Jump to content

Apz Databank Yapalım .

dragon3781
 Share

Recommended Posts

Merhabalar ;

Kintaronun Plugıns Paketi gibi elimdeki APZ leri paylaşarak APZ Databank oluşturmayı düşünüyorum.

Kintaro nun paylaştığı Telefon Defteri üzerinden gitmeye çalıştım fakat takıldığım yerler oldu , birlikte çözebilirsek güzel bir proje olacagının tahmin ediyorum.

Projenin amacı elimdeki 1200 adet örnek çalışmanın ( APZ ) kategorili olarak , açıklamalı olarak projeye eklenmesi ve seçilenin çalıştırılabilmesi.

İleride online güncellemelide yapılabilir.

Örnek Çalışma ;

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330064123__5.jpg[/img]

Yukarıdaki gibi APZ lerin açıklaması , ve kullanılan nesleri yazgımızda kategorılı olarak . birçok kişini işine yaracagını sanıyorum.

Şuanda ;

Seçilen satırdaki apz yi nasıl çalıştırabilirim onu çözemedim.
Eklenen apz leri db ye nasıl tanıtacagım hangı yol adını yazarak.

bunları çözemedim.

Eğer proje sizlere mantıklı gelirse birlikte yapabiliriz yada bir bilen el atarsa tamamlanabilir.

İyi günler...

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aslında konuda asıl sormak istediğim Kintaro ; nasıl bir uygulama yaparsak diğer arkadaslarında işlerini daha pratik olarak görür diye olmalıydı.

Mesela onlıne her kullanıcının ekleyebılecegı ve ana panelın onayı ıle yayınlanacak bır uygulama olabılırmı ,

Misal kullanıcı ekle dıyerek projesını ekledı acıklamasını yaptı.

Onay verıldıkten sonra dıger herkez projeyı kullanıp gorebıldı.

Bu uygulama çokmu yorar sence ?

[quote name='KintaRo' date='24 February 2012 - 07:15 ' timestamp='1330067717' post='1159923']
yorar yormaz orası tartışılır ama burda önemli olan o sunucu desteğini kim verecek?
[/quote]

:( haklısın onu düşünemedim , free host ile olur sandım ama zor sanırım , şuandaki geçim şartlarım sponsor olmaya yetmez valla ...

O zaman dediğin gibi local olarak çalışan projeye başlangıç yaparım , takıldıgım yerlerde konudan yardım alırım sendende ..

db yi iptal edip başlayacam çalışmaya bu arada önerdiğin gibi.

[quote name='dragon3781' date='24 February 2012 - 06:18 ' timestamp='1330064307' post='1159909']
Merhabalar ;

Kintaronun Plugıns Paketi gibi elimdeki APZ leri paylaşarak APZ Databank oluşturmayı düşünüyorum.

Kintaro nun paylaştığı Telefon Defteri üzerinden gitmeye çalıştım fakat takıldığım yerler oldu , birlikte çözebilirsek güzel bir proje olacagının tahmin ediyorum.

Projenin amacı elimdeki 1200 adet örnek çalışmanın ( APZ ) kategorili olarak , açıklamalı olarak projeye eklenmesi ve seçilenin çalıştırılabilmesi.

İleride online güncellemelide yapılabilir.

Örnek Çalışma ;

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330064123__5.jpg[/img]

Yukarıdaki gibi APZ lerin açıklaması , ve kullanılan nesleri yazgımızda kategorılı olarak . birçok kişini işine yaracagını sanıyorum.

Şuanda ;

Seçilen satırdaki apz yi nasıl çalıştırabilirim onu çözemedim.
Eklenen apz leri db ye nasıl tanıtacagım hangı yol adını yazarak.

bunları çözemedim.

Eğer proje sizlere mantıklı gelirse birlikte yapabiliriz yada bir bilen el atarsa tamamlanabilir.

İyi günler...
[/quote]

Bu süper bir fikir ams ders mantığıyla yapılabilir.

