Jump to content

Windows 7 Modifiye Anlatımı Dosya Editleme

Share

Recommended Posts

[color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"][b]Elimden Geldiği Kadar Anlatmaya Çalıştım Video Anlatımı Boyutu Büyük Olduğu İçin Rarlayıp Verdim.
Videoda Kullandığım Programları da Veriyorum.[/font][/size][/color]

[color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"][center]Gimagex[/b][/center][/font][/size][/color]
[center][spoiler][img]http://c1206.hizliresim.com/y/p/8f0gq.png[/img] [/spoiler]
[center][CODE]http://www.mediafire.com/?9y48064n1dze78e[/CODE][/center][/center]

[color="#000000"][font="Franklin Gothic Medium"][size="2"][center][b]Resource Tools[/b][/center][/size][/font][/color]
[center][spoiler][img]http://c1206.hizliresim.com/y/p/8f0k9.png[/img][/spoiler][/center]

[font="Franklin Gothic Medium"][color="#000000"][size="2"][center][b]RAR Şifresi : RaZoR[/b][/center][/size][/color][/font]
[center][CODE]http://www.mediafire.com/?4lk8p6y0fcrxzd1[/CODE]

[font="Franklin Gothic Medium"][color="#000000"][size="2"][center][b]Video Linki[/b][/center][/size][/color][/font]

[center][CODE]http://www.mediafire.com/?3blbobazy642d91[/CODE][/center]
[color="#000000"][size="2"][b][font="Franklin Gothic Medium"]
Explorer.exe Simge Değişimi[/font][/b][/size][/color]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Fvajx70Q1B8&feature=player_detailpage[/media][/center] Edited by Hasan.Kara

anlatım güzel eline saglık olsun da videoyu acınca bass sona geliyo cazırtı geliyo hiç ses yok heralde cekerken bi hata yapmıssın ama sesi kaptıp izledim video süper onu bi sölim deidm sadece bide bize ultra iso gigamex ve restarator yeter mi sadece bu uc program bende bi modifiye yapmayı dusunuyorum kendime yapcam ama güzel olursa buraya da koyarım bunlar benim için iyi oldu yani :)

[quote name='xmyk' date='21 June 2012 - 15:57 ' timestamp='1340283470' post='1214262']
anlatım güzel eline saglık olsun da videoyu acınca bass sona geliyo cazırtı geliyo hiç ses yok heralde cekerken bi hata yapmıssın ama sesi kaptıp izledim video süper onu bi sölim deidm sadece bide bize ultra iso gigamex ve restarator yeter mi sadece bu uc program bende bi modifiye yapmayı dusunuyorum kendime yapcam ama güzel olursa buraya da koyarım bunlar benim için iyi oldu yani :)
[/quote]

[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]İyi Bir Modifiye İçin Sadece Bunlar Yeterli Olmaz Grafikleri vs. Tasarlaman İçin Photshop Bilgin Olması Gerek. Sesi Bende Anlamadığım Video Çektiğim Program Sesleri Almadı Videoyu Çekerken Müzik Dinliyodum Zaten Videoda Dikkat Edersen Görebilirsin. :)
[/font][/size][/color][/b]

[quote name='Acemi47' date='21 June 2012 - 17:17 ' timestamp='1340288227' post='1214288']
Güzel paylasım keske konusarak anlaım yapsaydın :)
[/quote]

[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Sesimi Beğenmezsiniz :D Neyse Ben Yazarak Anlatmayı Tercih Ettim Takıldığınız Bi Yer Varsa Yazıyı Tekrar Okuyup Yapabilesiniz Diye :)[/font][/size][/color][/b]

[quote name='MuhammetAka.' date='21 June 2012 - 17:49 ' timestamp='1340290185' post='1214302']
anlatımda güncellemeleri entegre olayi varmi ??
daha doğrusu güncellemeleri nereden indirip atıyoruz <_<
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Anlatımda Güncelleme Entegre İşlemi Yok İndirip İzleseydin Zaten Bu Soruyu Sormazdın.
Windows Update'den İndiriyosun.[/font][/size][/color][/b]

tamam saolda neden tersledin anlamadım indirme yapmadan önce bişiler sormak ayıpmı
ben kendime bi çok kez medifiye yaptım ancak güncellemeleri nerden alıp nerden nereye atioz çözemedim
emeğin için teşekkürler şimdi inddirecem

