Jump to content

İnternet Explorer Giriş Sayfası Degiştirici

Recommended Posts

Arkadaşlar internet cafe lerde kullanılan handy cafe programı internet explorer giriş sayfasını kendi sitesine kilitliyor.
Manuel olarak bu durumu düzeltsekte handy cafe her açılışta tekrar kendi sayfasına kilitliyor.

Şimdi benim isteğim giriş sayfası kilidinini kaldırıp giriş sayfasını

[u][b][color="#000080"]http://www.google.com.tr/[/color][/b][/u]

olarak ayarlayacak katılımsız bir *.exe

Bu *.exe yi tüm programlar>başlangıç klasörüne atacağız.pc her açıldığında çalışacak ve başlangıç sayfamızı ayarlayacak.
İyi çalışmalar diliyorum.

exploreri google olarak değiştirip kilitler

not defterıne atıp uzantısını reg (ör:googlekilit.reg) olarak kaydetmen lazım

[code]
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]
"Text"="@shell32.dll,-30499"
"Type"="group"
"Bitmap"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,53,00,\
48,00,45,00,4c,00,4c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,34,00,00,\
00
"HelpID"="shell.hlp#51131"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN]
"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\Advanced"
"Text"="@shell32.dll,-30501"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000002
"ValueName"="Hidden"
"DefaultValue"=dword:00000002
"HKeyRoot"=dword:80000001
"HelpID"="shell.hlp#51104"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="www.google.com.tr"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"Text"="@shell32.dll,-30500"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000001
"ValueName"="Hidden"
"HelpID"="shell.hlp#51105"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]
"AutoRun"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\Cdrom]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlControlSet\Services\Cdrom]

[/code]

bu da google olrak değiştirir

[code]
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]
"Text"="@shell32.dll,-30499"
"Type"="group"
"Bitmap"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,53,00,\
48,00,45,00,4c,00,4c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,34,00,00,\
00
"HelpID"="shell.hlp#51131"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN]
"Text"="@shell32.dll,-30501"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000002
"ValueName"="Hidden"
"HelpID"="shell.hlp#51104"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="www.google.com.tr"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"Text"="@shell32.dll,-30500"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000001
"ValueName"="Hidden"
"HelpID"="shell.hlp#51105"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\Cdrom]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlControlSet\Services\Cdrom]

[/code]

Edited by ozanaus

@kalelibilişim

Ilgili client.exe dosyasının içeriğini kurcalayarak bir şeyler yapılabilir. Buna benzer bir şey Volsoft MyCafe için (bir istek üzerine) yapmıştım ve işe yaramıştı.
Ayrıca senin dediğin gibi arkaplanda çalışan bir programlada bu yapılabilir.

Sen bana değiştirmek istediğin client exeyi gönder bir ara bakmaya çalışırım. (Birazdan çıkmam gerekiyor, geldiğimde bakmazsam yarın hallederiz...)

[color="#000080"][u][b]http://www.handycafe.com.tr/indir.php[/b][/u][/color]

Bu adresten HandySetupTR_v3.exe dosyasını indirip sanalda deneyebilirsiniz.
servere ayrı cliente ayrı kuruluyor bir çok dosya atıyor hangisi olduğunu bilemiyorum.
Yine de ben size client için program filesteki dosyaları komple atayım.

[color="#000080"][u][b]https://hotfile.com/dl/162080970/cdaede4/CProgram_FileshandyCafe.rar.html[/b][/u][/color]

[u][b]Edit : [/b][/u]
Bence Autoit ile bir *.exe yapmak her zaman daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.
Hem tüm cafe programlarında çalışır hem de Handy cafe her güncelleme çıkardığında ilgili dosyaları düzenlemekten de kurtarır.
Teşekkürler.
[b]Sitem windows xp sp3 tarayıcı internet explorer 8[/b]

Edited by kalelibilişim

@kalelibilişim

Az önce ilgili cliente programını sanal bilgisayar kurup baktım. Program tarayıcıların başlangıç sayfaları ile arama motoru ayarlarını değiştiriyor. Ayrıca program internete çıkış yapabiliyorsa, internetten link alıp, masaüstünü açtığında bu linki otomatik olarak açıyor.

Ben ie ve firefox için başlangıç ve varsayılan arama motoru değişimi engellemek için bir yama hazırladım. Client bilgisayarda çalıştırıp, yama yaparak denersin.
[u][color="#0000FF"]http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/HandyCafe_Client_Pack/hndc_pack.zip[/color][/u]

Programı çalıştırdığında dosya bulunamadı hatası alırsan, indirdiğin programı hndclient.exe yanında çalıştırırsın...

Sonucu yazmayı unutma kolay gelsin...

@kalelibilişim

Yazdıklarımı dikkatli okumamışsın! Yamayı uyguladıktan sonra yeni internet explorer sayfası açtığında googele sayfası açılmıyor mu? Client açılıp masaüstü geldiğinde, açılan linkin başlangıç sayfası ile alakası yok... İstiyorsan onuda bakıp kaldırmaya çalışırım...

[quote name='blue_life' date='04 July 2012 - 14:30 ' timestamp='1341405042' post='1218531']
@kalelibilişim

Yazdıklarımı dikkatli okumamışsın! Yamayı uyguladıktan sonra yeni internet explorer sayfası açtığında googele sayfası açılmıyor mu? Client açılıp masaüstü geldiğinde, açılan linkin başlangıç sayfası ile alakası yok... İstiyorsan onuda bakıp kaldırmaya çalışırım...
[/quote]
Yama başarıyla uygulandıktan sonra hem client açılıp masaüstü gelince otomatik açılan tarayıcı penceresi hemde internet explorer simgesi ile açılan yeni sayfalar handycafe açılıyor, ve ayarlar hanycafeye kilitli, ayrıca yamayı tekrar uygulamaya kalkarsam yama daha önce uygulanmış... gibi yamanın uygulandığına dair diyalog gösteriyor.

