Jump to content

Autoplay Rar İçindeki Dosyayı Çalıştırma

kral1122
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak forumda görmedim ben office paketi yapıyorum office dosyaları rarlı ben autoplayda rar içindeki setup dosyasını nasıl çalıştırırım yapamadım bi yardımcı olursanız sevinirim yada başka bi yöntemi varsa nasıl yapabilirim

[quote name='ReaLyMaN' date='24 April 2012 - 17:28 ' timestamp='1335277723' post='1191664']
Rar pluginiyle belli konuma çıkartıp çalıltırıp sildirirsin.Zip olursa plugine gerek kalmaz.
[/quote]

zipli yapayım madem o nasıl olacak nasıl çalıştırıp sildircem

[quote name='Kral__' date='24 April 2012 - 17:33 ' timestamp='1335277994' post='1191668']
[img]http://d1204.hizliresim.com/w/s/4uybl.png[/img]
[/quote]

şimdi ben zip.extract dedim çıkarttı setup dosyasını çalıştırdım sildirmeyi nasıl yapcam bide setupu çalıştırmayla ilgili kod verirseniz :D ilk defa deniyorum o yüzden

Edited by kral1122

[quote name='Kral__' date='24 April 2012 - 18:07 ' timestamp='1335280052' post='1191685']
File.Delete(yol, false, false, false, DeleteCallback);
[/quote]

neden olmuyor ben yerel c ye çıkartıyorum zipi kod da bu

[code]File.Delete("C:\My Folder", false, false, false, DeleteCallback); [/code]
ama silmiyor

olmuyor :( nerede yanlış yapıyorum şimdi ben office 2003 kurmak için tıkladım c'ye office 2003 adında klasör oluşuyor kodda da belirttiğim gibi içinde msı var onu çalıştırıyorum kurulum yapıyor ama ben c deki setup dosyaları içinde olan office 2003 klasörünü sildiremiyorum
[code]Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\Office 2003 SP3 Mayıs 2011.zip", {"*.*"}, "C:\\Office2003", true, true, "", ZIP_OVERWRITE_NEVER, nil);
result = MSI.RunMsiexec("-i \"C:\\Office2003\\Office 2003 SP3 Mayıs 2011\\PRO11.MSI", true);
File.Delete("C:\\Office2003", false, false, false, DeleteCallback);[/code]

[quote name='Baba_' date='24 April 2012 - 18:50 ' timestamp='1335282613' post='1191727']
Klasörü silmek istiyorsanız Folder.DeleteTree kullanın.
[/quote]

hay yaşa be sağol Allah razı olsun yardımcı olan arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun sağolun

[quote name='Kral__' date='24 April 2012 - 19:03 ' timestamp='1335283382' post='1191739']
koçum baştan deseydin klasör sildircem diye :D :D
[/quote]

kusura bakmayın anlatamadım galiba ama olsun sorunum çözüldü sizlerde sağolun en azından bi şekilde öğrenmiş oldum :D

arkadaşlar ben bir soru daha soracaktım yeni konu açmayayım dedim zip dosyaları çıkarılırken ben dialog gibi birşey koyabilir miyim?örnek:dosyalar yükleme için hazırlanıyor.. gibi

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Legion

• Editor

[quote name='kral1122' date='25 April 2012 - 17:55 ' timestamp='1335365727' post='1192176']
arkadaşlar nasıl olacak yapamadım zipten çıkartma yaparken nasıl dialog koyabilirim?örnek:dosyalar kurulum için hazırlanıyor
[/quote]

edit: soruyu yanlış anlamışım...

Edited by MOTUN

[quote name='MOTUN' date='25 April 2012 - 18:27 ' timestamp='1335367622' post='1192181']
niye herşeyi hazır ister insanoğlu ? aradığın herşey var burada...........

http://7zsfx.solta.ru/en/
[/quote]

yok sen galiba beni yanlış anladın yada ben demek istediğini anlamadım kusura bakma ben 7 zip çıkartırken dialog çıksın demedim auyoplay de tıkladıktan sonra zipten çıkartırken dialog çıksın istedim

Edited by kral1122

[quote]Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\Office 2003 SP3 Mayıs 2011.zip", {"*.*"}, "C:\\Office2003", true, true, "", ZIP_OVERWRITE_NEVER, nil);
result = MSI.RunMsiexec("-i \"C:\\Office2003\\Office 2003 SP3 Mayıs 2011\\PRO11.MSI", true);
Dialog.TimedMessage("Dosyalarınız Hazırlanıyor", "Dosyalar kurulum için hazırlanıyor...", 1000, MB_ICONNONE);
File.Delete("C:\\Office2003", false, false, false, DeleteCallback);
[/quote]

Böyle bir şey hazırladım tam anlamadım ilerlemeyide göstericekmi yoksa mesajınızı gösterip otomatik kapanıcakmı ? Burda 1 saniye durduktan sonra kapanıyor.

Edited by HalilYanar

[quote name='HalilYanar' date='26 April 2012 - 11:59 ' timestamp='1335430764' post='1192508']
Böyle bir şey hazırladım tam anlamadım ilerlemeyide göstericekmi yoksa mesajınızı gösterip otomatik kapanıcakmı ? Burda 1 saniye durduktan sonra kapanıyor.
[/quote]

sağol kardeş ama senin verdiğin kod zip dosyasını çıkarttıktan sonra dosyalar hazırlanıyor diyor benim istediğim çıkartırken desin bi yolu yokmu acaba?istediğim de sadece ortada mesaj olsun

Tamam işte doğru yere yapıştır kafana göre biraz mantık :)

[quote]Dialog.TimedMessage("Dosyalarınız Hazırlanıyor", "Dosyalar kurulum için hazırlanıyor...", 5000, MB_ICONNONE);
Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\Office 2003 SP3 Mayıs 2011.zip", {"*.*"}, "C:\\Office2003", true, true, "", ZIP_OVERWRITE_NEVER, nil);
File.Delete("C:\\Office2003", false, false, false, DeleteCallback);
result = Dialog.Message("Durum", "Kurulum Tamamlandı.", MB_OK, MB_ICONINFORMATION, MB_DEFBUTTON1);
[/quote]

Tamamdır dialog mesajın 5 saniye ekranda kalıp kapanıcaktır...