[quote name='MuhammetAka.' date='21 June 2012 - 18:20 ' timestamp='1340292011' post='1214313']
tamam saolda neden tersledin anlamadım indirme yapmadan önce bişiler sormak ayıpmı
ben kendime bi çok kez medifiye yaptım ancak güncellemeleri nerden alıp nerden nereye atioz çözemedim
emeğin için teşekkürler şimdi inddirecem
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Terslemedim Yanlış Anlama. Tabiki Sorabilirsiniz Cevabı İçinde Oldğu İçin Öyle Dedim. Güncelleme Ekleyebilmen İçin köylü Abinin Konularına Bak Onlarda Var veya Sistemi Sysprep Yöntemiyle Açıp Güncellemeleri Ekleyebilirsin.[/font][/size][/color][/b]

[quote name='Hasan.Kara' date='21 June 2012 - 18:38 ' timestamp='1340296720' post='1214356']
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Terslemedim Yanlış Anlama. Tabiki Sorabilirsiniz Cevabı İçinde Oldğu İçin Öyle Dedim. Güncelleme Ekleyebilmen İçin köylü Abinin Konularına Bak Onlarda Var veya Sistemi Sysprep Yöntemiyle Açıp Güncellemeleri Ekleyebilirsin.[/font][/size][/color][/b]
[/quote]

peki tamam köylü abiyi takip edicez artik :D sysprep için malesef hardiskim küçük
hayırlı günler tekrar saol :clapping:

[quote name='xpprox' date='21 June 2012 - 21:42 ' timestamp='1340304151' post='1214385']
Resource Tools bu program win 7 de tüm tüm programların çalışmasını engeller bun win7 de çalışanı varmı yardımcı olursan makbule geçer teşekkürler.
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Bunu Ben Windows 7 de Kullanıyorum ve Hiçbir Programın Çalışmasını Engellemedi Şuana Kadar.[/font][/size][/color][/b]

[quote name='kuzens' date='24 June 2012 - 00:35 ' timestamp='1340487308' post='1215263']
klasöre çıkarttığımız install.wim dosyaları silinmiyor.
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Gimagex i Kapatmışsın Ondan Dolayı Silinmiyordur Videoda Anlattığım Gibi İşlemler Bitene Kadar Gimagex i Kapatmayın.
Unlocker İle Kalan Dosyaları Silebilirsin.
[/font][/size][/color][/b]
[quote name='bycaneyy' date='25 June 2012 - 11:40 ' timestamp='1340613651' post='1215627']
Resource Tools hocam bu programı ındırdım bılgısayar bı turlu kurmuyor
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Antirüsü Devre Dışı Bırakıp Kurmayı Dene. Kurduktan Sonra Programın Kurulu Olduğu Klasörü Tarama Dışı Bırak Sorun Kalmaz :)[/font][/size][/color][/b]

• 2 hafta sonra ...

[img]http://fc04.deviantart.net/fs41/f/2009/040/0/6/win_7_loading_by_rokicza.jpg[/img] şu dosyanın klasörünü.

ve windows açılıyor & kapanıyordaki arka plan resminin klasörünün yerini söyleyeni yüce rabbim iki cihanda mesut bahtiyar eylesin :)

Edited by kostebhack

• 2 hafta sonra ...

