Jump to content

İnternet Cafe İçin Bilgisayar Topluyorum? 20 Pc!

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun TNCTR ye Gönül Vermiş Dostlarım.
Bir dostum internet cafe açacak. Benden bilgisayar konusunda yardımcı olmamı istedi. Tabi benimde ilk aklıma yardım konusunda TNCTR geldi. Üstadlardan yardım bekliyorum. Arkadaşlar ne olur gerçekten konuyla ilgili gerçekten bilgisi olanlar yardımcı olsunlar. Sonuçta en az 30.000 tl ye yakın para harcayacağız. Yanlış yapmayalım. Paramızı çarçur etmemek için uğraşıyoruz sonuçta.

Öncelikle Cafede toplamda 20 tane masa olacak. Masaüstü pc olacak.

Olmassa olmaz özellikler.
1)Kesinlikle kısa sürede sorun çıkaracak parçalar aramıyorum. Uzun ömürlü olması çok önemli.
2)Bütçem her pc için 1000 tl dir. (Monitör dahil olabilir.) (Klavye+mause dahil) olacak.
3)İnternet cafe olduğu için, günümüz modern oyunlarında sorun çıkarmayacak bir ekran kartına sahip olsun. Ve kesinlikle HDMI çıkışı olsun.
4)En az 4 gb ram olsun.
5)Anakart çok önemli unsur. Önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni parçalara uyum sağlamalı.
6)HDD en az 500 gb ve hızlı olsun. Çabuk Bad sektör hatası veren HDD lere hayır.
7)Pclerde windows 7 kullanılacak. Xpye hayır :)
8:İşlemcisi çabuk ısınma yapmayan, ve günümüz oyunlarına ayak uyduran ve sorun çıkarmayan bir işlemcisi olsun. AMD mi iyi olur. İntelmi iyi olur onu sizler daha iyi bilirsiniz.
9)Power supply kaliteli birşey olsun. Ve kesinlikle yeterli olmalı.

Gelelim monitöre:
1)HDMİ girişi olması benim için olmassa olmazlardan.
2)Led olursa sevinirim.
3)Maximum bütçe:250 tl
Monitör tavsiyesindede bulunursanız sevinirim.

Bu kadar ...

Edited by &ULTİMATE&

istediğin özeliklere göre 1000tl az monitör dahil monitör olmazsa belki
bide işin şu yönü var bir bilgisayarcı ile anlaşın 20 pc alınca fiyat bayağı düşer
bide sitelerde kendi pc ni topla bölümü var ben bir bakayım sizde bakın

[quote name='yawuz58' date='07 May 2012 - 21:38 ' timestamp='1336415933' post='1197943']
istediğin özeliklere göre 1000tl az monitör dahil monitör olmazsa belki
bide işin şu yönü var bir bilgisayarcı ile anlaşın 20 pc alınca fiyat bayağı düşer
bide sitelerde kendi pc ni topla bölümü var ben bir bakayım sizde bakın
[/quote]

Monitör hariç fiyat sadece kasa 1000tl. Monitör için ise 250 yada 300 tl civarı. Yani toplamda 1300 tl civarı bir pc olabilir.
Zaten ben burdan sizlerden tavsiye donanımları alıp. Bir bilgisayasrcıya gidip anlaşmayı düşünüyorum. Yani toplu indirim öyle alabilirim.
Şimdi ben bir bilgisayarcıya girsem. Burdan işini doğru düzgün yapanlara sözüm yok. Fakat birçoğu kendi kar marjını düşündüğü için kalitesis ürünleri yüksek fiyattan satmaya çalışıyorlar. Amacım kazım yememek. :)
Ben donanımdan fazla anlamam. Mesela 200 tl olan aynı özellikli 2 ürün biri kaliteli diğeri kalitesiz olabilir. Ben o yüzden sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum.

Edited by &ULTİMATE&

[i][b][color="#FF0000"]bence power ve anakarta önem ver ilerde parça değişimnde power yetmeyebilir [/color][/b][/i]

[spoiler]http://www.vatanbilgisayar.com/category.aspx?id=1[/spoiler]

[i][b]Şurdan parça parça seç uygun fiyatını ara sonra parçaları not et mesala 3 anakart modeli seç 3 işlemci markası fiyatları makul olan bütün parçaları topla daha sonra konu aç bu şekilde kimse uğraşmaz bana göre... [/b][/i]

iyi düşünmüşssün ama bu aralar ruhsatta sıkıntı var artık vermiyorlar internet cafe için öncelikle ruhsatı araştır derim ama devralacaksan orası ayrı bir konu işlemci için ise sana tavsiyem amd

[quote name='MeHMeTBeN' date='07 May 2012 - 22:22 ' timestamp='1336418536' post='1197972']
iyi düşünmüşssün ama bu aralar ruhsatta sıkıntı var artık vermiyorlar internet cafe için öncelikle ruhsatı araştır derim ama devralacaksan orası ayrı bir konu işlemci için ise sana tavsiyem amd
[/quote]

Evet devren satın alacak. Ruhsatta bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.
Evet amd donanımları intele nazaran daha ekonomik. Gerek işlemci gerekse anakart v.b parçalar olsun.

