Jump to content

Ttnet'den Kasım Ayı Kazığı +20 Tl [Çözüldü]

ilx_199
 Share

Recommended Posts

[color="#4169E1"][size="3"][b]Facebook'da dolaşırken bi arkadaşımın durum güncellemesinde gördüğüm yazı üzerine hemen TTNET e-fatura'ya giriş yaptım ve şok oldum !!! normalde 55 TL gelmesi gereken fatura 75 TL gelmiş, o sinirle aradım müşteri hizmetlerini meşgul çalıyordu... 15-20 denemeden sonra sonunda bağlandım müşteri temsilcisine ve beni "biz buradan fatura bilgilerine bakamıyoruz fatura işlemlerine yönlendiriyorum " bahanesiyle yönlendirdi.. herneyse bi müzikle başbaşa kaldım tam 15 dk.... kapadım tabi sonra... daha sonraki denemelerimdede aynısı oldu... bunu bilerek yapıyorlar eminim artık nedir bu çektiğimiz bunlardan arkadaşlar yahu, iyi gelirli bi aile çocuğu değilim, babam memur değil... yemin ederim aşırı zoruma gitmeye başladı... Sonra arkadaşlara sordum onlarında çoğuna aynı şey yapılmış... PTT'ye gidiyorum TTNET'e yönlendiriyorlar TTNET'e gidiyorum " müşteri hizmetlerini arayın elimizden bişey gelmez " diyorlar... E müşteri hizmetleride 2 gündür bunu yapıyor...

Bildirmeden fiyat değiştirme hakları varmıdır acaba, eğer yoksa bunu tüketici haklarına şikayet edemezmiyim ?

Birde bana bi internet sağlayıcısı önerebilicek önerecek olan varmı... Şuan NETLİMİTSİZ paket kullanıyorum... normal faturam 55 TL... hattım 8mbps destekliyor... buna eşdeğer hızı sağlayacak önerilere açığım...[/b][/size][/color]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1321463776__adsz.png[/img]

[size="5"][b][color="#FF0000"]Edit : DAHA YENİ GELEN FATURADA GECİKME BEDELİ NE ANLAMA GELMEKTEDİR ACABA ?[/color][/b][/size] Edited by ilx_199

sınırsız internetim.. her ay 53 gelirdi.. bu ay 66 gelmiş.. yeni güvenli internet zımbırtısı çıkarmışlar.. 22 kasımda çıkıyormuş.. ondan heralde fazla geçirdiler.

senin konuna gelince.. fiyatı değiştirme hakları var.. sözleşmede fiyat vermiyorlar.. 8 mbps e kadar limitsiz paket felan yazıyor.. ilk 3 ay şu fiyat felan diye yazıyor.. diğer ayların fiyatı yazmıyor.

Edited by erkano52

[quote name='erkano52' date='16 November 2011 - 19:08 ' timestamp='1321463281' post='1112721']
sınırsız internetim.. her ay 53 gelirdi.. bu ay 66 gelmiş.. yeni güvenli internet zımbırtısı çıkarmışlar.. 22 kasımda çıkıyormuş.. ondan heralde fazla geçirdiler.senin konuna gelince.. fiyatı değiştirme hakları var.. sözleşmede fiyat vermiyorlar.. 8 mbps e kadar limitsiz paket felan yazıyor.. ilk 3 ay şu fiyat felan diye yazıyor.. diğer ayların fiyatı yazmıyor.
[/quote]

Güvenli internet ile ilgili olduğunu sanmıyorum, bence vergiler ve gecikme bedeli altınca inceden geçiriyorlar.

[quote name='asimetrik' date='16 November 2011 - 19:13 ' timestamp='1321463635' post='1112725']
Kasım ayı faturam olması gereken kadar.Ttnetten memnun muyum? Tabii ki hayır, alternatifsiz olmak çok berbat
[/quote]

Ben hızımdanda memnundum, tabiki alternatifsiz olması çok kötü cidden, köle gibi bişeyiz, ki neden faturam böyle geldiğini öğrenemedim bile hizmet konusundada berbatlar.

[quote name='6489426' date='16 November 2011 - 19:17 ' timestamp='1321463844' post='1112727']
en fazla 57 gelmiş. bu ay 55 gelmiş bizede. sizin fatura tarihi ne zaman ? bizim son fatura 2011/11 oda 55 tl gelmiş
[/quote]

SS koydum bakabilirsin... aynen pdf dosyası olarakda atabilirim inanmayanlara..

hocam ADSL diğer hizmetler toplamı diyor ya, acaba sizden habersiz bi hizmet mi sundular size wifi gibi yada ttnet müzik oyun gibi bişey mi acaba bi onlarıda araştırın isterseniz

[quote name='crysis_88' date='16 November 2011 - 19:36 ' timestamp='1321465007' post='1112733']
22 kasımdan sonra hayatımız kayacak ... en azından net hayatı :/
:(
[/quote]

hizmet ücretsizdir ve isteğe bağlıdır diyo eğer siz başvurmazsanız filtre hizmeti size geçerli olmayacak sanırım