@kalelibilişim

Aşağıdaki ile tekrar dene. Yeni internet explorere sayfa açmasını iptal ettim ama bu seferde yandaki barda gogole vs. gibi görseller çıkmadı. :(

[color="#0000FF"][u]http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/HandyCafe_Client_Pack/hndc_pack.zip[/u][/color]

@blue_life
Ben bu işle hobi olarak ilgileniyorum sizin bir çok çalışmanız olduğu için size yazdım.
Çok da önemli değil zor bir şeyse uğraşmayın derim bunu da ilk fırsatta dener sonucu yazarım.
Saygılar.

[b]Edit : [/b][u][/u]

[b]@ blue_life [/b][color="#000000"][/color]
Bu defa başlangıçta otomatik olarak açılan tarayıcı penceresi açılmıyor.
Yan bardaki göraeller çıkmıyor.
Başlangıç sayfası handycafeye kilitli.

[b]@ sere[/b][color="#000000"][/color]
Verdiğin reg kaydını elle girince başlangıç sayfası googleye kilitli oluyor.
Fakat tüm programlar başlangıç klasörüne atınca başlangıçta otomatik olarak değişiklik yapamıyor.
Sanırım başlangıçta handy cafe daha baskın geliyor.

Edited by kalelibilişim

@kalelibilişim

Sanal bilgisayara clienti kurdum ve yamayı öyle ayarladım. Kısaca sanalda bilgisayarda denediğimde başlangıç sayfası değişimini engellemiştim. Yani yamadan sonra başlangıç sayfasını istediğin gibi değiştirebiliyordun. Sen başlangıç sayfasını değiştirip denemişmiydin? Başlangıç sayfasını registryde;
[b]HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main[/b] anahtarındaki [b]Start Page[/b] keyiyle belirleyebiliyoruz.

Otomatik açılan pencereye gelirsek, onu engelleyince yandaki barda bulunan görselde engelleniyor :( Gerçi onlarada ne gerek var bilmiyorum. Heralde reklam için konulmuş. Burdaki görsellerde internetten çekilebiliyor. Yani sonraki zamanlarda orda farklı reklamlar çıkabilir.

Sonuca gelirsek, sanalda denediğimde işe yaramıştı. Neyse belki server programıyla farklı bir şekilde anasayfa yine kontrol ediliyor olabilir.

Edited by blue_life

>KaliteliBilişim;

şöyle yap: IE'yi aç adres çubuğuna www.google.com.tr yaz google açıldıktan sonra Dosya menüsünden Gönder, ordan da Masaüstüne kısayol de. Masaüstüne Google adında kısayol gelecektir Ordan girmeye çalış aynı şey sonuçta. :good:

Edited by sere

[font="Arial"]HKEY-CURRENT USER-->Software-->Policies-->Microsoft-->Internet Explorer-->Control panel
Sağ tarafta Homepage yazan birşey görmen lazım. Onun değerini 0 yap.
Internet Explorer' ı aç....araçlar/internet seçenekleri/giriş sayfasında ne olmasını istiyorsan yaz ve tamam de[/font]...

[color="#000000"][u][b]@ radyofon[/b][/u][/color]
Sorun internet explorer giriş sayfasını değiştirememek değil.
Nasıl değiştirirsen değiştir handy cafe kendisine kilitliyor.

Autoıt ile bu kodları girdim gene yemedi.

[code]
#region ---Au3Recorder generated code Start (v3.3.7.0) ---

#region --- Internal functions Au3Recorder Start ---
Func _Au3RecordSetup()
Opt('WinWaitDelay',100)
Opt('WinDetectHiddenText',1)
Opt('MouseCoordMode',0)
EndFunc

Func _WinWaitActivate($title,$text,$timeout=0)
WinWait($title,$text,$timeout)
If Not WinActive($title,$text) Then WinActivate($title,$text)
WinWaitActive($title,$text,$timeout)
EndFunc

AU3RecordSetup()
#endregion --- Internal functions Au3Recorder End ---

#endregion --- Au3Recorder generated code End ---

RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main', 'Start Page', 'REG_SZ','http://www.google.com.tr')
; Google Türkiye'yi Varsayılan Arama Sağlayıcısı yap
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes', 'DefaultScope', 'REG_SZ','{C334D475-FE3C-45DC-B362-B3F32F7B5843}')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes', 'Version', 'REG_DWORD', '1')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}', '', 'REG_SZ','Live Search')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}', 'DisplayName', 'REG_SZ','@ieframe.dll,-12512')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}', 'URL', 'REG_SZ','http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src={referrer:source?}')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{C334D475-FE3C-45DC-B362-B3F32F7B5843}', 'DisplayName', 'REG_SZ','Google Arama')
RegWrite('HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{C334D475-FE3C-45DC-B362-B3F32F7B5843}', 'URL', 'REG_SZ','http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q={searchTerms}&meta=')
[/code]

Edited by kalelibilişim

• 1 yıl yıl...
blue_life    EDİTÖR

merhabalar daha önceden verdiğiniz HandyCafe Client programı çok işimizi görmüştü başarılı bir çalışmaydı. Yalnız HandyCafe Client sürü yenilediği için eski program işe yaramıyor. Zahmet olmazsa yeni versiyonu için bir çalışma yapabilirmisiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.