Jump to content

Bilgisayarım Kitleniyor

BatuhanTiryaki
 Share

Recommended Posts

[color="#000080"][b]Merhaba

Bilgisayarımda Şöyle Bir Sorun Var '' Jadde '' Adlı Oyun Oynuyorum Oyunu bi 5 10 Dk Oynuyorum Ve bilgisayar Kitlenip Kalıyor Mouseyi Felan Oynatamıyorum Reset Atmak zorunda kalıyorumSorun Ney Anlamadım Bilgisayarımın Özelliklerinde Bu Sitenin Adresi Verilmiş Buradan Bana Yardımcı olabileceğinizi Düşündüm Lütfen Yardım Edermisiniz ( Başka Oyunlardada Yaptıgı Oluyor :S )

Teşekkürler[/b][/color] Edited by BatuhanTiryaki

[color="#000080"][b]Bilgisayarımda Virüs Yok '' AVG İnternet Security '' Adlı Virüs Programıyla Tamamen Tarattım Temiz Çıktı Ekran Kartını Güncellemeye Çalışıyorum ati2mtag.sys dosyasını bulamıyor internetten aradım o dosyayı bilgisayarıma indirdim sonra devam etti tekrardan aynı dosyayı istedi yine aynı dosyayı verdim bu sefer hata verdi sanırım güncel değil o yüzden böyle yapıyor Belkide Başka Bişey Yüzünden böyle Kitleniyor Pc Güncellemeye kalksam hata veriyor maalesef :( [/b][/color]

[quote name='nezcafe' date='05 March 2012 - 17:06 ' timestamp='1330960003' post='1165394']
[color="#0000FF"][b]ComboFix kullan.[/b][/color]

[code]http://download.bleepingcomputer.com/protected/311e98723602ab208e28121a04ee2754/4f54d666/ComboFix.exe[/code]
[/quote]

[color="#000080"][b]combofix ile ne yapacağım ?[/b][/color]

[quote name='BatuhanTiryaki' date='05 March 2012 - 15:08 ' timestamp='1330960107' post='1165396']
[color="#000080"][b]combofix ile ne yapacağım ?[/b][/color]
[/quote]

İnternette combofix kullanımı var, ama ben kısaca söyliyim, combofix.exe'yi çalıştır arkana yaslan, biraz uzun sürecektir, o sıra açık olan bütün programları kapat ve bilgisayar yeniden başlayıp, .log dosyası gelene kadar bilgisayarda işlem yapma.

[quote name='loksben14' date='05 March 2012 - 17:12 ' timestamp='1330960343' post='1165400']
Ayni sorun bendede vardi ilk oyunlar donma6a basladi sonra nete girdimmi donmaya basladi sonrada muzik resim acinca virusle yada formatla alakali deil eski pclerde olurmus bole seyler anakartla alakali ola bilir
[/quote]

[color="#000080"][b]Donma Yok Kitlenme Var[/b][/color]

[quote name='Horneytown' date='05 March 2012 - 17:16 ' timestamp='1330960569' post='1165405']
işemcinde yada anakartında sorun olabilir.
[/quote]

[color="#000080"][b]Eskiden böyle Birşey Yoktu Bu Bilgisayarın ekran Kartı Bozulmuştu Ondan Sonra Bilgisayar Bir Kenarda Kaldı 1 yıl fln Ondan Önce Hiçbirşey Yoktu SOnra Çalıştırdım Kullanmaya Başladım böyle Sorunlar Yaşıyorum ESKİDEN BÖYLE BİRŞEY YOKTU SAPASAĞLAMDI [/b][/color]

Arkadaşım sana bir önerim var, belki birazcık saçmada gelebilir. Aynı sorun bendede oluyordu, kasılıp kalıyordu bilgisayar, mecburen reset atmam gerekiyordu.
Bilgisayarı ilk açtığın zaman; birkaç dakika bekle ve yeniden başlat yap. Ben böylelikle kurtuldum sorunumdan. Denemende fayda var belki sende kurtulursun..

[quote name='Lex' date='05 March 2012 - 17:36 ' timestamp='1330961801' post='1165414']
Arkadaşım sana bir önerim var, belki birazcık saçmada gelebilir. Aynı sorun bendede oluyordu, kasılıp kalıyordu bilgisayar, mecburen reset atmam gerekiyordu.
Bilgisayarı ilk açtığın zaman; birkaç dakika bekle ve yeniden başlat yap. Ben böylelikle kurtuldum sorunumdan. Denemende fayda var belki sende kurtulursun..
[/quote]

[color="#000080"][b]Saçmada Olsa Yardımcı Oldugunuz İçin teşekkür Ederim denemekte Fayda Vardır Denicem [/b][/color]

[quote name='Horneytown' date='05 March 2012 - 17:36 ' timestamp='1330961774' post='1165413']
ekran kartını degiştirdinmi.ekran kartının driverlerini yeniden indir.
[/quote]

[color="#000080"][b]Anlamam Etmem Nasıl Yapacagım Bu İşi Ben bir Ara Güncelleme Yapmıştır Ama Yinede Deneyim Anlatırmısın Ekran Kartı ATI [/b][/color]

bu siteden ekran kartının driver hangisi ise onuy indir.

kurmadan önce eski driver sil temzi kurulum yap. ayrıca ati ile ilgili tüm utility programlarını kaldır. bilgisayarı yenşiden başlat. indirdiğin kurulum dosyasını kur.

anakartın güncel sürücülerini de kontrol etsen fena olmaz

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Edited by bates54

[color="#000080"][b]Şöyle Birşey Söylemek İstiyorum Ki Leptopumun Ekran KArtı 128 mb 1 gb Ram Var Fakat Onda Aynı Oyunu Oynamama Rağmen Hiçbir Şekilde SOrun Yaratmıyor Donuyor Sadece Oda Normaldir Böyle Ktlenme Felan Olmuyor :S[/b][/color]

Edited by MostWanted
Yazı boyutuna dikkat lütfen

donmaların büyük sebebi ram bellektir.2 tane ram var ise tavsiyem birini çıkar dene donma devam ederse öbürünü dene yada başka bir arkadaşından bi ram al bidaha dene sorun büyük ihtimal çözülecektir diye tahmin ediyorum.(iki tane bilgisayarda aynı sorunu yaşadım ve bu şekilde çözüldü)

[quote name='yilmaz02' date='05 March 2012 - 18:08 ' timestamp='1330963732' post='1165431']
donmaların büyük sebebi ram bellektir.2 tane ram var ise tavsiyem birini çıkar dene donma devam ederse öbürünü dene yada başka bir arkadaşından bi ram al bidaha dene sorun büyük ihtimal çözülecektir diye tahmin ediyorum.(iki tane bilgisayarda aynı sorunu yaşadım ve bu şekilde çözüldü)
[/quote]

[color="#000080"][b]Evet 2 Tane Ramım Var Ama Anlamadıgım Şey şu Neden Böyle Birşeyi Eskiden Yaşamadım ? ekran Kartından Kaynaklanıyor Sanırım Ekran Kartını Değiştirdim Çünkü Güncellemeye Kalkıyorum Ati2mtag.sys Dosyasını İstiyor Ne Yapıcagımı Bilmiyorum Format Felan Atamam Formatsız bir Çare Bulalım Lütfen ![/b][/color]