Jump to content

Laptop Açılmıyor

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

[quote name='6489426' date='04 February 2012 - 17:47 ' timestamp='1328377653' post='1150767']
hp pavilion dv9000 laptop var şuan elimde düğmeye basıyorum fanlar falan çalışıyor fakat ekran gelmiyor siyah kalıyor. ne gibi bir sorunu olabilir ?
[/quote]

Selam değerli arkadaşım..Bence hiç bir şey yapmadan önce şimdi anlatacağım işlemi takip et.

Ekranın en alt tarafında ( Genelde sağ köşede olurlar ) bir tırnak vardır ana pc de bulunan bir

düğmesini açıp kapatmaya yarayan ..Öncelikle pc yi açtığında 10 saniye kadar sonra bu klik düğmesini küçük ve sivri bir şeyle ( kibrit çöpü ) dokun ve çek.Yinede ekran karanlık ise Ram lere bakmanı öneririm.

Saygılarımla..

Selamlar.
Bahsettiğin sorun HP nin birkaç modelinde hatta DV serisinin hemen hemen tamamında sık sık karşılaşılan bir sorundur.
DV6000 - DV9000 gibi modellerde "black screen" adı verilen problem anakart onarımı gerektiren bir arızadır. BGA Rework işlemi gerektirir.
Cihaz garantiliyse hemen servise gönder. 17" Ekranlı DV9000 modelinin garantilisinin kaldığını sanmıyorum zira son 2 yıldır bu model satılmıyor diye biliyorum.
İstanbul veya Ankara'da 100$+KDV den başlayan fiyatlarla rework yapan firmalar var. Bunun yanı sıra merdiven altı ucuz ve geçici çözüm üreten firmalar da var.
Merdiven altı bir yere cihazını götürürsen birkaç ay sonra hurdaya çıkmış bir cihazın olur. Profesyonel firmalar garantili onarım yapar.

Notebook onarımı yapan bir şirketim var. Antalya'da ve ilçelerinde 100 den fazla bilgisayar firmasına profesyonel destek veriyoruz. İlgilenirsen tnc hatrına yardımcı olurum.