Jump to content

Ttnet Ve Ev Telefonunu Kapattırdım Az Önce Ama...

Sirius
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar son iki aydır hızımız daha ayın 3 ünde 1mbite düşünce sinirlendim ve tepki olsun diye ttneti kapattırmaya karar verdim. Hem ayda hiç kullanmadığımız telefona 23 25 tl civarı ücret ödüyorduk hem de sınırsız internete 60 lira civarı toplamda 90 lirayı buluyordu. Yılda 1100 tl gibi çok absürd bir rakam var ortada.

Neyse müşteri hizmetlerini aradım, internet faturalarının her ayın 1 inde kesildiğini, nisan 2012 faturasını ödeyip kapatma talimatı veri isem Mayıs ayında bir fatura çıkmayacağını söylediler.

Neyse bir kaç saat önce telekoma gittim, faturaları ödedim ve iptal için başvuruyu yaptım. İki kağıt imzalattılar iptal talebinizi aldık, genel merkeze bildirdik dediler. İnternet eve gidince artık kullanamayacaksınız dediler. Telefonda 1-2 güne kapanacakmış. Ben de gittim 3g modem aldım 5gb 19 tl olanından.

Şimdi eve geldim. İnternet ve telefon kapanmamış, sabah 1 mbit olan hızım yine eski seviyesine dönmüş.105 ile download ederken 1,2mbit ile download yapabiliyor pc?

Şimdi bu adamlar ne yaptılar? Bu net ne zaman kapanır? Şu an Mayıs ayı kotasından yeme gibi bir durum söz konusu olur mu?

[color="#FF0000"][b]Son bir şey söyleyeyim; bugün telekoma gittiğimde saat 11:40 idi ve saat 12:00 a kadar önümdeki 2 kişi ve ben toplamda 20 dakikada 3 kişi adsl ve telefonunu iptal ettirdi. Gerekçeler hep aynı. Yani 120.000 nüfuslu bir ilçede günde ortalama 10 iptal olsa Tüm Türkiye de günde 100o lerce ayda 10 binlerce iptal yapılıyor demektir. Halk biraz bilinçlense 1 ay internetini telefonunu kapatsa ya seve seve ya sıka sıka çok daha uygun fiyatlara bu interneti satmak zorundalar. En azından ev kullanıcıları bunları düşünsün derim. [/b][/color]

[quote name='abdullahTR' date='27 April 2012 - 16:31 ' timestamp='1335533475' post='1193128']
abi alternatfi neti iyi hızlı bir sunucu varsa gecelim ama işte alternatfi ve alt yapı sınırı var o yüzden ttnetteyiz :D
[/quote]
Bence kotalı internetten farkı kalmadı. Fenercell 3g modem aldım 5gb internet her ay içinde aylık 19tl. 90 lira nerde 19 lira nerde. Zaten sadece forumlar giriyorum maillerime bakıyorum, film indirme dosya indirme yalan oldu. Her gole de 200mb net veriyor oh mis.

Yalnız kapanmamış ve hız eski haline dönmüş .Bu neden oldu acep?

[quote name='Sirius' date='27 April 2012 - 13:18 ' timestamp='1335532721' post='1193121']
Arkadaşlar son iki aydır hızımız daha ayın 3 ünde 1mbite düşünce sinirlendim ve tepki olsun diye ttneti kapattırmaya karar verdim. Hem ayda hiç kullanmadığımız telefona 23 25 tl civarı ücret ödüyorduk hem de sınırsız internete 60 lira civarı toplamda 90 lirayı buluyordu. Yılda 1100 tl gibi çok absürd bir rakam var ortada.

Neyse müşteri hizmetlerini aradım, internet faturalarının her ayın 1 inde kesildiğini, nisan 2012 faturasını ödeyip kapatma talimatı veri isem Mayıs ayında bir fatura çıkmayacağını söylediler.

Neyse bir kaç saat önce telekoma gittim, faturaları ödedim ve iptal için başvuruyu yaptım. İki kağıt imzalattılar iptal talebinizi aldık, genel merkeze bildirdik dediler. İnternet eve gidince artık kullanamayacaksınız dediler. Telefonda 1-2 güne kapanacakmış. Ben de gittim 3g modem aldım 5gb 19 tl olanından.

Şimdi eve geldim. İnternet ve telefon kapanmamış, sabah 1 mbit olan hızım yine eski seviyesine dönmüş.105 ile download ederken 1,2mbit ile download yapabiliyor pc?

Şimdi bu adamlar ne yaptılar? Bu net ne zaman kapanır? Şu an Mayıs ayı kotasından yeme gibi bir durum söz konusu olur mu?

