Jump to content

Bios Şifre Kırma

antebi
 Share

Recommended Posts

Bir program aracılığı ile çok basit bir şekilde kırdım..

Benim şifremi kırdığım Bios yazılımı Phoenix idi

Şifreyi üç kez yanlış girince bir kod çıkıyor ekranda

O kod örneğin : 4501301461800628B0 şeklinde

bunu bir yere yazıyoruz.

Sonra verdiğim şu linkten bilgisayarınızın markasına göre yazılımları indiriyoruz.
Link: [code]http://dogber1.blogspot.com/2009/05/table-of-reverse-engineered-bios.html[/code]

İndirdikten sonra çalıştırdığımız yazılım bize az önce not ettiğimiz kodu soruyor,kodu girdiğimde 5- 6 tane şifre veriyor modele göre

Benim bilgisayar casper idi generic olan şifreyi girdiğimde bios açıldı,daha sonra bios sifresini sıfırlamak için aynı şifreyi girdim ve sıfırladım. 3 gün uğraştıktan sonra bir forumda rastladım ve rahatladım.

Hayırlı uğurlu olsun.

açılmayan bilgisayarın neresine yazılım kuruluyor orasını anlamadım şifre girmeden veya şifreyi sıfırlamadan bilgisayar açılmazki yada cdyemi yazılıyor bu yazılım yani cdden boot edecek şekilde falan :facepalm:

Edited by MeHMeTBeN

mehmetben kardeşim bu mesaj teknik servisçilik yapan arkadaşlara ..evinde bir bilgisayarla iş görmeye çalışanlar başka bir bilgisayara kurarak şifreyi alacaklar..

arkadaşın demek isteği bu.

antep\şehitkamil\gazikent mah eski mekanımız olur..nasipse yine gidip görürüz inşallah..

Edited by zeki ural

tamam anladımda güzel kardeşim yeterince açıklayıcı bulmuyorum ingilizce bir blogdan yazılım alıyorsun ben bununla bıos şifresi sıfırladım diyorsun ama nasıl.? farklı yöntemleri var forumda daha önce tartışıldı paylaşıldı ama yazılımla olan biraz daha açıklayıcı olmalı verdiği blog linki ingilizce.

burada yazılan çözümler biosa girilince çıkan şifreyle ilgili. bazı arkadaşlarda notebookların pilini söküp bekleyin demişler. yeni laptopların çoğunda pil ulaşılamayan yerde.kaldıki pil sökülse bile biosu sıfırlamayan modeller oldukça yaygın. yani faydasız. bilgisayarı açınca karşımıza gelen siyah ekrandaki bios şifreleri içinse henüz bir çözüm yok. ancak bazı laptoplar birkaç sefer önyükleme aygıtını seçince dvd veya usb seçeneğini ekrana getiriyorlar. işte burada işimize yarayacak iso dosyası
http://www.pccmos.com/download/PCCMOSCleaner.iso
ücretsiz olan bu programı cd ye basıp önyükleme seçeneğiyle biosu tamamen sıfırlama şansımız var. daha etkili bir çözüm olan varsa lütfen paylaşsın. kolay gelsin.

Edited by samosan

Kasayı aç clr cmos yazan yer var oradaki igneyi sök diğerine tak bilgisayarı aç kimilerinde açılmıyor tekrar yerine taktıgında sıfırlamış oluyor kimisinde açarsın sürekli öter eski yerinet akıp açıtıgında sıfırlar kimisinde açarsın ekran password cleared yazar eski yerine takıp açarsın

[img]http://img.tomshardware.com/de/2006/02/14/kaufberatung_16_speichermodule_von_ddr533_bis_1000/cmos_jumper.jpg[/img]

• 3 hafta sonra ...

BIOS RESET diye bir jumper olması lazım onu çıkartıp diğer iğneye takacaksın. sistem olarak 3 adet iğne vardır , jumber ilk iki iğne üzerindedir, çıkartıp clear cmos için diğer hemen yanındaki bitişiğindeki iğnelere takacaksın, sonra aç bilgisayarı . ekran siyah gelmesi lazım , sonra bilgiasyarı power düğmesine basılı tut, jumper ı çıkarttığın yere gere tak. daha sonra bilgisayarı yine aç %98 olayı çözülecektir. Anakrt üzerindeki bios pilini çıkarma işleminiz pili sıkıştıran tırnaklara zarar verme olasılığınıda yanında getireceği gibi pil yuvasınada zarar verebilirisiniz.
Bana anakartın marka ve modelini tam olrak yazarsanız size yardmcı olabilirim

Edited by rockfire