[quote name='Baba_' date='24 February 2012 - 12:30 ' timestamp='1330086640' post='1160022']
[b]Online olmasını gerektirecek bi durum yok bence. Plugin paketi gibi hazırlanabilir. Yeni apz olursa da klasörün içine atılabilir yani.[/b]
[/quote]

Babanında dediği gibi db gerektirecek bi durum yok klasör içinde yaterli olur

ReaLyMaN Sen projeyi tasarla , apz leri ve açıklamalarınıda ben yapayım :)

Şaka bir yana klasöre koydugumuz apz lerin hepsinin adını Trelist objesine nasıl yazdırır ve çıft tıklama sonucu ams ile açılması sağlarız ?

ilave olarak birde hepisinin açıklamasını yazmak gerek ,

Şimdi bu habire güncellenicekmi yani ofline olarakmı sürülecek piyasaya yoksa orda akradasımızın bahsettiği gibi herkes bi client den gidip güncel apz lere ulaşabilecekmi yani bunun için sunucu desteği yapıcak arkadaş varsa bu inanılmaz bi proje olarak piyasaya girer ve geliştirilmesine yardımda bulunabilirim.

Docs konumundaki dosyaları bulur ve içindeki exeleri listeler.Sanırım gerisini deneme yanılma yoluyla bulursunuz.

[quote]TreeList.AddColumn("Plugin1", "Bilgi", 500)--Başlığı Ekliyoruz
nFolder = Folder.Find("AutoPlay\\Docs", "*", false, nil);
if nFolder then
for i,v in pairs(nFolder) do
nDosya = File.Find(v, "*.exe", false, false, nil, nil);
for x,y in pairs(nDosya) do
TreeList.AddRow("Plugin1",String.SplitPath(y).Filename, nil, nil, nil);
end
end
end[/quote]

[b]Edit:[/b] Yapmak istersen iletişime geç :)

Edited by ReaLyMaN

[quote name='ReaLyMaN' date='27 February 2012 - 16:21 ' timestamp='1330359681' post='1161826']
Docs konumundaki dosyaları bulur ve içindeki exeleri listeler.Sanırım gerisini deneme yanılma yoluyla bulursunuz.

[b]Edit:[/b] Yapmak istersen iletişime geç :)
[/quote]

Ben başladım senin örnek proje çalışmanı editleyerek fakat ;

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1330434891__5.jpg[/img]

Şuanda Arama Kısmında takıldım , birde seçilen projenin açıklaması ile çalıştırılması kaldı.

Sağtık yada buton ile secilen projenin AMS ile çalıştırılması gerekıyor.

Bunlarda Yardımın gerekli :) ( Gerçi birşey yapmamış gibi oldum yarısı duruyor suanda )

Edited by dragon3781

[quote name='baris_42' date='29 February 2012 - 01:55 ' timestamp='1330473325' post='1162543']
Suncu olrak Fileden.com kulanın güzele silinme yok Direk Download Ftp sunucusu gibi
[/quote]

[b]Bende fileden kullanıyorum. Ama bu proje için uygun değil. Aylık 5 GB Bandwidth desteği var. Yetmez.[/b]

[quote name='Baba_' date='29 February 2012 - 09:18 ' timestamp='1330507094' post='1162654']
[b]Bende fileden kullanıyorum. Ama bu proje için uygun değil. Aylık 5 GB Bandwidth desteği var. Yetmez.[/b]
[/quote]

Anlamadıgım olay ; 5000 mb bandwidth nasıl yeterlı gelmıyor ?

.APZ kalıpları ortalama 100 kb 50 kb 1500 adet APZ toplam 120 MB zaten.

kullanım ne kadar fazla olabılırkı yetersız gelsın , kullanıcı sayısı sadece ılk etapta 20 30 olur sonraları duser sadece bu forumdakı AMS kullanıcılarına buda en fazla 15 20 kısı olur. ?

Bence 5gb yeterlı gelır dıye dusunuyorum.

Asıl konu proyeyı onlıne yapabılmekte bence , fıltreleme ,listeleme , guncelleme , gıbı sorunlar cozulebılırmı yada yapılabılırmı AMS ıle .

Kitaro arkadaşıma kaılıyorum AMS Kulaınıc Autoitden fazla ve ayrıca Güncelleme Destek takımı felan olalı uygun pluginsleride saglmalıdır bence projeji başlatın Sunucu işini ben hhaledebilirimm ama Öye büyük sunucular beklmeyin bende söylemesi :S