Jump to content

Ekran Kartı Sürücü Problemi.

OmerBasak
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Ekran Kartım Eski Bir Sapphre Markalı.. ( Model Belli Değil )
Bir Türlü Driver ini Bulamadım :S
Normalde Xp İle Format Attığımda Otomatik Tanıyodu.
Başka Bir Xp İle Format Attım Tanımadı...
Bir Çözümü Yokmu ?

EVEREST Ultimate Edition Diye Bir Program'ile Bakdım Ama Nafile...

Arkadaşlar Birşey Daha Sorucam Size
Xp Cd'sinin İçinde Driver'ları Bir Şekilde Bulup Cıkramazmıyım ?
Sonuçda Xp İle Format Atarken Otomotik Tanıyor?
Fikri Olan ?

[b]Birde bunu dene.

[code]http://www2.ati.com/drivers/12-3_xp32_dd_ccc.exe[/code][/b]

TNCTR Forumdan drp.su programını download et ve çalıştır. Büyük ve son sürüm driver'ları içeren bir driver pack içerir. Sistemindeki eksik driver'ları bulacak ve kuracaktır, eski driver'larıda yenileriyle güncelleyecektir. Birkaç GB'lık bir dosyadır ama zaten elinin altında herzaman bulunmasıda gerekir.

Bilgisayarıma sağ tıklayın. Özellikllere girin. Oradan aygıt yöneticisine girin ve soru işareti resmi olan ekran kartı ya da bilinmeyen donanıma sağ tıklayıp özelliklerden aygıt kopya kimliğini seçin ve orada yazan yazıyı buraya gönderin. Sonra size download linkini vereyim. Resimdeki yeri bulacaksınız:

[img]http://i.imgur.com/Hvzgk.jpg[/img]

* dj sms Senin Verdiğin Programı Kurdum Ama Açılır Açılmaz Kendiliğinden Program Kapandı. İlgin İçin Tşk'ler
*korkusuz_korkak ve sedatsedat Sizin Verdiklerinizlede Denedim Gene Yemedi :D Deli Edicek İlla Format Attırıcak Bana :D
* temmuz Senin Dediğin Programı Buldum Ama Bir Kaç Gb Olduğu İçin İndirmek İstemedim Malum Bide Upload Sitelerinden İndirmeye Kalkdınmı.
Saatlerce İndirme İşlemi Sürüyo...
Son Çare Senin Dediğini Yapıcam

İlginiz İçin Tşk'ler Arkadaşlar.

Sirius Dediğin Yeri Buldum Ve Kopyaladım ?

[quote name='OmerBasak' date='08 April 2012 - 01:37 ' timestamp='1333838233' post='1183008']
milano88 :clapping: O Bilgisayarın Elin Kolun Dert Görmesin
Valla Arkadaşlar Belki 3 Sattir Denemedik Yöntem İndirmedik Dosya Bırakmadım
HEPİNİZE İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
[/quote]
Ekran kartım Shapphire diyorsun.Shapphire nvidia çipsetli kart üretmiyor.ekran kartının markasınıda yanliş vermişsin uğraşiyoruz burda :D :D

OmerBasak ve korkusuz_korkak, bence ikinizde haklısınız ama ortada bir iletişimsizlik ve veri hatası var. Şöyleki; aygıt yöneticisinde görünen ve sarı ünlem yada soru işaretli ekran kartı gerçekten nvidia chipsetli ama anakart ile tümleşik bir ekran kartı bu. Sistemde ayrıca Shapphire ekran kartı donanım olarak bulunmakta ve herhalde bu nvidia chipsetli değil. Ekran kartları ile ilgili fazlaca bir bilgi sahibi değilim ama anlatılanlardan bunu tahmin ettim. Eğer öyleyse bios'tan ayarlama ile Shapphire ekran kartını aktif hale getireceksin ve elinde bulunan kendi sürücüsünü kuracaksın. Yani yeni sürücüler aramana falan gerek yok. Yada monitör bağlantını anakart ekran kartına alacaksın ve anakart sürücülerini kuracaksın.
Herhalde durum bundan ibarettir. Bu durumla ilgili bizide bilgilendir istersen. Ben şahsen merak ediyorum.
Edit: Shapphire ekran kartımın sürücüsü yok ama win xp standart tanıyordu demişsin. Öyleyse bios ayarıyla aktif ettikten sonra yine tanıması lazım. Ama daha önce kurulu olan XP, temel sürücüler entegre modifiye ise bilemem. O takdirde sürücü aramaya devam yada anakart ekran kartına geçerek çözüm bulunmalı.

Edited by temmuz