Jump to content

Şimdiki Bilgisayarlar..

sonfacia
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaslar Hayırlı Akşamlar.
Benim Bi sorum olcak şimdiki yeni bilgisayar formatlarında Win7 olsun vista olsun xp suan kullanılıyomu tazelerde bilmiyorum ama sadece
Yerel Disk C: oluyor D varsada 7-8 Gb oluyor Yazılmaya korumalı oluyor bunun nedeni ne acaba ?
Yani bende Format attıgımda bölüm ayırırsam bi sorun olabilirmi ?
Ben Söyle düşündüm Şimdi Harici Diskler var Ondan alsınlar diye :D düşündüm ama bi yerden de Ne Alaka Diom :)

Bunu birisi açıklayabilirmi ??

Hayır Xplerdeki Sistem gibi C D olsa Acaba Mesela 70 Gb C Geri Kalanı D olsa ? Bi Sorun Olurmu Baktım Recoverye girdim kurtarma felan diyor Arkadasım Compaq diyo :)

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/76/Compaq_logo_new.svg/656px-Compaq_logo_new.svg.png[/img]

Kurtarma Bölümü
Uyarı!

Sabit diskinizin (veya bölümünüzün)
bu alanı sistem kurtarma için kullanılan
dosyaları içeriyor.

Bu dosyaları silmeyin veya değiştirmeyin.

Bu bölümdeki herhangi bir değişiklik daha
sonraki bir kurtarmayı engelleyebilir.

Pcm Vista Win7 Ye Yükseltcem ULtiMate Yapacam Acaba Burayı silip c:70 GB d:160 felan yapıyo sanırım yapsam sorun olmaz demi ?

[b]Bak sana şöyle anlatayım.Orada yani C nin içinde recovery denen bir klasör vardır.Bu klasör örneğin pc de bir arıza olduğu zaman F8 yöntemi ile format atmadan düzeltebilirsin.

Eğer format sırasında C yi silersen sadece bu recovery den yararlanamazsın.Yani olası bir sistemde arıza durumunda (yazılımsal olarak) sadece biraz işini zorlaştırır gibi.

Recovery kullanmak istiyorsan C nin içindeki recovery dosyasını al bir usb ye yedekle.(boyutu nedir bilmiyorum) Win7 kur bilgisayarına.Sonra usb den bu recovery adlı klasörü tekrar C ye at.

Not : Vista da recovery calısıyorsa win 7 de calısırmı bilemem.[/b]

[b]Flood yapmak istemiyorum.İnşallah moderatörler yanlıs anlamaz :)

Dediğim gibi.Sana kalmıs bir şey bu.Oldu ki birşey kurdun ve masaüstün gözükmüyor diyelim.Bu recovery ile düzeltebilirsin.

Eğer recovery i silersen senin bilgine kalmıs bir şey.İster format atarsın.İster çözümünü ararsın.

Yani HDD'ne zarar vermez onu silersen.[/b]