Jump to content

İngilizce Kendini Tanıtma

emircan_fb
 Share

Recommended Posts

ARKADAŞLAR İNGİLİZCE KENDİNİ TANITMA ÖDEVİM VAR İNGİLİZC FAZLA BİLMİYORUM YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ

ADIM EMİRCAN YILDIRIM 29 ARALIK 1997 YILINDA BURSADA DOĞDUM.13 YAŞINDAYIM.TEK KARDEŞİM.EN SEVDİĞİM RENK SARI VE MAVİDİR.GÖZ RENGİM KAHVERENGİDİR.
BOYUM 155 CM.43 KİLOYUM

CEVİRİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TÜŞEKKÜRLER

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin [img]http://i.imgur.com/RZTfd.png[/img] Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.[/b][/color][/warning]

Hi, my name is Emircan Yıldırım. I was born at 28 december 1997 in Bursa. I am 13 years old. I am the only child of my family. My favorite colours are blue and yellow. My eye's colour is brown. my lenght is 155 cm and my weight is 43 kg.

Buyur gardaş ama sen bu kadar ingilizce dahi bilemeyorkene hocana süyle seni ödevlerden muaf tutuversin gari...

İngilizce Türkçesine göre yazarsan metinleri çeviri programlarındaki çeviriler daha mantıklı olabiliyor.

Aşağıdaki metni Google Translate ile çevirilince daha mantıklı oluyor.

Not: Sadece arkadaşa bilgi olsun diye yazdım. :)

Benim adım ercan yıldırım. Ben 29 Aralık 1997 yılında bursada doğdum. Ben 13 yaşındayım. Bir kardeşim var. Benim en sevdiğim renk sarı ve mavi. Benim Göz rengim kahverengi.

Boyum 155 cm Kilom 43

My name ercan yıldırım. I was born in Bursa in December 29, 1997. I'm 13 years old. I have a brother. My favorite color yellow and blue. My eye color brown.

My height 155 cm My weight 43

[quote name='Legion' date='20 November 2011 - 16:59 ' timestamp='1321801148' post='1114966']
[b]hi. my name is cristiano ronaldo. and i use clear for men.[/b]
[/quote]

[b]Hi, My name is Sabri Sarıoğlu and I use HacıŞakir for men.[/b] ^^

Edited by ilx_199

[size="3"][color="#000000"][b][u]My name is Bond. James Bond.
[/u][/b][/color][/size]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=I8PPlf-CNNY[/media]

Sevgili kardeşim, Google amcana ilk başta sorsaydın ya :D Sana bir çok site önerecek mesela (ingilizce.us/kendini-tanitma-ve-tanisma) bir tanesi. (Bu kendini tanıtma olayı en dandirik kendi kendine ingilizce kitaplarının başında yer alır.)İngilizce fazla bilmiyorum demişsin. Bence hiç bilmiyorsun kusura bakma. Haa yeni öğrenmeye başlıyacam meraklıyım bana yardımcı olursanız sevinirim dersen o aynı. Sana kaynaklar göstererek kendi kendine öğrenmene yardımcı oluruz elimizden geldiği kadarıyla. :)
Gelelim senin soruna (yazılı mı verceksin yoksa sözlü mü bilmiyorum! Yazılı olarak vereceğini düşünerekten):
Sirius'un "Hi" kelimesini senin cümlende bulamadım hadi neyse "Hi" ile başlayalım ki Sirius'a da ayıp olmasın :)
Hi,

My name is Emircan Yıldırım. I was born on the 29th of December in Bursa. I'm 13 years old. TEK KARDEŞİM (ne demek ya :wtf: :80: Ayrıca iyi bir Türkçe eğitimi alman lazım) [Eğer tek kardeşim var demek istiyorsan kız kardeşin varsa: I have got a sister, erkek kardeşin varsa: I have got a brother Yok ben tek çocuğum demek istiyorsan: I'm the one child (of my family)] My favorite colors are yellow and blue. I have brown eyes (burada vücudumuzu tanımlarken (göz rengi, saç şekli, bıyık,sakal v.s.) my eyes color are brown v.b. cümleler yazım hatası olur. Onun için have (got) / has (got) gibi sahiplik kalıpları kullanılır!!) My height is 1.72cm. My weight is 43kg.

Umarım söyleyebilirsin yoksa "may neym is Emircan" gibi bir Türkçe okunuşa girişmek istemiyorum :|

Kolay gelsin!!