Jump to content

Yasaklı Siteye Bir Pc Giriyor Diğeri Girmiyor

hawk_2
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kendi pc'mle google dns kullanarak istediğim siteye giriyorum.Birkaç tane siteye giremiyorum onlarada proxy siteleri aracılığıyla giriyorum.

Gelelim soruna; bir arkadaşımın bilgisayarına aynı host dosyasını yükledim ve aynı dns yi yazdım.Fakat onda siteyi açmaya çalıştığımızda Türk telekom tarafından engellenmiştir yazısı geliyor.Anlam veremedim.Neden böyle oluyor ? Ne yapmam gerekiyor ?

Benim evde kullandığım internet süperonline fakat arkadaşım TTnet kullanıyor.Ama hiçbir filtreleme falan yok yani.Nasıl gireceğiz bu siteye arkadaşımın pc'sinden ?

Hocam stealthy eklentisini kurup girdiğimizde acayip yavaş.Ben normal takılıyorum sitelerde ama arkadşaımın pc sitelere girmiyor ne yapsak anlam veremedim.

Arkadaşın vermiş olduğu programı denettiriyorum şu anda ona göre hareket edeceğiz.

bir kaç şey geldi aklıma belki biri işe yarar
-dns ayarı yapıldıktan sonra tarayıcı kapatıp tekrar açılmalı.
-cmd açıp ipconfig /flushdns yap
-en son ihtimal comodo dragon kur, kurarken dns ayarlarında en üsttekini seç.
-modemden dns sunucusunu elle girmeyi dene.

[quote name='Lastman' date='15 August 2012 - 22:36 ' timestamp='1345070161' post='1231349']
bir kaç şey geldi aklıma belki biri işe yarar
-dns ayarı yapıldıktan sonra tarayıcı kapatıp tekrar açılmalı.
-cmd açıp ipconfig /flushdns yap
-en son ihtimal comodo dragon kur, kurarken dns ayarlarında en üsttekini seç.
-modemden dns sunucusunu elle girmeyi dene.
[/quote]

Hocam mantıksız değil mi comodo dragon olmadna giremeyecek mi bu diğer pc ?

Diğerleri bir işe yaramadı yaptım.

[quote name='Lastman' date='15 August 2012 - 22:51 ' timestamp='1345071097' post='1231358']
tarayıcı dns ayarlarını kendi yaptığı için söyledim onu.denemekten zarar gelmez.
[/quote]

Teşekkür ederim hocam.

[quote name='radyofon' date='15 August 2012 - 22:54 ' timestamp='1345071250' post='1231359']
Flushdns yapmadığın için dns değiştirsen de kâr olmaz. Mutlaka flushdns yapmalısın.
[/quote]
Arkadaşım uyumuş yarın bunu yapacağım tekrardan.Umarım işe yarar.

[color="#000000"]Neden google dns falan ile uğraşıyorsun ki? Direk ağ bağlantının üzerine tıkla. Sonra özelliklere gir. Açılan küçük ekranda "İnternet protokolü sürüm (sayı)" olanı seç ve özelliklerini aç. Buradan en alttaki DNS ayarını alı seç ve aktif olan alana her sayı noktalar arasına gelecek şekilde ilk sıraya 8 8 8 8, ikinci sıraya ise 8 8 4 4 gir ve tamam de önündeki pencereleri kapat sonra. İstediğin tarayıcıdan istediğin yere kasmadan gir. Ekstra proxy programlarına falan gerek yok.[/color] Sıkıntı olursa kullandığınız ağ üzerinde engelleyici bir merkezi hizmet var demektir. DNS işlemez.

[quote name='katurkmen' date='15 August 2012 - 23:53 ' timestamp='1345074826' post='1231377']
[color="#000000"]Neden google dns falan ile uğraşıyorsun ki? Direk ağ bağlantının üzerine tıkla. Sonra özelliklere gir. Açılan küçük ekranda "İnternet protokolü sürüm (sayı)" olanı seç ve özelliklerini aç. Buradan en alttaki DNS ayarını alı seç ve aktif olan alana her sayı noktalar arasına gelecek şekilde ilk sıraya 8 8 8 8, ikinci sıraya ise 8 8 4 4 gir ve tamam de önündeki pencereleri kapat sonra. İstediğin tarayıcıdan istediğin yere kasmadan gir. Ekstra proxy programlarına falan gerek yok.[/color] Sıkıntı olursa kullandığınız ağ üzerinde engelleyici bir merkezi hizmet var demektir. DNS işlemez.
[/quote]

Google dns dediğimiz oaly bu oluo kardeşim :)

[quote name='hawk_2' date='16 August 2012 - 03:08 ' timestamp='1345075734' post='1231380']
Google dns dediğimiz oaly bu oluo kardeşim :)
[/quote]

Bu kadar yıldır internet ve bilgisayar içindeyimde ilk defa böyle bir benzetmeyle karşılaştım :). Verdiğim DNS sayılarını girin uygun zamanda bakalım sıkıntı olacak mı? Geçmiş zamanda kullandığımda sıkıntı yoktu, şimdi de değişeceğini sanmıyorum.

[quote name='katurkmen' date='16 August 2012 - 04:18 ' timestamp='1345083485' post='1231408']
Bu kadar yıldır internet ve bilgisayar içindeyimde ilk defa böyle bir benzetmeyle karşılaştım :). Verdiğim DNS sayılarını girin uygun zamanda bakalım sıkıntı olacak mı? Geçmiş zamanda kullandığımda sıkıntı yoktu, şimdi de değişeceğini sanmıyorum.
[/quote]

8.8.8.8 - 8.8.4.4 Google'ın Dns adresleri zaten :) sadece bu değil diğer dns adresleri de çalışmamış.

[code]https://developers.google.com/speed/public-dns/[/code]

[quote name='Lastman' date='16 August 2012 - 05:27 ' timestamp='1345084051' post='1231411']
8.8.8.8 - 8.8.4.4 Google'ın Dns adresleri zaten :) sadece bu değil diğer dns adresleri de çalışmamış.

[code]https://developers.google.com/speed/public-dns/[/code]
[/quote]

Yaşlılığa bir adım daha attık desene o zaman :) Elimde bulunan 2 bilgisayarda da bu numaralarda sıkıntı olmadı.