Jump to content

Hindi Degil Turkiye.com

Akozdem!R
 Share

Recommended Posts

[img]http://hindidegilturkiye.com/images/yazi.png[/img]

Sitemizdeki değerli arkadaşlar, bir haber sitesinde konu başlığındaki site ile ilgili bir haber dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim. Benim şahsen destek vermek istediğim ve sizlerin de katılmasını gönülden rica ettiğim bu projeye sahip çıkılmalıdır. Bu oluşumun siyasi bir amaç gütmediğini düşündüğüm için de proje için kendi adıma sizlerden destek bekleniyorum. Sizler ister sosyal paylaşım sitelerinde ister kendi site(leri)nizde isterseniz de msn/yahoo gibi anlık iletişim araçlarıyla bu sitenin tanıtımını veya amacının gerçekleşmesi için aşağıdakilerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer verdiğim site ile ilgili aklınızda soru işaretleri mevcutsa sadece aşağıdaki işlemi yapmanız da yeterlidir. (Detaylı bilgi sitelerinde mevcut:[i]www.hindideğilturkiye.com[/i])

[size="3"][b][color="#FF0000"]19 Mayıs günü[/color] hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’a email gönderiyoruz.[/b][/size]

[b]ADIM ADIM CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’A EMAİL GÖNDER[/b]
[color="#FF0000"][b]1. Adım[/b]
Kendinize ait bir email adresine giriniz ve “Yeni ileti (email) yaz” linkine tıklayınız.

[b]2. Adım[/b]
Aşağıdaki email adreslerini kopyalayıp “Kime” kısmına yapıştırınız:[/color]
[b][email protected], [email protected][/b]

[color="#FF0000"][b]3. Adım[/b]
“Konu” kısmına aşağıdaki başlığı kopyalayınız:
hindi değil, Turkiye!

[b]4. Adım[/b]
Aşağıdaki metni adreslerini kopyalayıp “Kime” kısmına yapıştırınız:[/color]

[code]Sayın Cumhurbaşkanım ve Sayın Başbakanım,

Ülkemizin, bu muhteşem toprakların, yaklaşık 2 milyar insanın konuştuğu İngilizce dilindeki karşılıkları aynı zamanda hindi, salak, aptal, beceriksiz vb. gibi manalara gelmektedir. Bu güzel ülkemizin isminin uluslararası arenada en çok kullanılan dil olan İngilizce’de aynı zamanda bu tarz küfür ve hakaret anlamları içermesi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni aşırı derecede rahatsız ediyor.
Bu nedenle, ülkemizin İngilizce’deki isminin “Turkiye” olarak değiştirilmesi ve bu konuyla ilgili gereken tüm çalışmaların yapılması adına ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara talimat vermeniz talebimi size iletiyorum.

Saygılarımla,

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı[/code]

[color="#FF0000"]5. Adım
Gönder’i tıklayınız.[/color]

Gazanız mübarek ola. :clapping:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=QgI55ZynDgo[/media]

• Administrator

Bugüne kadar yabancı kimseden hindi diye bir hakaret duymadım. Tam ilkokul seviyesi bir düşünce tarzı. Birisi benimle hindi diye alay ediyorsa onunla konuşmaya bile değmez zaten. Bu yüzden de görüşlerini dikkate almam. İngilizin biri sizinle hindi diye alay ederse siz de onların kraliçe elizabethleriyle alay edin.

[b]Hindinin belki o kadar kötü bir anlamı yok ama yapılan eylem kasıtlı. Adamlar sırf küçümsemek için bunu yapıyorlar. Bunu ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Elizabeth konusuna gelince o da ergen seviyesi bir düşünce tarzı olmaz mı :)[/b]

ayrıca biz "London", "english", "England", "Britain"

demiyoruz sırasıyla

londra, ingilizce, ingiltere, (bunun ingiltere olduğunu bile bilmiyor çoğumuz)

vs. vs. örnek çok..

ayrıca bu olaya takmaktansa : otobüse "oturgaçlı götürgeç" cd ye "dönen akıllı tekerlek" anneye "doğurgaç" diyerek (okadar çokki örnek) dili bozmaya çalışan büyüklerimize takmak gerek...

günaydın

• Administrator

[quote name='Baba_' date='19 May 2012 - 09:42 ' timestamp='1337409721' post='1202542']
[b]Hindinin belki o kadar kötü bir anlamı yok ama yapılan eylem kasıtlı. Adamlar sırf küçümsemek için bunu yapıyorlar. Bunu ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Elizabeth konusuna gelince o da ergen seviyesi bir düşünce tarzı olmaz mı :)[/b]
[/quote]

Kim yapıyor bu küçümsemeyi diyorum ben de. Dikkate almaya değer mi?