Jump to content

Türk Ve Türkiye Olarak Benzerlerimiz

nano68
 Share

En çok benzeyenler  

30 members have voted

1. 1. Bize en çok benzeyen ülke

• Azerbaycan
      19
    • Pakistan
      4
    • İran
      4
    • Afganistan
      2
    • Kazakistan
      4
    • Türkmenistan
      8
    • Kırgızistan
      4
    • Rusya
      4
    • Almanya
      1
    • İtalya
      6
    • Diğer
      3
    • Yunanistan
      5
  2. 2. EN çok benzeyen ırk

• Fars
      5
    • Arap
      5
    • Rus
      3
    • İtalyan
      9
    • Alman
      2
    • Yunan
      12
    • Kürt
      8
    • ERmeni
      3
    • Gürcü
      5

Recommended Posts

ilkine azerbeycan verdim. Çünki dilini bilmeye gerek yok ne derseniz üç aşağı beş yukarı anlarsınız. Azerbeycana giderseniz her türlü derdinizi anlatırsınız. Bakın başbakan bile ikili zirvede tercümana gerek duymuyor.

İkincisine yunan verdim. Çünkü hani yunanistan dış işleri bakanımıdır nedir bıyıklı kel biri var papadapulos mu acaba yanlışsam düzeltim bizim türk ailesine çok benziyor ve hala o adamın bizden nasıl değil aynı bize benzerliğini tartışırım yıllarca.. :clapping:

[quote name='sere' date='08 April 2012 - 17:58 ' timestamp='1333907923' post='1183403']
ilkine azerbeycan verdim. Çünki dilini bilmeye gerek yok ne derseniz üç aşağı beş yukarı anlarsınız. Azerbeycana giderseniz her türlü derdinizi anlatırsınız. Bakın başbakan bile ikili zirvede tercümana gerek duymuyor.

İkincisine yunan verdim. Çünkü hani yunanistan dış işleri bakanımıdır nedir bıyıklı kel biri var papadapulos mu acaba yanlışsam düzeltim bizim türk ailesine çok benziyor ve hala o adamın bizden nasıl değil aynı bize benzerliğini tartışırım yıllarca.. :clapping:
[/quote]
BEnce de çok doğru bence yunanlar ile keswinlikle bir bağlantımız var ırksal olarak.Zaten boşnakları macarları ve bulgarları saymıyorum onların türk olduğunu düşünüyorum.Gürcülerin ve ermenilerin de öyle olduğunu da düşünüyorum ama emin değilim.Kürt desen bence fars türk melezi gibi düşünüyorum çok kürt tanıyorum bunu çıkarttım

[quote name='Legion' date='08 April 2012 - 18:33 ' timestamp='1333909981' post='1183427']
Oğlum o ankette yazdıklarının yüzde 75'i zamanında Türk'tü..Neyden bahsediyosun?

[b]Dağılın.[/b]
[/quote]
Onu biliyorum zaten bu oylama ile türklüklerini ölçmeyi planlıyorum

[quote name='nano68' date='08 April 2012 - 19:52 ' timestamp='1333907523' post='1183397']
Lütfen doldurun ve nedenlerini yazınız
[/quote]
[u][/u]arabalarını modifiye edip camlarını karartıp muzigi sonuna kadar acıp (cıstak cıstak ) bir kolu camdan sarkıtarak kızlara kufurlu laf atmak .., taverna kulturu (tabepna) , baklava borek hastalıgı ( aynı yazılıyor ) .
(keanu, 04.12.2002 19:25)
[u][/u]iki ülkenin kültüründe bildiğimiz türk kahvesi olmasına rağmen yunanlılar ısrarla greek coffee diyorlar ayrıca haritalarında türkiyeyi greek island olarak gösteriyorlar.*
(dokuz, 04.12.2002 19:33)[u][/u]iki tarafinda kibris'i sorun yapmasi[u][/u]turklerin beyaz peyniri yunanlarda da vardir. hatta cogu yerde yunan peyniri diye bilinir.[u][/u]rakı ve ouzo da bir ortak özellik...[u][/u]çok çabuk sinirleniveriyor olmaları, halay çekmeye bayılmaları, yemek alışkanlıkları, erkeklerinin yaşadıkları aşktaki kıskançlıkları şeklinde uzunca bir listenin oluşturulabileceği benzerlikler bütünü...[u][/u]my big fat greek wedding filmini gördükten sonra, aramizda hic bir fark olmadigini anladim!
yani pes: tü,tü,tü,tüüüü, 40bin kere massalllahh! bile ayni![u][/u]sürekli birbirleriyle aralarinda benzerlikler aramaya calismalari ve bulduklari benzerlikleri "önce ben buldum, benim" diyerek, kendilerine mal etmeye calismalari.[u][/u]karnıyarık , zeytinyaglı taze fasulye , döner ( onlarda domuz ( pork ) doneri her yerde ) , kabak dolması , zeytinyaglı dolma , rakı ( uzo ) , mahalle bakkalları , kahvehane kulturu , pastaneler turk pastaneleri gibi sabah pogacaları borekleri , yaslı amcaların dukkanları onunde oturup gelen geceni seyretmeleri tavla oynamaları .. :rofl:

