Jump to content

Notebook Batarya

papazjoe
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar notebook um bataryasız konumda çalışırken bataryasını takarsam cihazımda donanımsal bir problem yaşamıyım , yine cihazım bataryası takılı konumda şarj da iken şarjı çıkarmadan bataryayı sökersem donanımsal bir problem oluşurmu

evet oluşur normalde direk akım alan ve veren bir ürün olduğundan batarya takıp çıkarma işlemini notebook kapalı iken yapmanızı tavsiye ederim. nedenini soracak olursanız batarya usb gibi düşük akımla çalışan bir ürün değildir. zira üzerinden yüksek voltaj ve akım geçmektedir. bu yüzden gerek bataryaya gerekse notebookun besleme ünitesine zarar verebilirsiniz doğrusu kapalıyken takıp çıkarmanızdır yada windowsu uyku konumuna alın öyle takıp çıkarın.

• 2 hafta sonra ...

[b][color="#ff0000"]Bencede:))[/color][/b]

[color="#ff0000"][font="Verdana"][size="2"]pil mi [/size][/font]önemli[font="Verdana"] [/font]cihaz[font="Verdana"][size="2"] mı düşünelim elektrik kesintisinde [/size][/font]notebook[font="Verdana"][size="2"] pil takılı ise kapanmıyor takılı değilse o ani kapanış bile [/size][/font]çok[font="Verdana"][size="2"] zarar verebiliyor [/size][/font][font="Verdana"][size="2"]ben hem pil [/size][/font]ile[font="Verdana"][size="2"] kullanıyorum hem de APC PNOTEPRO6-EC [/size][/font]NOTEBOOK[font="Verdana"][size="2"] SURGE ARREST kullanıyorum yüksek voltaja karşı eğer [/size][/font]güç[font="Verdana"][size="2"] kaynağına bağlı kullanmıyorsanız[/size][/font]tavsiye[font="Verdana"][size="2"] ederim üstelik APC fiyatı da 40-45 ytl civarı 3 pinli ve 2 pinli modeli mevcut.[/size][/font] [/color]

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Legion

[quote name='Mystry-Man' date='17 November 2011 - 22:04 ' timestamp='1321560244' post='1113311']
[color="#ff0000"][font="Verdana"][size="2"]pil mi [/size][/font]önemli[font="Verdana"] [/font]cihaz[font="Verdana"][size="2"] mı düşünelim elektrik kesintisinde [/size][/font]notebook[font="Verdana"][size="2"] pil takılı ise kapanmıyor takılı değilse o ani kapanış bile [/size][/font]çok[font="Verdana"][size="2"] zarar verebiliyor [/size][/font][font="Verdana"][size="2"]ben hem pil [/size][/font]ile[font="Verdana"][size="2"] kullanıyorum hem de APC PNOTEPRO6-EC [/size][/font]NOTEBOOK[font="Verdana"][size="2"] SURGE ARREST kullanıyorum yüksek voltaja karşı eğer [/size][/font]güç[font="Verdana"][size="2"] kaynağına bağlı kullanmıyorsanız[/size][/font]tavsiye[font="Verdana"][size="2"] ederim üstelik APC fiyatı da 40-45 ytl civarı 3 pinli ve 2 pinli modeli mevcut.[/size][/font] [/color]
[/quote]
Bende notebook kullanıyorum ve bataryasız çalıştırıyordum , hocama sordum ve batarya ile kullan dedi bataryanın ömrü kullansada kullanmasanda 2 yıldır ve elektrik kesilmesinde cihazın zarar görebilir dedi ve bana şu soruyu sordu Cihazın mı ? Bataryan mı? Tercih senin ...