Jump to content

Superonline Adsl Sözleşmesi Yok..//

hayatın_içinden
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık olarak 15 aydır Turkcell Superonline abonesiyim. Telefon vasıtasıyla ozamanlar 24 aylık internet hizmetini almaya başlamıştım, sözde sadece bunlar tabi işin aslı 3 gün önce ögrendiğim zaman sözleşmemin olmadığı ve haksız yere fatura ödediğimi ögrenmiş bulunmaktayım...Bu gibi firmalar nasıl sözleşme olmadan internet hizmeti sunuyorlar ?.. Ve ben 24 aylık sözleşmemin oldugunu bilerek interneti kapatmayı tercih edmedim; benim nasıl bir yasal dayanağım olabilir hem tüketici mahkemesi hemde hemde BTK tarafından madur edildiğime dair ?.. Bu sorunun olmasından dolayı da mahkemeye başvurup bu süre zarfında (15 ay) fatura edilen miktarı geri almak amacım !! Sizce bu yöntem işe yararmı lehte sonuclanırmı sizce ?

....... Edited by hayatın_içinden

Valilik ve Kaymakamlıklardaki Tüketici Hakları Bürolarına başvurarak detaylı bilgi alabilirsin. Ancak sonuç ne olur kesin bişey söylemem zor. Telefon ile sözleşme akdi olmaz. Superonline genelde müşterilerine temsilcilerini yollayarak sözleşme akidlerini imzalatır. Yazılı bir evrak imzalamadı isen ödediğin tutarı geri alabilirsin.

Haydi kolay gele !

[quote name='TeYyArEe' date='07 June 2012 - 04:29 ' timestamp='1339032598' post='1209529']
Valilik ve Kaymakamlıklardaki Tüketici Hakları Bürolarına başvurarak detaylı bilgi alabilirsin. Ancak sonuç ne olur kesin bişey söylemem zor. Telefon ile sözleşme akdi olmaz. Superonline genelde müşterilerine temsilcilerini yollayarak sözleşme akidlerini imzalatır. Yazılı bir evrak imzalamadı isen ödediğin tutarı geri alabilirsin.

Haydi kolay gele !
[/quote]
Hiç bir yazılı bir evrak imzalamadım sadece sunmuş oldukları modem elime gecerken oda sanırım teslim aldıgıma dairdir herhalde..!! Zaten o sürecte de yaklaşık 1 ay gec ulaştı modem bana.. İnanın tam bir rezillik unsuru bu..

Edited by hayatın_içinden

[quote name='hayatın_içinden' date='07 June 2012 - 04:43 ' timestamp='1339033404' post='1209531']
Hiç bir yazılı bir evrak imzalamadım sadece sunmuş oldukları modem elime gecerken oda sanırım teslim aldıgıma dairdir herhalde..!! Zaten o sürecte de yaklaşık 1 ay gec ulaştı modem bana.. İnanın tam bir rezillik unsuru bu..
[/quote]
Modem kargo ile geldi sanırım sizde kargonun teslim kağıdını imzaladınız.TeYyArEe arkadaşımın dediği gibi ödedigin parayı alabilirsin

Bunları delil olarak nasıl sunabilirim elimde belge yok ayrıca son aradıklarında ses kaydı yaptılar..Bu ses kaydını ve sözde olmayan üyelik sözleşmesi uyguladıklarını dair belgeyi nasıl alabilirim bu firmadan istediğimde zorluk çıkarmazlar herhalde ? Gelinen rezilliğin son noktası şimdi bunlarla uğraş dur zaman + para kaybı ayrıca...Şu hukuki mevzuatlat gözümün önüne geldikçe ara ara paranoya geçiriyorum :angry:

[quote name='KintaRo' date='07 June 2012 - 18:18 ' timestamp='1339082286' post='1209703']
parayı ödeyip, hizmet alıyorsan problem nedir? o kısmı kaçırdım ben.
[/quote]
Bu gibi durumlarda servis sağlayıcı büyük firmalar al gülüm - ver gülüm hesabı yapamaz hizmet akdi olmadan ortada tencere tava satılmıyor hocam müşteriye..Hatayı kendimde de arıyorum cahilliğime geldi veya önemsiz gibi karşıladım bu durumu ozamanlar. Beş altı ay gectikten sonra kapatmaya heveslendim (hızın düşün olması akk olması vs)bana denilen ilk şey benimde tahmin ettiğim gibi; sözleşmeniz var, yaklaşık olarak takriben 300 lira masraf cıkar, bunları 7 gün içerisinde ödemeniz gerekir diyerekten kapatmadım.. Sonra elinizde sözleşme örnegi varmı dedim var dediler sistemde gözüküyor...Velhasıl bilinçliksiz (kendi adıma) rezil + dolandırıcı + yalancı bir hizmet anlayışı ortada ardı ardına takip ediyor...

[quote name='mstfckmk' date='07 June 2012 - 20:40 ' timestamp='1339090852' post='1209752']
Bu internet sağlayıcı firmalardan her şeyi beklerim arkadaş :shiftyninja:
[/quote]
Aynen kardeşim ama müşteri hep geri plandadır maduriyetlik yönlerini çok hafife alırlar ve her hangi bir yasal haklarını kullansalar her an kapına icra mektuplarını yollarlar zarf zarf hiç acımadan kapitalizmin en acımasız baba rolünü oynarlar...Bakalım hafta içinde pazartesi günü danışmayı düşünüyorum yetkili mercilere sonuc benim istediğim gibi olur umarım pek sanmıyorum ama hayırlısı diğelim...!!