[color="#FF0000"][b]Son bir şey söyleyeyim; bugün telekoma gittiğimde saat 11:40 idi ve saat 12:00 a kadar önümdeki 2 kişi ve ben toplamda 20 dakikada 3 kişi adsl ve telefonunu iptal ettirdi. Gerekçeler hep aynı. Yani 120.000 nüfuslu bir ilçede günde ortalama 10 iptal olsa Tüm Türkiye de günde 100o lerce ayda 10 binlerce iptal yapılıyor demektir. Halk biraz bilinçlense 1 ay internetini telefonunu kapatsa ya seve seve ya sıka sıka çok daha uygun fiyatlara bu interneti satmak zorundalar. En azından ev kullanıcıları bunları düşünsün derim. [/b][/color]
[/quote]
bu yapılan ne koparsak kardır anlayışıdır ben şahsen ttnet bayiliği yapıyorum bu durumda kapttırma talebinde bulunup 1-2 hafta kullanıldıktan sonra kapanmış ve o açık kalan süre zarfınında 1 ay gecikmeli olarak adresine fatura kesliyor sana tavsiyem modem kapat telefonuda bağlantılarını çıkar hiç takma ki adiler fatura çıkartamasın

[quote name='Mcfalsi' date='27 April 2012 - 16:43 ' timestamp='1335534193' post='1193136']
bu yapılan ne koparsak kardır anlayışıdır ben şahsen ttnet bayiliği yapıyorum bu durumda kapttırma talebinde bulunup 1-2 hafta kullanıldıktan sonra kapanmış ve o açık kalan süre zarfınında 1 ay gecikmeli olarak adresine fatura kesliyor sana tavsiyem modem kapat telefonuda bağlantılarını çıkar hiç takma ki adiler fatura çıkartamasın
[/quote]
Özellikle Her ayın internet faturası o ayın başında kesilir dediler yani ben 1 nisan günü kesilen faturayı ödeyince tüm Nisan sınırsız net hakkımı almış oldum sanırım? İnatsa inat olur fatura falan ödemem, tabi Ayın 29 unda modemi telefonu fişten çekeceğim yine de...

neden olabilir sizce tabikide sizin kararınızdan caymanızı istiyorlar sebebi bu hiç aklınıza gelmedimi buzamana kadar

internet düşüktü şimdi eve geldiğinizde internet bir anda yüksaldi siz o anada ne düşünürdünüz acaba doğru karamı verdim e internetimde

eski haline geldi acaba caysammı inanın bu şekilde kesin aklınızdan gecmiştir arkadaşlar 8 mgb internet veriyoruz diyorlar yanlız

siz 6 mgb ' te kadar kullana biliyorsunuz diyorlar ne alaka 6 yı veren 8 mgb 'de verir bence bunların hepsi hikaye

yalan arkadaşlar yalan diyorum ben birazdaha bekleyin internet alt yapıları artık düzelecek hergün günlerce şikayet ediyorlar ttnet kulanıcıları.....

Vallahi fikrim falan değişmedi kapattırdım ama kapatmadan 2 ay ev telefonu ve internet bedava olsun fatura ödemeyin dediler, 6 ay donduralım kararınızı tekrar düşünün, sonra aynı numara ile açarız dediler, kapatın arkadaşım dedim. Ama hala genel merkeze iptal başvurum yansımadı sanırım. Ama hız neden arttı durduk yere onu anlamıyorum.

[quote name='Sirius' date='27 April 2012 - 16:54 ' timestamp='1335534867' post='1193143']
Vallahi fikrim falan değişmedi kapattırdım ama kapatmadan 2 ay ev telefonu ve internet bedava olsun fatura ödemeyin dediler, 6 ay donduralım kararınızı tekrar düşünün, sonra aynı numara ile açarız dediler, kapatın arkadaşım dedim. Ama hala genel merkeze iptal başvurum yansımadı sanırım. Ama hız neden arttı durduk yere onu anlamıyorum.
[/quote]

anlamamak için düşünmenize gerek yokki caymanızı istiyorlar sebebi bu bence üzerine durun derim takip edin yoksa fatura buyük olabilir sizin için haberiniz olsun derim..

sy Moderator üm aynısını bende yaptım kapatmak için ttnet e gitdim 2 ay bedava verdiler 6 ay yarıfiyatına verdiler ozamandan beri hızım hiç düşmedi 70 yakın memur arkadaş ttnet i kapatacağımızı söyledik cumartesi 3 şahıs göndermişler nerede ise hepsinede aynı tarifeyi uyguladılar hızımı keserlerse abi direk kapatırımda bizim sorun bizde 2g var 3g daha gelmedi

[quote name='AK_Töör_66_' date='27 April 2012 - 16:57 ' timestamp='1335535038' post='1193146']
anlamamak için düşünmenize gerek yokki caymanızı istiyorlar sebebi bu bence üzerine durun derim takip edin yoksa fatura buyük olabilir sizin için haberiniz olsun derim..
[/quote]
Mümkün değil, ben zaten sınırsız net kullanıcısıyım. Nisan Ayının parasını Nisan 1 de çıkan fatura ile peşin peşin ödemişim, Nisan 29 da da modem ve telefonun fişlerini çekeceğim, asla fatura çıkaramazlar, çıkarsalar bile ezerim tüketici mahkemesinde uyanık adileri.

