Jump to content

Evkur Pişmanlıktır

0sk1
 Share

Recommended Posts

Peki hakem heyetinden başvuru yaptıktan sonra hem değişim hem iade ikisini de seçebiliyor muyuz? iade isterim tabiki öyleyse eğer illallah ettirdiler

bayaa zaman geçmiş üstünden hem aldığın kutuda g ibaresi varsa hiç bişey taleb etme hakkın yok kardeşim...k.bakma.
int. gördüm yorumları gördüm değişteriyimle herkez bişey değiştirir 1-2 hafta olsa neysede 40+ gün bu evkur haklı çıkar soyleyim..

Edited by istanbul82

Yok faturada 9100 yazıyor, bana verilen 9100G. Yani kutusunda yazan kısmı da arkada ufacık bir kısım. Orası biraz benim cahilliğimden kaynaklandı tabiki ama sonuçta kazık kazıktır, er ya da geç.

[quote name='0sk1' date='31 May 2012 - 12:31 ' timestamp='1338467461' post='1207007']
Yok faturada 9100 yazıyor, bana verilen 9100G. Yani kutusunda yazan kısmı da arkada ufacık bir kısım. Orası biraz benim cahilliğimden kaynaklandı tabiki ama sonuçta kazık kazıktır, er ya da geç.
[/quote]
o samsungun uyanıklığı tv lerdede aynı olayı var her tvsinde kendi panelini kullanmaz mesala faturada şikayet etme hakkında olmaz kısa adı yazılır faturda 46d6500 diyelim 46d6500vxx-pk olduğu giç bi faturada yazmaz tamemen ticari uyanıklık..
kısaca bi ürünü alırkken onceden araştırcan cıncığına kadar sonradan değil ...

Edited by istanbul82

bence hemen mahkemeye git şikayet et.. heyet sana yardımcı olamaz 1100 tl üstü ürünlere mahkeme bakıyor.. kuvvetle muhtemel kazanacaksın.. i9100 ile g modeli arasında fiyat farkı var diyorsun.. yani senin faturan belli bu sana +1 puan kazandırır.. mahkeme ev kurun o dönemki fiyat listesini isteyecektir istemez ise avukatına söyle istesin.. yani i9100 diye i9100g modelini sana kaktırdıkları ortaya çıkar buda sana +2 puan demektir... fatura i9100 olarak kesildi diyorsun +3 puan.. müşteri hizmetlerinin seni araması aranızdaki konuşmalar.. bunlar yasal olarak kayıtlanmak zorundadır.. kayıtlar incelenir ev kurun temsilcisinin seni tehtit ettiği görülür + 4 puan.. önce telefon için mahkemeye başvur ve sabırla bekle.. kazandıktan sonra da avukatını ara tazminat davası aç... bu dediklerini yaşadıysan yüzde yüz kazanacaksın.. başka altarnatifi yok.. hatta ev kura gene git.. telefonunda kamerayı gizlice aç elinde salla bunu bana hatalı verdiniz dolandırdınız de yaşananları aynen kaydet al sana bir delil daha.. azıcık kafanı kullan arkadaşım.. bütün durumlar senin kazanacağını gösteriyor..

Yeni sorunum şu telefonun grey olduğuna ikna oldular ve telefonu istiyorlar inceleyeceklermiş, bir sorun olur mu imei değiştirme gibi vs?

Tüketici haklarına gitmen gerekli. 1 ve 2inci defa servise göndermeni isterler. 3üncüde sorunun hala devam ettiğini söylersin ve paranı söke söke alırsın. Yani her türlü sen haklı çıkarsın. Ama sadece sabırlı ol. Kullanmalık bir tane geçici telefon bul kendine. Parasını alana kadarda eline alıp kullanma galaxy'i. Her zaman aynı sorunun devam ettiğini söyle. Gerekirse boz kendin yazılımı.

[font="Comic Sans MS"][size="2"]Bende Bir Telefon bakmistim Ama Almadım normalde Piyasa Degeri MAxsimum 579 TL Olan Samsung Glaxy Ace ye 975 TL Fiyat İstediler Kazıga Bak Tadından Yenmez...Evkurun Önünden Bile Geçme..[/size][/font]

Arkadaşlar, çeşitli forumlarda özellikle 2.el başlıklarında ve alışveriş sitelerinde(GG, Sahibinden, Sanalpazar gibi) "evkur'dan alınma, jelatini üstünde, sıfır ürün" ibareleriyle dolandırıcılar tarafından yüzlerce telefon satılmaktadır. Bu ürünler taahhütle alınıp(senet, sepet vs..) faturalarının üzerinde "Ödemesi tamamlanmazsa ürün kullanıma kapatılır" ibaresi bulunmaktadır. Evkur ibaresi gördüğünüz yerlere, başlıklara, ilanlara sakın ama sakın uğramayın, görmezden gelip geçin. Bu konuyu da mümkünse tüm akraba, arkadaş, hatta benim gibi öğrencilerinizle falan paylaşın, herkes bilsin bunların gerçek yüzünü. Evkur mağdurlarına da ayriyetten "Geçmiş Olsun" diliyorum.