[color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Bu Siteden İstediğin Özellikteki Bilgisayarı Toplarsn.
[/font][/size][/color]

[quote]http://www.teknobiyotik.com/pc-sihirbazi/akilli-pc-sihirbazi.html [/quote]

[quote name='STAN' date='07 May 2012 - 22:44 ' timestamp='1336419867' post='1197992']
işlemciyi amd seç hem maliyeti düşük hemde uzun ömürlü 5 yıldır amd işlemcim var bugün bile açmadıgı oyun yok.tabi ekran kartı da önemli.
[/quote]

Toprak Aksarayda CİN net var gittin mi bilmiyorum. PClerinde AMD var. ve çok hızlı.
Onlarla bir konuşsam iyi olacak galiba. Ancak onların pcleri en az 1750 tl civarındadır. On numara herşeyleri.

kardeş valla bizim burda (ist-sultanbeyli) damla aksiyon gibi net cafe var adamlar pcnin her şeyi dahil son model 1500-1750 tl harcadı her oyunu açıyo pcler
Özellikler:
Ram:4 gb
Ekran Kartı:1 gb nvidia mı ne
İşlemci: 3.0 Ghz
Klavye mause cemara Full Donanım:4atech
Sistem:xp
Hdd:500 gb

Hiç bi şekilde kasma falan yapmıyo oyunlarda
oynadıgım en son ouyunlar call serisi gta son oyunu adlarını unuttum bazılarının

sana tavsiyem 1300 yerine 1750 ver iisini al ileride neler olacagı belli degil ;)

kardeş bak

ekran kartı : leadtek win fast 3D 1 gb
ram 2 gb kingston 800 MHZ
intel dual core2 quad (4 Çekirdek)
Anakadar Gigabyte G31EM-SL

bu şekilde bilgisayar tam 1000 TL kardeş geçen hafta bi tane kafe açtı bi akrabam sistemini ben kurdum
ve tıkır tıkır çalışyyor şimdiki İ3 lerle yarışır rahatlıkla... sadece tavssiye

monitor: Fujitsu L22T
işlemci: Phenom II X4 965 Black Edition
anakart:(gigabyte,msi veya asus marka) socket am3+
ram: soğutuculu gskill veya Geil marka olabilir.
ekran kartı: ati hd6750
hdd: sata3, 7200rpm, önbelleği yüksek samsung veya seagate olabilir.
CD/DVD Sürücü: LG GH22NS50
güç kaynağı: Aerocool Strike X
kasa: 3R Sys L600
veya kasa/güç kaynağı: Dark Star 500W

Valla dostum ben kafadan sistem önermiyorum. Tam istediğin fiyatta temin edebilirim alttaki sistemi..

1x AMD FX-6100 (3.3Ghz 14MB ) 6-CORE AM3+ CPU
1x GIGABYTE GA-780T-D3L 760G AM3+ 2xDDR3 S+GLAN
1x KINGSTON 4GB 1333MHZ DDR3
1x SAMSUNG DVDRW SİYAH SATA
1x GF9800GT 1GB DDR3 PCX16 256 BIT EKRAN KARTI
1x SEAGATE 500GB 7200 rpm SATA2-3 16MB NCQ
1x KASA 350W 2xFAN 2xUSB
1x MICROSOFT KLAVYE+MOUSE KIT

1000 TL den verelim

LG 18.5 INC 5MS WIDESCREEN PARLAK SİYAH LED
HDMI yok ama çok kaliteli bir led monitör

250 TL de bu

Uzun ömürlü olur. İstersen haber verirsin..

Edited by OzgrGvnc

[b][color="#FF0000"]Bu Sistemi vatanbilgisayardan topladım, zamanım olunca diğer sitelere de bakıcam...internet cafe bilgisayarı olduğu için aşırı çekirdek sayısına değil, çekirdek gücüne ihtiyacı var... Çekirdek performansında AMD x8'i bile geçtiği için i3 2100k'yı seçtim. 2 fiziksel 2 sanal toplam 4 çekirdeğe sahip.Ekran kartı olarak Sapphire HD6850 seçtim herkese önerdiğim ve kendim kullanıp memnun kaldığım için. RAM olarak 4GB yeticektir. Kasaya gelicek olursak gerçek 460 watt ile de full performans verebilir bu sistem ama cazip geldi biraz bu kasa.Klavye mouse logitech öneririm sağlamlığı konusunda, ama değiştirilebilir. Monitörde benim monitörün aynısı, memnunum, öneririm.[/color]

[color="#0000FF"]Vatan bilgisayardan %25 indirim ile alınırsa 1159 TL'ye geliyor.Ki birden fazla alınacağı için bu indirim beklenirse çok büyük karınız olur.Saygılar.[/color]
[/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1336473056__ekran_alnts.png[/img]

Edited by ilx_199

[quote name='OzgrGvnc' date='07 May 2012 - 23:05 ' timestamp='1336431946' post='1198088']
Valla dostum ben kafadan sistem önermiyorum. Tam istediğin fiyatta temin edebilirim alttaki sistemi..

1x AMD FX-6100 (3.3Ghz 14MB ) 6-CORE AM3+ CPU
1x GIGABYTE GA-780T-D3L 760G AM3+ 2xDDR3 S+GLAN
1x KINGSTON 4GB 1333MHZ DDR3
1x SAMSUNG DVDRW SİYAH SATA
1x GF9800GT 1GB DDR3 PCX16 256 BIT EKRAN KARTI
1x SEAGATE 500GB 7200 rpm SATA2-3 16MB NCQ
1x KASA 350W 2xFAN 2xUSB
1x MICROSOFT KLAVYE+MOUSE KIT

1000 TL den verelim

LG 18.5 INC 5MS WIDESCREEN PARLAK SİYAH LED
HDMI yok ama çok kaliteli bir led monitör

250 TL de bu

Uzun ömürlü olur. İstersen haber verirsin..
[/quote]

hotcash76[b][color=#FF0000]Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız[/color][/b].com goruselım dostum