Jump to content

Yedekle.it Güncelleme.

justpl4y
 Share

Recommended Posts

Kullanıcı dosyalarının saklandığı konum regeditte bulunuyor. Örneğin; Masaüstü'nün yeri %USERPROFILE%\Desktop olarak geçiyor.
Bunu d:\Desktop şeklinde değiştirebiliriz. .reg olarak kaydedip tek tuşla olayın halledilmesi sağlanabilir.
bkz.
[img]http://f1211.hizliresim.com/13/d/fvdy2.jpg[/img]

Edited by justpl4y

bu reg kayıtlarını hepsını hazırlayablırmısın pekı
belgelrım- karsıdan yuklenler- masaustu- resımler-muziğim- vıdeolarım- sık kullanlanlar

vaktın ve ımkanın varsa tabı tskler

hepını teker teker sag tık yapıp ayarlamak zaman alıyıor

Edited by ozanaus

xp kullanıyorum su an masaüstü belgelerim ve sık kullanılanlar d:\%username% yoluna ayarlanmış olarak şu şekilde oluyor.
[CODE]
http://www.mediafire.com/?5vvezlelqiokie5
[/CODE]

Xp üzerinde denedim işe yarıyor. Win7 icin deneyip cevap verirsen win7 bir bilgisayarda bakabilrm.
kayıt anahtarı eklendikten sonra oturumu kapat aç veya yeniden başlat.

edit:
Diğerleri için şu anda vaktim yok akşama win7 üzerinde hazırlayıp gönderirim.

Edited by justpl4y

Win7 için; Masaüstü, Belgelerim, Sık kullanılanlar, Müziğim, Resimlerim, Videolarım, Karşıdan yüklenenler.
D:\%Kullanıcı adı%\ yoluna ayarlanmıştır. Win7'de denenmiştir. Çalışıyor.
[CODE]
http://www.mediafire.com/?8v1m5tvrgr8al1u
[/CODE]
Yaşanabilecek tek sıkıntı; Formattan sonra kullanıcı adını farklı birşey yaparsan karışıklık olacaktır. İstersen klasör adını istediğin başka birşey yapabilirim.

Edited by justpl4y

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Autoit i kullanmasını bilmiyorum indirmiştim sadece bizim iş yerinde k: sürücüsünde sunucudan programın clinetlerini dosyalarını c ye kopyalamak icin kullanacaktım yani otomatik kurulum yaptıracaktım :) yinede paylaşırsan sevinirim :)

Autoit i kullanmasını bilmiyorum indirmiştim sadece bizim iş yerinde k: sürücüsünde sunucudan programın clinetlerini dosyalarını c ye kopyalamak icin kullanacaktım yani otomatik kurulum yaptıracaktım :) yinede paylaşırsan sevinirim :)

C'ye hiçbir zaman birşey atmıyorum. Ne belgelerime resim ne video ne de belge. Herşeyi download manager ile indirip D sürücüme PROGRAM adı altındaki klasörüm olan DOWNLOAD klasörüme atıyorum. Zaten tüm indirmeler rar biçiminde oluyor. Tüm reim video mp3'ler de d sürücüsünde ayrı klasörlerde. DOWNLOAD'â inen bu rar lı dosyaları açıp ilgili D sürcümdeki klasörlere çıkarıyorum ve rahat ediyorum. Sizde öyle yapın şiddetle tavsiye ederim. İyi günler..

Win7 için; Masaüstü, Belgelerim, Sık kullanılanlar, Müziğim, Resimlerim, Videolarım, Karşıdan yüklenenler.
D:\%Kullanıcı adı%\ yoluna ayarlanmıştır. Win7'de denenmiştir. Çalışıyor.

http://www.mediafire.com/?8v1m5tvrgr8al1u
Yaşanabilecek tek sıkıntı; Formattan sonra kullanıcı adını farklı birşey yaparsan karışıklık olacaktır. İstersen klasör adını istediğin başka birşey yapabilirim.
justpl4y sakıncası yoksa kulllanıcı adını biz belirleyelim ama yinede bu reg çalışsın böyle birşey yapılabilirmi? Teşekürler Saygılar...

• 2 ay sonra...

justpl4y arkadaşım

Ben izninizden faydalanarak biraz daha değiştirdim gerisini siz geliştirirsiniz

bat file den kurtulmuş ve autoit ile çalışmanız daha iyi olmuş

sizlere daha iyi fikir vermek için autoit ile bir şeyler hazırladım. :)

çalışmalarınızın devamı dileğiyle

Edited by mesale0077

Verdiğin kod'da filelisttoarray hata veriyor.
kodun başına;

#include <File.au3>
#include <Array.au3>
Ekleyince sorun kalmıyor.
Bilgilendirme ekranı hoş olmuş fakat kopyalama yaparken pencere donuyor, 
izninle ilk mesaja ekliyorum bunuda alternatif olarak

olabilir bende bir sorun yoktu her halde kodu atarken eksik atmış olabilirim
ben sadece düşünceydi memory yükünü azaltma ile ilgili bir kod vardı onu da eklersen sanırım bir sorun kalmaz
senin bakış açını değiştirmekti değişik şeyler yapabilirsin arkadaşım :)
kodun tabanı sana ait istediğin gibi düzenle  fikir versin diye düşündüm sadece .maksat arayüz zenginliği olsun diye bana kalsa daha çok eklenmesi gereken var aslında bu en sade haliydi :)
kolay gelsin
çalışmanın devamını dilerim

aslında kurulu programlar için bir yedekleme yapsan daha iyi olur
reg kayıtlarınıda alırsın
tamam ama benim uğraşmaya zamanım olmuyor böyle konularla
ben hobi gibi bakıyorum autoite
belki bu konuda bir şeyler düşünebilirsin :)
yeni projeler seni bekliyor :)

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra...