Jump to content

Chrome Fazla Kaynak Kullanımı

yasak_ask
 Share

Recommended Posts

firefox aslında kasmıyor ama flas içerikli sitelerde çökmelere karşı plugin-container.exe diye ayrı bir programcık çalıştırıyor içinde.Kasmalara bu neden oluyor birde eklentiler fazla ise kasar istemeden. Ama yinede zenginlik ve eklentiler acısından firefox tek, opera fena degil ama istenilen eklentiyi bulmak herzaman mümkün degil.
Chrome daha yolun başında garip çökme hataları kasmalar bendede oluyor.Geliştirilmesi zaman alacak gibi.

[quote name='muan' date='02 November 2011 - 13:52 ' timestamp='1320234770' post='1105290']
firefox aslında kasmıyor ama flas içerikli sitelerde çökmelere karşı plugin-container.exe diye ayrı bir programcık çalıştırıyor içinde.Kasmalara bu neden oluyor birde eklentiler fazla ise kasar istemeden. Ama yinede zenginlik ve eklentiler acısından firefox tek, opera fena degil ama istenilen eklentiyi bulmak herzaman mümkün degil.
Chrome daha yolun başında garip çökme hataları kasmalar bendede oluyor.Geliştirilmesi zaman alacak gibi.
[/quote]

crohum yolun başında ama şimdiden hepsinden daha iyi nerdeyse tabiki firefox un eklentileri fazla bence crohum tek geçerim crohumun dejavantajları varmı bilen varsa yazabilir mi acaba

[quote name='D21' date='02 November 2011 - 14:40 ' timestamp='1320237632' post='1105312']
Bende 14 sekme açık rahat rahat çalışıyorum

[img]http://i.imgur.com/liMXE.jpg[/img]
[/quote]

Sizin bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olan birşey

Arkadaşın pcsi yavaş olduğu için kasabilir

Bende 4-5 sekmeyi geçtiğim zaman kasıyor

Ama sizde 14 sekmeyle rahat rahat çalışıyorum diyorsunuz

[quote name='yasak_ask' date='02 November 2011 - 15:05 ' timestamp='1320239147' post='1105323']
Paranın gözü kör olsun bizimkiside bilgisayarmı arkadaş :D

[img]http://www.sixvoltsystem.com/wp-content/uploads/2010/09/commodore64_system.jpg[/img]
[/quote]

o bilgisayar bende olucak vaya call of duy black ops kapışırım online

[quote name='namkol01' date='02 November 2011 - 17:35 ' timestamp='1320255337' post='1105498']
arkadaşlar ben maxthon kullanıyorum sizce nasıl kullanan varmı
[/quote]

Ben uzun zamandır chrome da takılı kaldım aslında alternatiflere açık olmak lazım ama alışkanlıklar engel olabiliyor :)

Google Chrome Çok iyi ama bir Web sitesi veya boş bir 'sekme' açarsan, 'görev yöneticisinden' - 'işlemler' sekmesine geldiğinde Chrome den 4 tane görebilirsin bu Web tarayıcısının kendi performansını yükseltebilmek için yani: Hızlı olabilmesi için, biraz RAM den yemesi gerekiyor misal bende 243 MB RAM Kullanmış oluyor.

Benim Kullandığım Web tarayıcıları..

[color="#0000FF"]- Google Chrome [/color]

Derece : *****

[color="#8B0000"]- Google Chrome + Plus [/color]

Derece : *****+

[color="#800080"]- Google Chromium [/color]

Derece : *****

[color="#FF8C00"]- Mozilla Firefox 7 [/color]

Derece : ****

[color="#008000"]- Microsoft İnternet Explorer 9 [/color]

Derece : ***

Edited by croteam