Jump to content

Maviekran Hatası Kodu

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

bilgisdayarım bir oyuna girdigimde durup dururken yeniden başlatıyor ama sadece bir sitede yapıyo normalde akşama kadar dursa sorun yok ama ne zamanki şöle vakit geçirim bi king oynayayım diyorum yükledikten sonra bazen durup dururken oyunun ortasında yeniden başlatıyo her zaman yapmıyor ama.bluue screen view ile baktım aynen resmi veriyorum.hata aşagıdaki resimde.
http://imageshack.us/photo/my-images/69/maviekran.png/

Şöyle bir şey deneyebilirsiniz, ne kadar ekran kartından gibi görünsede okuduğum bir makalede ses ivmesinden kaynaklandığını söylüyor. Başlat-> çalıştır->dxdiag->çıkan ekranda ses tabına tıklayın->donanım ses hızlandırma düzeyinde ivme barına ivme yok konumuna getirin. PCyi yeniden başlatıp deneyin...

driver scannerla tarattım dört tane güncelleme buldu nvdia ile ilgili ekran kartı bus enumaretor ve realtek hd bakalım indirip kuracağım.

[quote name='bahadır28' date='02 April 2012 - 10:18 ' timestamp='1333354687' post='1179535']
Şöyle bir şey deneyebilirsiniz, ne kadar ekran kartından gibi görünsede okuduğum bir makalede ses ivmesinden kaynaklandığını söylüyor. Başlat-> çalıştır->dxdiag->çıkan ekranda ses tabına tıklayın->donanım ses hızlandırma düzeyinde ivme barına ivme yok konumuna getirin. PCyi yeniden başlatıp deneyin...
[/quote]

dediğiniz yerdeki ivme tam ivme olarak işretliydi düşürdüm ivme yok dedim bakalım. :rolleyes:

nvidia sürücüsünü kaldır ve en son sürümünü yükle. Masaüstünde theme var ise orjinal haline geri al dene. Yine olmazsa (galiba geforce seris ekran kartı) aşağıdaki linkteki programı yükle.
[html]http://www.pcreview.co.uk/forums/8832755-post4.html[/html]

Bununla da düzelmez ise sesden kaynaklanabilir. Bu durumda da;
[font=Arial, Arial, sans-serif][size=2]Başlat-> çalıştır->dxdiag->çıkan ekranda ses tabına tıklayın->donanım ses hızlandırma düzeyinde ivme barına ivme yok konumuna getirin. PCyi yeniden başlatıp deneyin...[/size][/font]