[quote name='6489426' date='16 November 2011 - 17:43 ' timestamp='1321465429' post='1112735']

hizmet ücretsizdir ve isteğe bağlıdır diyo eğer siz başvurmazsanız filtre hizmeti size geçerli olmayacak sanırım
[/quote]
öyle diyorda .. bu hükümetin işi belli olmaz .. ne yapar ne eder son anda bişeylik çıkartır değiştiri içini. sadece ttnet e mi özel olacak yoksa diğer servis sağlayıcılar da mı ? özel kurum şirketlerde de olacak mı ?

hocam normal fiyatınız 55 tl önceki faturalarınızda geçikmeden dolayı internetiniz kapanıp sizde faturanızı ödeyip açtırdıysanız + 15 tl bu faturanıza yansımız olabilir diğer ayların geçikme fazilerinide göz önünde bulundurursak 4.75 tl diyelim 55+15+4.75= 74,5 tl aklıma başka bir seçenek gelmiyor malesef,tabi bu durumda ttnet yanlış fiyatlandırma yapmamışda diyemeyiz...

[quote name='crysis_88' date='16 November 2011 - 20:00 ' timestamp='1321466411' post='1112745']
öyle diyorda .. bu hükümetin işi belli olmaz .. ne yapar ne eder son anda bişeylik çıkartır değiştiri içini. sadece ttnet e mi özel olacak yoksa diğer servis sağlayıcılar da mı ? özel kurum şirketlerde de olacak mı ?
[/quote]

değişeceğini pek zannetmiyorum ilk projeleri bayağı tepki uyandırmıştı çünkü taa diğer ülkeler bile tepki göstermişti. diğer konuda bir bilgim yok malesef

[quote name='Isprano' date='16 November 2011 - 20:03 ' timestamp='1321466587' post='1112747']
hocam normal fiyatınız 55 tl önceki faturalarınızda geçikmeden dolayı internetiniz kapanıp sizde faturanızı ödeyip açtırdıysanız + 15 tl bu faturanıza yansımız olabilir diğer ayların geçikme fazilerinide göz önünde bulundurursak 4.75 tl diyelim 55+15+4.75= 74,5 tl aklıma başka bir seçenek gelmiyor malesef,tabi bu durumda ttnet yanlış fiyatlandırma yapmamışda diyemeyiz...
[/quote]

Bak bunu bilmiyordum bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler, 2 hafta önce faturayı 3 ay ödememekden dolayı internet bağlantım 1 haftalğına kesildi, ödeyip açtırdım... sanırım bundan dolayı..çok sağolun içim rahatladı... ;)

[color="#FF0000"][size="5"]ARANAN KAN BULUNDU BEYLER, DAĞILIN[/size][/color] :)

[quote name='ilx_199' date='16 November 2011 - 18:10 ' timestamp='1321467009' post='1112756']
Bak bunu bilmiyordum bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler, 2 hafta önce faturayı 3 ay ödememekden dolayı internet bağlantım 1 haftalğına kesildi, ödeyip açtırdım... sanırım bundan dolayı..çok sağolun içim rahatladı... ;)

[color="#FF0000"][size="5"]ARANAN KAN BULUNDU BEYLER, DAĞILIN[/size][/color] :)
[/quote]
rica ederim hocam, telekom bayisi olarak ilgilenmek bizim görevimiz...Sorarsanız mantıklımı hiç bir şekilde desteklemiyorum..:(

[quote name='Isprano' date='16 November 2011 - 18:12 ' timestamp='1321467130' post='1112757']
rica ederim hocam, telekom bayisi olarak ilgilenmek bizim görevimiz...Sorarsanız mantıklımı hiç bir şekilde desteklemiyorum..:(
[/quote]
hocam ben sınırsıza geçtim.Kotayı 300-400 mb gibi bişi aştım ondan sonra geçtim
Bugün fatura sms ile geldi 67 tl diyor? Nası oluyor bide bana açıklasanız :)

[quote name='nano68' date='16 November 2011 - 18:14 ' timestamp='1321467258' post='1112759']
hocam ben sınırsıza geçtim.Kotayı 300-400 mb gibi bişi aştım ondan sonra geçtim
Bugün fatura sms ile geldi 67 tl diyor? Nası oluyor bide bana açıklasanız :)
[/quote]
55 tl limitsiz fiyatınız hocam, 1 gb kota aşımı 10 tl dir, 400 mb aştığınızda 4 tl fark yapar...bağlantı yaptıralı 12 ay olmadıysa 2 tl bağlantı ücreti taksiti var,kablosuz modemde aldıysanız 2 tl de onun fiyatı,bi kaç ay öncede faturaları geç yatırdıysanız onların geçikme faizleri eklenmiş olabilir...Tabi sisteme bakmadn anca bu kadar yardımcı olabiliyorum...
Toplamda 55+4+2+2+(4 tl de geçikme faizi dersek) = 67 tl...

