Jump to content

Controlsend()

Festae
 Share

Recommended Posts

Merhaba. Aranıza yeni katıldım.

C# üzerinden autoitx3 kütüphanesini kullanarak çalışıyorum. Oynadığım oyun için klavye otomasyonu yapıyordum.

Oyunda basmak isteiğim tuşları controlsend() ile gönderemiyorum. Oysaki notepad arka planda da çalışsa controlsend() işe yarıyor.Oyunda bunu engelleyen ne olabilir ya da neleri eksik yapmış olabirim.

Fonksiyonum:

ControlSend("Oyunun texti", "", "edit1", sText)

[quote name='blackman12' date='31 March 2012 - 00:49 ' timestamp='1333147757' post='1177999']
ControlSend("Oyunun texti", "", "edit1", sText)

oyunun texti gelmicek oraya handleı gelecek ya da title ı
[/quote]

İmlecimle oyunun başlat çubuğundaki simgesine geldiğimde gözüken ismini yazıyordum. Handle'ı nasıl bulup kullanabilirim.

Şimdi farkettiğim bir durum ise: controlsend() komutu tuşları oyun ekranına gönderiyor fakat ancak oyunun chat kısmına yazabiliyor.

send() fonksiyonu gibi iş görmesi mümkün değil mi? send() fonksiyonunu kullandığımda skilleri basabiliyordu.

@Festae

Emin deyiyim ama aşağıdaki örneği kendine göre düzenlersen çalışabilir...
[codebox]Run("notepad.exe")
Local $WinHwnd = WinGetHandle("[CLASS:Notepad]") ;Başlıktan Handlesini alalım

ControlFocus($WinHwnd, "", "Edit1") ;focus yapalım, sen bu satırı silebilirsin.
;controlID kısmını boş bırakırsan, focus olan controlide mesaj gider
ControlSend($WinHwnd, "", "", "This is a line of text in the notepad window")[/codebox]

ControlSend işe yaramıyorsa, send komutunu niye kullanmıyorsun?

[code]Local $WinHwnd = WinGetHandle("[CLASS:Notepad]") ;Başlıktan Handlesini alalım
;Pencere aktif ise send komutu çalışacak!
If BitAND(WinGetState($WinHwnd), 8) Then
Send("Selam millet")
EndIf[/code]

Arkadaşım ne kadar uğraşsan da nafile. Anladığım kadarıyla bir online oyun için otomasyon yapmak istiyorsun. Fakat hiçbir online oyun otomasyona izin vermez. Peki ya yapanlar yok mu? Çok. Profesyonel bir programcı olman lazım+ Autoit ile yapılabileceğini sanmıyorum. Zamanında çok demedim de. :-) Iyisi mi? Hakkıyla oynayıp derece kazanmak.

Edited by asmazh

AutoIt ile online oyun üzerinde istediğim birçok şeyi yapıyorum. Fakat bu controlsend() muhtemelen oyuna yolladığını açık eden bir fonksiyon.

Programlama bilgim fena sayılmaz fakat hack vb. işlerle uğraşmadım. Bu yüzden bu tarz ufak bir otomasyonla işi kotarıyorum.

Tekrar controlsend() 'e gelecek olursam; ilginiz için teşekkür ediyorum. Elimdekilerle idare edeceğim artık.

• 4 hafta sonra ...

ControlSend( "a", "", "b", "c")
a : pencerenin adı (örn. : "Facebook - Google Chrome")
b : pek önemli değil burada. Herhangi bir şey yazabilirsiniz.
c : Gönderilecek tuş. Mesela A harfine basmak için küme parantezine alıp yazıyoruz tırnaklara. {A}
Örnek
ControlSend( "Facebook - Google Chrome", "", "Edit1", "{A}")
Opt("SendKeyDelay", 1000) ;1 saniye de basar.

illa Edit1 gibi birşey girmek zorunda değilsin. control ismini boş bırakıp yani ""
sadece title ve yollayacağın şeyi girerek, send komutu mantığında kullanabilirsin.

ama yine de olacağını sanmıyorum. çoğu online veya herhangi bi oyun (directx vs kullanan) genelde bu tarz programları engelliyo
bilerek veya bilmeyerek.

çoğu oyuna bu yöntem sökmez, Trainer'lar neden var sanıyorsun?
oyunlara yazılan botlar, oyun ekranından çok, oyunun ram'deki değerlerini okuyup/yazarak çalışır.

sağlam bir tersine mühendislik eseridir yani.

• 2 ay sonra...