Jump to content

Zamanda Yolculuk - Açıklama

ZodiacNadavich
 Share

Recommended Posts

[quote name='tuko06' date='19 February 2012 - 21:50 ' timestamp='1329681033' post='1157554']
insanlar zamandan korkar zamanda piramitlerden...
[/quote]
Bu doğru bir tabirdir çünkü piramitler şu an bile bilim adamlarının bir çok araştırmalarında kullanılan dev bir yapıdır ve çözülmesi evren gibidir.

[quote name='KintaRo' date='19 February 2012 - 21:52 ' timestamp='1329681140' post='1157557']
nasıl imkansız ya adam yapmıştı filmi bile var

[img]http://www.raydoran.com/dvd%20covers/Back_To_The_Future_2-front.jpg[/img]
[/quote]

Güzel espri hocam :)

Şu da var, ermiş zaat-ı muhteremlerin zaten zaman ve mekan gibi bağlılıkları olmadığı bilinmektedir. Mevlana örneğn, dönerken aslında o bedende ve o mekanda ve o zamanda değil denir. Peygamber Efendimiz'de rivayetlere göre(ben şahit olmadım hiç) çeşitli savaşlarda ümmetlerine yardım etmiştir sonraları. Yani Allah nasip kısmet ederse olmaz diye bişey yok

zamanda yolculuk olursa ne tur felaketler ortaya çıkar yada ne tur fayda alırız tartışılıcak bi konu

duşunun japonya zamanda yolculuk yapıyor ve abd nin atıcagı atom bombasını imha ediyor yeni super guc japonya oluyor :D

tabi gelecekten geçmişe alet getirilirse duşunun bi deli ordan silah getiriyor ve şuan ki insanlıgın 100/90 nı nı ölduruyor o durumda gelicek nasıl oluyor gelicek kaldıgı yerden ilerlemeye
devam mı eder yoksa yokmu olur bi anda yeniden mi duzenlenir

toplum buna hazır dil [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img]

[b]zamanda yolculuk mümkün sıxto john anlatıyor..Dünyamızın sadece 78 milyon yıl önceki meteor darbeleriyle ölmesinden çok çok önce dünyamız zaten ölmüştü diyor ve bizim için alternatif bir zaman oluşturdular diyor...!
[/b]

http://www.youtube.com/watch?v=EB_Q5WY8BDM

Edited by nadas21

bu uzaylı varmı yokmu bilmiyorum ama benim duydugum cinlerin insanlarla dalga geçtigi örnegin onlarda ışık hızı yada ondan daha hızlı bi hızla hareket edebildikleri kendilerini istedikleri şekle koyabildikleri

eger bi cin kendini uzaylı şekline koyup bu tur şeyler yaparsa bizim bilim adamları ne der ?
bu cin mi der yoksa uzaylı mı

gerçegi ALLAH bilir eger gerçekte uzaylı varsa muhakak bir gun karşı karşıya gelicez bunu kimse engeleyemez :D

ünlü fizikçi stephen hawking bir yazısında " ben gelecekten gelen kimseyle karşılaşmadım." demişti. :huh:

[b]Stephan Hawking[/b] ;

“Işık hızına ulaşacak bir uzay gemisi inşa etmek imkânsız değil; bugün CERN’de yapılan deneyle dünya üzerinde ışık hızına ulaşılmış oldu. Fizik kurallarına göre hiçbir madde ışık hızına ulaşamaz. Ancak, ışık hızıyla giden bir geminin içindeki bir çocuğun bile basitçe yürüyerek bu hızı geçme ihtimali var; çünkü yürüyüş hızı geminin ışık hızına eklenecek” diyen Hawking, fiziğin bu durumu engellemek için uzay mekiği içindeki zamanı yavaşlattığını anlatıyor.
Bu sayede, gemi içinde geçen bir hafta dünyada 100 yıla tekabül ediyor. Yani 2050’de böyle bir geminin uzaya yollanması ve bir hafta yörüngede dönmesi durumunda, dünyaya döndüğü zaman tarih 2150 olacak. Bu da geleceğe doğru zaman yolculuğunun mümkün olduğunu gösteriyor. Hawking geleceğe yolculuğun ‘mümkün olabileceğini’ söylerken sözlerine şunu da ekliyor: Maalesef geçmişe zaman yolculuğu henüz teoride bile mümkün değil "