1317048933' post='1085964']
Süperonline her şehirde yok + sadece site ve apartmanlara veriyor diye biliyorum
[/quote]
mersin de oturuyorum heralde buraya geldi. başvuru yapmak lazım hat geçiyorsa cadde den heralde olur zaten belli bir yere kadar fiber kablo gerisi cat5 kablo nasıl oldugunu gördüm.

Edited by Tnctr-tnctr

[quote name='wasabi121' date='26 September 2011 - 14:55 ' timestamp='1317048933' post='1085964']

Yanlış görmediysem zayıflaman 39 Db gözüküyor

aşğıdaki vereceğim linkten bu değere göre ne kadar hız alabileceğini görürsün.

http://www.telekomadsl.com/default.aspx?pageID=90

39 Db ile santrale bayağı bir uzaksın gibi duruyor.

Bendeki değerler aşağıda 8 Mbit i sorunsuz alıyorum

Downstream Hat Zayıflaması 20
Upstream Hat Zayıflaması 9
[/quote]
üstat yanlışın var santrale yakınız çokda uzak sayılmayız 1 km cik :pardon:

[codebox]https://superonline.net/bireysel/basvuru/basvuru.aspx[/codebox]

[color="#0000ff"][size=2]Bu adresten evinizde var mı öğrenebilirsiniz [/size][/color]
[color="#0000ff"][size=2]
[/size][/color]
[color="#0000ff"][size=2][codebox]https://superonline.net/bireysel/kampanyalar/keyfini_katla_24ay_snt.aspx[/codebox]
[/size][/color]
[/size][/color]
[/size][/color]
[color="#0000ff"][size=2]Bu tarife size uygun görünüyor.[/size][/color]

[quote name='Tnctr-tnctr' date='26 September 2011 - 14:59 ' timestamp='1317049162' post='1085968']
mersin de oturuyorum heralde buraya geldi. başvuru yapmak lazım hat geçiyorsa cadde den heralde olur zaten belli bir yere kadar fiber kablo gerisi cat5 kablo nasıl oldugunu gördüm.
[/quote]
site veya apartman farketmiyo sadece başvuru yapıp hattın gelmesini bekliyosunuz telefona da gerek yok mis gibi kullan
ben 7 aydır kullanıyorum eğer ki ttnet para cezası falan çıkarırsa 150 tl ye kadarını ödüyo süperonline..hem ilk 3 ay da ücretsiz.. kesinlikle ttnet alma süperonline bomba gibi...hızda azalma da yok özel hattan geliyo telefondan dolayı yoğunluk falan da olmuyo....

Önemli olan santrale olan uzaklığın değil gelen adsl sinyalinin kalitesidir. sinyalin kalitesi de hat zayıflamasından belirlenir (bizim gibi amatörler için)

Süperonline varsa eğer ttnet ile hiç uğraşma arkadaşım hat değerlerin pek iç açıcı değil. şu anda verdiğin paranın (türkiye şartlarında) hakkını en iyi süperonline fiber ile alırsın.