[quote name='mazlum01x' date='08 April 2012 - 21:49 ' timestamp='1333914540' post='1183505']
bize en cok benzeyen ülke kuzey kıbrıs türk cuhmuriyeti aynı dili konuşuyoruz aynı para birimini kullanıyor anlatılmazz
bize en çok benzeyen ırk kürtlerdir
[/quote]
bu nası bir cevap arkadaşım kıbrıs türk cuhmuriyeti zaten bizim topraklarımız kendine gelll..

Irkı yanlış biliyorsunuz. Ama yalnız siz değil çoğunlukla yanlış bilinmekte bu ırk konusu. Türkler bir ırk değil bir ulustur (millettir). Irklar ise sarı ırk (Çinliler), siyahlar (zenciler) vb dir. Slavlarda bir ırk sayılabilir. Çeşitli milletlerden oluşurlar ama aynı ırksal özellikleri taşırlar.
Bu bilgi ve değerlendirmelere karşı çıkanlar olacaktır ama tartışmayacağım. Zira bu forum bu türden konuların bilimsel temelleri ile ve sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği bir platform değildir vede doğası gereğide bu çok normaldir.

[quote name='temmuz' date='08 April 2012 - 21:50 ' timestamp='1333921830' post='1183568']
Irkı yanlış biliyorsunuz. Ama yalnız siz değil çoğunlukla yanlış bilinmekte bu ırk konusu. Türkler bir ırk değil bir ulustur (millettir). Irklar ise sarı ırk (Çinliler), siyahlar (zenciler) vb dir. Slavlarda bir ırk sayılabilir. Çeşitli milletlerden oluşurlar ama aynı ırksal özellikleri taşırlar.
Bu bilgi ve değerlendirmelere karşı çıkanlar olacaktır ama tartışmayacağım. Zira bu forum bu türden konuların bilimsel temelleri ile ve sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği bir platform değildir vede doğası gereğide bu çok normaldir.
[/quote]
bu arada dostum senin dedidini bizde biliyoruz ark sorduğu mana belli yani böle derinlemesine gerek yok. Ayrıyaten ben sana bi bilgi vereyim Darvinin teorisine göre en geişmiş ırk beyaz ırktı ve sonra sarı sonra ise siyah ve sadece ulus oluşturma kapsamlı bi devlet sadece bu ırk tarafından kurulabilirdi bu tezini yanlış çıkaran bi sonuç vardı oda osmanlı yani türkler türkler 1900 lü yıllara kadar sarı ırktan kabul ediliyordu son araştımalara göre beyaz ırktan oldukları ortaya çıktı buda genel kültür olsun sana :)

[quote name='g.a' date='08 April 2012 - 19:54 ' timestamp='1333914885' post='1183512']
Alakasız ırklar var, Macarlar yok. Nasıl bir anket bu? Macarca'da bir sürü Türkçe kelime var.
[/quote]
macarlar türk zaten koymaya gerek yok

[quote name='nano68' date='09 April 2012 - 14:32 ' timestamp='1333971160' post='1183721']
macarlar türk zaten koymaya gerek yok
[/quote]

[b]Nano saçma bi bakış açısı ile verdiğin cevaplar ile saçma durumlara düşürüyosun kendini.

Macarlar zaten Türk diyorsun ne gerek var diyorsun,ama ankete Kazakistan Kırgızistan koyuyorsun,
Irk kısmına Osmanlıdan koptuğunu bile bile yunanistanı koyuyorsun.

Bari ceddinde Osmanlı ile alakası olmayan bişeyler koy bari anketede çelişmesin kendi içinde.[/b]

[b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#FF0000"]Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkı'na Türk Milleti denir. Irk ayrımı yapmayın. Hepimiz Türk'üz. Türklük bir bilinçtir. Kafatasçılık değil... Ha bu arada bu konuda şunu inceleyin derim. Saygılar.[/color][/size][/font][/b]

[quote][color="#FF0000"][b][font="Century Gothic"][size="3"]http://www.tnctr.com/topic/197395-ataturkun-yazdyrdydhy-turk-tarihinin-ana-hatlary/page__p__1172266#entry1172266[/size][/font][/b][/color][/quote]

[quote name='Asabidj45' date='09 April 2012 - 15:55 ' timestamp='1333979755' post='1183764']
[b][font="Century Gothic"][size="4"][color="#FF0000"]Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkı'na Türk Milleti denir. Irk ayrımı yapmayın. Hepimiz Türk'üz. Türklük bir bilinçtir. Kafatasçılık değil... Ha bu arada bu konuda şunu inceleyin derim. Saygılar.[/color][/size][/font][/b]
[/quote]

o doğru söylüyor, dağılın.