[quote name='Isprano' date='16 November 2011 - 18:19 ' timestamp='1321467571' post='1112763']
55 tl limitsiz fiyatınız hocam, 1 gb kota aşımı 10 tl dir, 400 mb aştığınızda 4 tl fark yapar...bağlantı yaptıralı 12 ay olmadıysa 2 tl bağlantı ücreti taksiti var,kablosuz modemde aldıysanız 2 tl de onun fiyatı,bi kaç ay öncede faturaları geç yatırdıysanız onların geçikme faizleri eklenmiş olabilir...Tabi sisteme bakmadn anca bu kadar yardımcı olabiliyorum...
Toplamda 55+4+2+2+(4 tl de geçikme faizi dersek) = 67 tl...
[/quote]
hocam 2 yıl oldu alalı :) Geçiktirmedik :) Demek ki ben kotayı daha fazla aştım :) İyi akşamlar :)
Bide benim net dün 8mb ti bugün 4mb ile indiriyor.Aksaray dayım çarşıya çok yakınım.Hatta çalışma falan varmı?

Edited by nano68

[quote name='nano68' date='16 November 2011 - 18:22 ' timestamp='1321467742' post='1112766']
hocam 2 yıl oldu alalı :) Geçiktirmedik :) Demek ki ben kotayı daha fazla aştım :) İyi akşamlar :)
[/quote]
doğrudur hocam, ama bazı aylarda faturalar yanlış yüklenip sistemden çekiliyo tekrar düzeltilip yükleniyor...Bir türk telekom yada ttnet bayisine gierseniz yardımcı olacaklardır...

hocam çalışma falan mı var dün 7 mb öğlen 4mb şimdi 3mb gözüküyor SpeedTest'e .Kaç gb sonra yavaşlıyor internet? Onunla alakası varmı? (Kusura bakmayın biraz fazla sordum :) )
AKsaraydayım çarşıya çok yakınım
ping:61

Edited by nano68

[quote name='nano68' date='16 November 2011 - 20:25 ' timestamp='1321467935' post='1112769']
hocam çalışma falan mı var dün 7 mb öğlen 4mb şimdi 3mb gözüküyor SpeedTest'e .Kaç gb sonra yavaşlıyor internet? Onunla alakası varmı? (Kusura bakmayın biraz fazla sordum :) )
[/quote]

onada ben cevap vereyim :) çalışmalar hakkında bi fikrim yok ama adil kullanım sınırı 25 GB'la sınırlı (görünürde öyle, şartlarda yazıyor). Buna göre 25GB'ı geçince net hızınız 1mbps download / 256 kbps upload hızınız oluyor... yani 4mbps ise çalışma kaynaklı olabilir... müşteri hizmetleriyle görüşün derim...

Ha bu arada şuana kadar hemen hemen her ay download kotam 250GB ve üstü oldu, hiç adil kullanım kotasına takılmadım :) (ttnet'in tek memnun kaldığım yanı o)

[quote name='nano68' date='16 November 2011 - 18:25 ' timestamp='1321467935' post='1112769']
[/quote]
Estafurullah hocam netlimitsiz paketlerde aylık 25 gb adil kullanım kotası vardır, ay içerisinde bu kota aşılırsa hızınız direkt o ay sonuna kadar direkt 1 mb e düşer...Netlimitsiz paketler 8 mb hızına kadar destekli olduğu için dalgalanmalar normaldir, o anki bölgenizde bulunan kullanım yoğunluğu, merkezden gelen sinyal gücü,saha dolaplarına gelen kabloların fiber olup olmaması hepsi hızınızda değişkenlik göstermesine neden olur...O yüzden 444 0 375 den hız kontrolü yaptırırsanız müşteri hizmetleri daha detaylı bilgi vereceklerdir...

[quote name='ilx_199' date='16 November 2011 - 18:41 ' timestamp='1321468878' post='1112782']
onada ben cevap vereyim :) çalışmalar hakkında bi fikrim yok ama adil kullanım sınırı 25 GB'la sınırlı (görünürde öyle, şartlarda yazıyor). Buna göre 25GB'ı geçince net hızınız 1mbps download / 256 kbps upload hızınız oluyor... yani 4mbps ise çalışma kaynaklı olabilir... müşteri hizmetleriyle görüşün derim...

Ha bu arada şuana kadar hemen hemen her ay download kotam 250GB ve üstü oldu, hiç adil kullanım kotasına takılmadım :) (ttnet'in tek memnun kaldığım yanı o)
[/quote]
hocam sizin adil kullanım kotasına takılmamanızın tek sebebi o bölgede toplam netlimitsiz kullananlar örneğin 5 kişi diyelim aylık 5x25 gb o bölgenin toplam kotası var, diğer 4 müşteri aylık o 25 gb lık kotasını doldurmazsa geri kalan kısım o kalan kotayı paylaşır...yani siz diğer müşterilerin toplam kotasını kullanmış oluyorsunuz :)