Jump to content

32 Gb Lık Flashımı Formatlayamıyorum

persia92
 Share

Recommended Posts

selamun aleykum
öncelikle hayırlı ramazanlar herkese

dün flasım birden kullanılamaz duruma düştü.

'mrb' uzantısı mıdır nedir tamda bilmiyorum böyle bir durum oluştu.

yönet---disk yönetiminden flasımı formatlamaya çalıştım olmadı
bilgisayarımda girip sağ tıkladım formatlaya çalıştım olmadı
msdostan formatlaya çalıştım olmadı
program indirdim onla formatlamaya çalıştım olmadı.

daha önce başına böyle birşey gelen biri varsa ve sorunu çözmüşse lütfen yardımcı olsun herkese kolay gelsin

format atmaya bastığımda 'yazmaya karşı korumalı' olması nedeniyle format atılmıyor

[quote name='600' date='22 July 2012 - 14:58 ' timestamp='1342961889' post='1223657']
Bunu denedin mi ?

http://www.softpedia.com/progDownload/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool-Download-123786.html
[/quote]

denedim malesef onda da çalışmıyor

o flash disk formatlanacak...!!!

şimdi kardeş, önce usb belleği eğer pcye takılıysa donanım ekle kaldırdan kaldır donanım kaldırmak güvenli dediğinde çıkar yeniden tak. Sonra Harddisk low level format diye bir program var onu indir çalıştır format çek ha olmadı bana team ver ben halledeyim :rolleyes:

[quote name='halill07' date='22 July 2012 - 23:27 ' timestamp='1342992430' post='1223843']
Kardeş, buzdolabında soğuk su var mı?
[/quote]
neden sizin buzdolabında kalmadı mı?

neyse şaka bir tarafa yorum yapan herkese teşekkürler.

sere kardeşim team den girerek benim yaptıklarımın benzerini yapmış sağolsun. extra olarak biraz daha araştırma yaptım sonuç olarak bu flash diskin artık kullanılamayacağını öğrendim :)

Allahtan garantisi vs olduğundan yukarda mesajda belirtildiği gibi soğuk su içmeme gerek kalmayacak inşaallah

bu vesile ile de hepinizin mübarek Ramazan ayını kutlar hayırlara vesile olmasını allah c.c. dan niyaz ederim
selamun aleykum

kardeşim zahmet olmazsa birde şunu deneyebilirmisin acaba aşağıdaki verdiğim linkten reg dosyası var indir usb korumasını kaldırmak için çalıştır ve usb ni biçimlendirmeye çalış birçok usb yi bu şekilde biçimlendirip çalıştırdım sende bi dene bakalım
[url="https://rapidshare.com/#!download|704p5|2252118329|Usb%20Yazma%20Korumas%C4%B1.rar|0|0|0"]https://rapidshare.com/#!download|704p5|2252118329|Usb%20Yazma%20Korumas%C4%B1.rar|0|0|0[/url]

Edited by apoet

bu gibi durumlarda genelde belleğin çipi yanar
bilgisayarınızı asla topraksız pirizde kullamayın
topraksız pirizde kullananlar usb lere konrol kalemi ile
dokunun eletirk olduğunu görürsünüz bu elektirk çogu belleğin çipini yakar
sorun bundan olur bide bazı virüsler belleğin dosya sistemini windowsun tanımadığı
bir biçime dönüştürür önce bellekten o dosyayı sileniz lazım formatta attırmaz
bu dosya

[quote name='felaket_man_54' date='26 July 2012 - 00:41 ' timestamp='1343252507' post='1224742']
[img]http://f1207.hizliresim.com/z/u/b2sgw.jpg[/img]
bende de aynı sorun var hata bendeki daha vahim garantiside yok hiç bir müdaheleye izin vermiyor yardım...
[/quote]

low level format ya da

xp cdsini takarak format atmayı denedin mi bende işe yaramadı ama belki sende işe yarar

[quote name='persia92' date='25 July 2012 - 20:09 ' timestamp='1343246963' post='1224712']
neden sizin buzdolabında kalmadı mı?

sonuç olarak bu flash diskin artık kullanılamayacağını öğrendim :)

Allahtan garantisi vs olduğundan yukarda mesajda belirtildiği gibi soğuk su içmeme gerek kalmayacak inşaallah

bu vesile ile de hepinizin mübarek Ramazan ayını kutlar hayırlara vesile olmasını allah c.c. dan niyaz ederim
selamun aleykum
[/quote]

1-Önce benim dolapta soğuk su bol. Ben çok içtim, tadını bilirim.

2-Artık kullanılamayacağını bildiğim için öyle yazdım zaten.

3-Garantisinin bitmemiş olmasına sevindim. Büyük geçmiş olsun.

4-Ben de senin ve tüm müslümanların ramazanını kutlarım. Hepimize hayırlar getirsin.

5-En aydınlık açıklama yawuz58 nickli arkadaşın açıklaması.

Edited by halill07