Jump to content

Ttnet Hızım Düşük Ne Yapmalıyım?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar ttnetin 8 mb kadar adsl hızına aboneyim. fakat indirme hızım 100 kb/sn yi geçmiyor genelde. bazan yakınlardaki internet kafelerde indirme yapıyorum 500kb /sn ile indiriyor. demin hız tesi yaptım dahada düşük çıktı 67 kb/sn. ne yapmalıyım? ttneti arayıp durumu bildirsem faydası olurmu? virüs modem v.s sorun olduğunu sanmıyorum.. evet ne diyorsunuz?

[quote name='_AyhaN_' date='24 December 2011 - 17:57 ' timestamp='1324749444' post='1131568']
eger sorun çözülmesse şikayetvar.com'a sikayet ver %100 çözüyolar bnde siteden çözdüm.
[/quote]

evet saol değerlendiririm. ama evet sorun görünüyor kaydınızı yaptım ilgilenilcek dediğine göre gerek kalmaz inşallah.

[quote name='abdülhey' date='25 December 2011 - 11:17 ' timestamp='1324804679' post='1131748']
evet arkadaşlar şimdi test ettim sanırım el atmışlar ama yine az geldi bana iki katına çıkmış. yani down. : 110kb/sn, up:55 kb/sn.

şimdi ne yapayım, az değilmi hala hız?
[/quote]

[code][color="#008080"][b]dostum bende aynı senin gibi 8 mgbyt abonesiyim hızım 85 kb düştü 8. arabamda baya kızdım iptal etmek istiyorum filan dedim
batım adam ( bilgilerinizi güncelleyelim ) o zaman düzelir dedi ben inanmadım ve tamam gnclleyelim dedim işte günclleldik sonra
hız testi yaptık baya eski hız yelmiş çook iyi olduğunu grdm

bence sende ara ve hızım düşük ben bilgilerimi güncllemek istiyorum demelisin zaten onlar anlıyorlarda işte ttnet[/b][/color][/code]

ttnet'i ara ve de ki :)
ben o kdr para veriyorum ama bundan faydalanamıyorum ben ttnetten vazgeçiyorum de. Başka ne internet varsa işte mesela uyduney vb.(akılma gelmedi) :) ona geççem de hemen müşteri kaybetmemek için düzeltiyolar :) :trollface: :trollface:

valla şimdi dışardan yeni geldim yine aynı test ettim. 110kb indirme, 53 kb/sn yükleme.

kayıttan sonra ttnet arıyor sorununuz düzeldimi diye ama henüz aramadılar. yani işte dün akşam kaydı yaptıklarında bunun yarısı idi artmış ama yine az.

sorununuz düzeldimi diye ararlar yarın falan, bu gün tatil, düzelmedi yeterince hızlı değil diyeyim değilmi? abonbeliğimi bitircem dersem bitir derlerse ortada kalırım sonra :)

peki sizin nasıl hız, özellikle sondan yazan iki arkadaş? düzeldimi?

Genelde sen 4440375 aradığı zaman sorununu hallediyorlar bende aynısı oldu , oturduğum yerdeki telekomu hat düşüyor diye aradım onlarda bana

sormadan 8mb. olan hızımı 4mb. düşürmüşler ...aşırı hızdan düşme oluyor diye bende akşam 444.... aradım bana sormadan nasıl hızımı idirirler

o kadar para veriyorum tekrar hızımı 8 mb. çıkarın dedim hemen sağolsunlar halletdiler o anda ... Bu arada kopma sorunuda kendiliğinden çözüldü,

bu arada nasıl olduysa :whistle: :whistle:

[center][b]TTNET'i ara gerekli sayıları vs. tuşla genellikle bayan temsilci çıkıyor sert konuş ve erkek birisine aktarın de aktarsın anlat sorununu güzelce yok modemı resetleyın yok hız testı yapın derse anne - kız kardeş kat hızlanır anında netin :D

8 mbt diyorlardı 9.17 mbt net var şuan :D[/b][/center]

Arkadaşlar genelde 8 mb yada 16 mbit hıza ulaşmak için abone olmanız yetmez önemli olan sokağınıza gelen kablonun kalitesi ve sunucuya uzaklığı önemlidir mesela sunucudan sizin sokağa gelen kablo uzunluğu 4 km ve bakır kablo döşenmişse istediğin hıza abone ol kullanacağın internet hızı 2 megabiti geçemez anlayacağınız yüksek hızlı internet para tuzağından başka bişey değil önemli olan size gelen altyapının sağlam olması

bende sıkıntı yok bizim sokağa fiber optik kablo döşediler internet uçuyor :)

yav 1- 8mb diyor hız. oysa yaptığım testlerde 0,88 mb i geçtiğini görmedim. bu da bir kere anlaşmaya aykırı çünkü 1mb i bile görmüyor. ve bunun bakır kablo olması ile bile ilgisi olmaz. çünkü yapamayacakları veya olmayacak bir şeyin parasını almış oluyorlar. en iyisi bir daha arayıp bu sefer hııı sizi gidi sizi diyim :)

[b]işte bende TTNET kullanıcısyım aynı sorunlar bendede var merak etme yani eğer çalışma var derselerse kesin inanma bana 2 yıldır hep böyle diyorlar :rolleyes2: ama sen gene umudunu kesme şikayet et hepsini mahkemelerde sürüm sürüm sürünsünler.... :dribble: [/b]

Yakılasık 6 yıldır ttnet abonesıyım internetimi 1-8 mgbit arasi hız yaptıgımda hıc degısmıyordu sonra ev degiştirince abonemı nakil yaptırdım abonem tekrar aktif oldugunda internet hizim ilk bir bucuk ay kadar 14 15 k idi .. Zamanla Sonra Hizim dusmeye basladı tekrar 8 - 6 ve en son 5k hıza kadar dustu ve ole kaldı ... bi sıkıntım yok ancak ama bu hız meselesını cozemedım:)

[quote name='NighTiL' date='25 December 2011 - 22:04 ' timestamp='1324850669' post='1132209']
Yakılasık 6 yıldır ttnet abonesıyım internetimi 1-8 mgbit arasi hız yaptıgımda hıc degısmıyordu sonra ev degiştirince abonemı nakil yaptırdım abonem tekrar aktif oldugunda internet hizim ilk bir bucuk ay kadar 14 15 k idi .. Zamanla Sonra Hizim dusmeye basladı tekrar 8 - 6 ve en son 5k hıza kadar dustu ve ole kaldı ... bi sıkıntım yok ancak ama bu hız meselesını cozemedım:)
[/quote]

download hızınmı 5 kb? ee hiç olmasa daha iy iidi :) peki webde sayfalar ın yüklenmesidemi yavaş? söyledinmi ttnet arızaya bunu? yoksa donanım yazılımından kaynaklanan bir sorunmu?

valla ben tekrar bildircem ama sanırım müdehale ettiler pazar günü 53 kb dan 105 kb a çıktı download hızı ve sonradan merkezden arıyorlar sorununuzu arıza ekipleri v.s. düzelttimi diye arasınlar sölicem yine. 444 0 375 her arayışta 50 kuruş yazıyor birde ona para veriyoruz. :)

Valla 4 gün önce net yavaslamıştı aradım 25 gb kotayı aşmışsın dediler 1 mbps yaptık dediler 15 dk sonra aşağıdaki resimdeki gibi oldu hız :D halada böyle :DTarifemde ise en fazla 8 mbps di :D
I LOVE YOU TTNET(ama bazen) :D
15 mbps :D

[code]http://ressim.net/8/out.php/i5351354_ekran-alintisi.png-k
[/code]

Edited by ihsan43