[quote name='LeOn.' date='27 April 2012 - 14:14 ' timestamp='1335536089' post='1193162']
önümüzdeki ay taahhüt bitiyor bizimde telefon ve interneti iptal ettirip kurtulacaz bunlardan.Ev telefonu yanımda duruyor 1 kere açıp konuşmuyoruz ama her ay 25 tl veriyoruz. Uydunet 3 mbit tarifesine geçip yoluma bakıcam :D
[/quote]
En iyisi

Edited by kurt0619

[quote name='Fox' date='27 April 2012 - 17:19 ' timestamp='1335536357' post='1193169']
bizde ev değiştirmeyi düşünüyoruz kapatıp yerine 3g modem düşünüyorum
[/quote]
Vallahi dediğim gibi çok tepki gösteren var, her ay bir kaç trilyon zarar etmeye başlayınca hem istediğimiz hızlar olur, hem de uygun fiyatla satışa mecbur kalırlar. iyice tekel oldu bunlar.

benim nettede aynı sorun war bende kapatmayı düşünüyoruö 3senedir kullanıyorum bu 2 ay tam bir rezillik...ilk başta 6 yada 7gb indirme yapıyorum ondan sonra ay boyunca 1mbit e düşüyor..fiberoptik baglantıdan bahsediyorlar warsa ona geçerim artık ..

Bende kapattırdım ev teli ve ttneti sizi arayacaklar dediler kapattırmadan önce ben müşteri hizmetlerini aradım sınırsız 60 tl valan dediler başka bişi yapamayız dediler iyi ozaman dedim ve kapattırdım 2gün sonra aradılar neden kapattırdıgımı sordular bende 4 cb yetmiyor dedim iyi sınırsız yapalım dediler cok pahalı dedim size bir teklif sunacagım dediler ilk ay 45 tl sonraki aylar 29 tl dediler vede sınırsız 2 aydır sorun yok bakalım gayet güzel saygılar

[quote name='Sirius' date='27 April 2012 - 14:25 ' timestamp='1335536700' post='1193172']
Vallahi dediğim gibi çok tepki gösteren var, her ay bir kaç trilyon zarar etmeye başlayınca hem istediğimiz hızlar olur, hem de uygun fiyatla satışa mecbur kalırlar. iyice tekel oldu bunlar.
[/quote]

insanlar bazı şeylerin farkına yeni varmaya başladı , ben inanıyorumki tarifelerde iyileştirmeye mecbur kalacaklar ..

[quote name='babaokan' date='27 April 2012 - 17:44 ' timestamp='1335537877' post='1193181']
iyide kardeşim bundan bizene onu ttnet ciye sor bizi ilgidrmezki
[/quote]
Hiç aldırış etmeyin her yerde çıkar bir iki tane böylesi. Uzaydan misafir olarak geldi bunlar. Messi'yi tanıyon mu bea :facepalm: :facepalm: :facepalm:

[b]Ah elimde bi megafon olsa. Ttnet kullananlara seslenebilsem. Biraz tepki artırabilsek. Pazartesi Allah kısmet ederse bende kapattırmayı düşünüyorum. Ama onun yerine ne seçmeliyim kararsızım. Uydunet'e güvenemiyorum pek. Şimdi iyi ama daha sonra nasıl olacak. Masaüstünde bu vınn lar falan kullanılıyor mu ? zaten film falan indiremiyorum çok nadir leech falan denk gelirse indiriyorum. En fazla buraya facebook'a falan girerim.[/b]
[b]Yoksa 10 tl falan verip avea hattım var ona mı paket alsam. Sizin tavsiyeleriniz neler ?[/b]

Edited by 6489426

Bende hepsini iptal ettirdim avea gsmobile aldım yanlız 19tl değil 25+vergisi 4 = 1 yıl 29 tldi.Fakat 2.5 g çektiği için sorun yaşıyordum aradım araştırdılar ve iade almaya karar verdiler.Bende gittim türkcell vın aldım 4gb 34tl ve şuanda süper hızlı .