Jump to content

Cep telefonlarının gizli hünerleri

toxic
 Share

Recommended Posts

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Digerlerinin yalan yanlış olduğunu anlatmışlar cep telefonu olayına gelecek olursak. 3310 zamanında ve daha eski zamanlardaki sadece nokia telefonlarda ses kalitesini artırmak için kullanılır *3370# yani aksine şarz yer çıkmak için #3370# düşürmek için *4720# çıkmak için #4720# cep telefonundan yazdığım için noktalamaya dikkat edemedim

benim bilidiğim *3370# telefonu resetlemek fabrika ayarına döndermek içindir hatta *#3370# idi sanırsam...

batarya falan filan yok öle bişey....

evet batarya filan yok evet çogu kişi telefonu restlemek için kullanıyor. Ama aslında clip clr diye iki tane sistem var, biri telefonu az cektigi yerlede ses kalitesini artırmak için. digeri şarz lazım oldugunda ses kalitesinde kesip şarja v ermek için

• 6 ay sonra...

Aramasak çaldırıp kapatsak anlarmı araba xD

abi ben bu yorumun üstüne yorum yapmam. Kardeşim bir de mesaj atma yöntemini denesene bakalım araba anlayacak mı ? Bizleri güldürsün ALLAH ta seni güldürsün.

Saygılarla..

Edited by BuqRaHan

• 3 hafta sonra ...

telefondan kapıyı açma olayı bi kaç sene evvel başıma geldi anlatıldığı üzere anahtar içeride kaldı ve kapılar kapandı makinenin servisi arayıp yardım istedim tıpkı yazıldığı üzre telefonu arabaya tutun şeklinde talimat aldım kapılar tıkırt diye açıldı nasıl oldu diye sorduğumda uydu felan diye kesti görevli ama işe uyanıp hemen telefonda arkadaşla denedik sonuç ok cep telefonu kumanda sinyalini taşıyo arkadaşlar EMP olayı yani

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Ambulans haricindekiler şehir efsanesi arkadaşlar inanmayın.

3370 i şebeke değiştirmek için kullanılıyor.

Bir zamanlar telefonların içine çift kart aparatı takılıyordu. O sayade çalışıyordu.

Ama tek hat aynı anda çalışmaz.

Artık devir değişti hemen her şeye inanmayın.

arkadaşlar bu telefonla kapı açma işi yalan çünkü öyle bişi olsaydı ben çoktan çözmüştüm öyle bişey olurda ama başka yöntemle ben telefon tamircisiyim bende birtane araba var arabaya birtana oto teyp aldım teypte bluetooth sistemi yok birde ses sistemi var nokıa 6630 birde bluetooth kulaklıkla kulaklığı teybin aux girişine bağladım arabayı bluetooth ta çevirdim istersen dünyanın öbür ucunda ol beni aradığın zaman ve telefon yanımda olmasın arabada 30 metre benden uzak olsun senle arabanın ses sisteminde konuşurum ayrıca telefonumdaki müzikleri kablo kulanmadan 30 metre mesafeyle arabanın ses sisteminde çaldıra biliyom sesini telefonla açıp kapata biliyom ve parça değiştire biliyom kafanızı yorduysam kusura bakmayın saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

[quote name='toxic' date='06 Şubat 2007 - 23:17 ' timestamp='1170804473' post='57687']
[b]Cep telefonlarının gizli hünerleri[/b]

[img]http://www.internethaber.com/images/news/28117.jpg[/img]

Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa, ve acil bir durum var ise, 112 çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı,tuş takıınız kilitli olsa dahi,112 çevrilebilir.

EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

GİZLİ PİL GÜCÜ

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

444 0 911

Türkiye'deki tüm hastaneler ayni numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakin hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.

Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan 0 212 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.

Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

süper ama değilmi :D [img]http://www.tnctr.com/emoticons/robot.gif[/img]

internet haber
[/quote]

nerden buldun bunları ya 3310 varken yapıyordum :) *3370# Efr yi kapatıyordu. Zaten ralamlara bakarsanız E3 F3 R7 0(kapat) anlarsınız
ozellikle *#92702689# ---> *#war0anty# ( garanti ) kullanırdım hey gidi gunler Nokilarda gecerlidir.

araba kumandasına gelince cok sacma nerden bulduysan?! cep teli sadece belirli ses frekanslarını karsıya iletir ( mikrofon Khz ye cevirir ) Radyo sinyallerini karsıya iletmez ustelik her aracın frekansı farklıdır ve kriptoludur ( şifreli )

• 3 hafta sonra ...

[quote name='press' date='11 Mart 2007 - 19:21 ' timestamp='1173641508' post='72532']
arkadaş birisi bizi kekliyor gibime geldi..
araba işi fos çıktı...
telefon modeli farkedermi acaba.. 1100 ve nokia yeni modellerinden bir telefon.
arabanın başında gezmedik yer bırakmadık.
fakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
[/quote]

Kızılötesi varmı kullandığınız telefonda, arabanızın içine doğacak değilya ... bence çalışır...

• 4 hafta sonra ...

cep telefonu ile arac acma mantıklı nedeni şudur tüm araç kumandaları radıo frekansı ile çalışır bir telefonla baska bir telefonu arayarak telefon üstünden frekans gider o frekens a birde kullandıgınız aracın kumandasını ekledıgınde aracın yanındaymıssın gibi sistem algılar ve aracın kapısını acmama gibi bir imkan yoktur ama şöyle bir durumda var bazı kumandalar enfraruj led lıdır yani evdeki tv yada uydunun kumandası gibi ucunda bir led vardır o tur kumandalarda bu işlem olmaz

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

Hani ßenim telefonda ßişey olmadı :rofl:

• 4 ay sonra...

araba kapısı olayı işe yarıyor arkadaşlar... benim araba 93 model şahin! :) onda bile işe yaradıysa, bütün modellerde yarar bence... :D
ama şarj için söylenenler tamamen safsata... telefoncu arkadaşa sordum...o başka bi işe yarıyor dedi... :)

Edited by by_shadow2