[quote name='kostebhack' date='05 July 2012 - 09:46 ' timestamp='1341470760' post='1218807']
şu dosyanın klasörünü.

ve windows açılıyor & kapanıyordaki arka plan resminin klasörünün yerini söyleyeni yüce rabbim iki cihanda mesut bahtiyar eylesin :)
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]
Boot Ekranını Bu Programla Değiştirebilirsin [/font][/size][/color][/b]
[code]http://www.mediafire.com/?2nui1xdfcss6sc4[/code]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]
Windows Açılışındaki Arkaplan Resmini de Windows>system32>imageres.dll İçindeki Bitmap Resimlerini Değiştirirsen Arkaplan Değişir.[/font][/size][/color][/b]

Benim bi sorum olacak burda değiştirdiğin dosyalar win 7 cd si içerisinde mi mevcut yoksa kurulmuş bi sistem üzerinde mi aslında en dogrusu şöyle verdiğin programlar dışında bize bir kurulum cd si ve içindeki bütün dosyalar mı lazım en son yeni bi kurulum cd si yapacağız çünkü yanlışmı anladım ben çünkü ilk defa böyle bir modifiye işlemi yapacağım videoda bi çok klasör gördüm aklım ona takıldı p yüzden sordum bunu

[quote name='sayanora33' date='15 July 2012 - 23:57 ' timestamp='1342385877' post='1221781']
Benim bi sorum olacak burda değiştirdiğin dosyalar win 7 cd si içerisinde mi mevcut yoksa kurulmuş bi sistem üzerinde mi aslında en dogrusu şöyle verdiğin programlar dışında bize bir kurulum cd si ve içindeki bütün dosyalar mı lazım en son yeni bi kurulum cd si yapacağız çünkü yanlışmı anladım ben çünkü ilk defa böyle bir modifiye işlemi yapacağım videoda bi çok klasör gördüm aklım ona takıldı p yüzden sordum bunu
[/quote]
[font="Book Antiqua"][b][color="#000000"][size="2"][font="Franklin Gothic Medium"]Burda Değiştirdiğim Dosyalar Kurulum DVD'si>Sources Klaösörü > İnstall.wim İçinde Mevcut İnstall.wim i Gimagex İle Açıp İçindeki Dosyaları Resource Tools Yardımıyla Değiştiriyorum.
Değiştirdikten Sonra Gimagexle Tekrar Paketleyip DVD İçine Atılıyor.
Dvd İçindeki Dosyaları Da Değiştirmeyi Unutma

Değiştirdiğim Dosyalar [/font][/size][/color][/b][/font]
[quote]
spwizimg.dll ' de olduğu gibi bu dosyaların bir çoğuda hem boot.wim hemde install.wim den değişmeniz gerek

audit.exe.mui

msoobeui.dll.mui - Kullanıcı,parola,dil,saat,serial ve ağ bağlantılarıyla ilgili olan kısım

oobeldr.exe - Karşılama Merkezi

setup.exe.mui - Kurulum ekranına ait bir kısım

setupcl.exe.mui - Kurulum sonrası animasyonlu kısımda bulunan diyaloglar

spwizimg.dll - Kurulum sırasındaki arka plan ve diyalog resimleri

spwizres.dll.mui - Kuruluma ait diyaloglar (dil,saat seçimi... )

W32UIRes.dll.mui - Kuruluma ait diyalog mesajlarının bulunduğu kısım

setupugc.exe.mui

pnidui.dll - Ağ ve paylaşım merkezi iconları

windeploy.exe.mui

wininit.exe.mui - Sanırım günleştirme sonrası çıkan diyaloglar

WinLGDep.dll.mui - Kurulum sonrası animasyonlu kısımda bulunan diyaloglar

winlogon.exe.mui - Hoş geldiniz yazısının bulunduğu kısım

winsetup.dll.mui - Sürücü seçimi, biçimlendirme kısımları

explorer.exe - "Başlat" resminin bulunduğu dosya

systemcpl.dll.mui - Bilgiyarım özelliklerinde bulunan Windowsun etkinleştime logusu

shellbrd.dll - Kurulum sırasında saat ve dil seçiminin bulunduğu diyalogdaki windows logosu

OobeFldr.dll - Karşılama Merkezi

basebrd.dll.mui - ilgiyarım özelliklerinde bulunan Windows sürümü ve adı

basebrd.dll - Kuruluma ait diyaloglar (dil,saat seçimi.. ) ilk çıkan diyalogdaki bmp resmi

[/quote]

Edited by Hasan.Kara

• 5 ay sonra...
  • 1 ay sonra...