Jump to content

Win 8'i Hızlandıran Antivirüs!

uN1versum
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20120823072607_nortoninternetsecurity2013.jpg[/img]

[b]Antivirüsler Windows'u yavaşlatır tezine inat, bu antivirüs Windows 8'i hızlandırıyor![/b]

[color=#333333][font=arial][size=3]Virüs tarayıcıları sisteminizin açılış süresini genellikle uzatırlar. Windows 8, varsayılan olarak bir virüs tarayıcısıyla (Windows Defender) geliyor. Ancak güvenlik yazılımı devi Symantec'in iddiasına göre Windows 8, Norton Internet Security 2013 ile daha da hızlı açılıyor. Biz de Windows 8'in 90 günlük deneme sürümünde Symantec'in bu iddasının gerçek olup olmadığını test ettik.[/size][/font][/color]

[color=#333333][font=arial][size=3]Windows 8'i yükledikten sonraki sıradan bir açılış oldukça hızlı: Laptop'umuzu açmamızla giriş ekranının görünmesi sadece 24.7 saniye sürdü. Daha doğru sonuçlar alabilmek için parolasız bir yerel hesap kullandık. Norton Suite'i yüklediğimizde bilgisayarımız gerçekten de daha hızlı açıldı: Laptop'un açılması 20.4 saniye sürdü.[/size][/font][/color]

[b]Kapsamlı tarama da daha hızlı[/b]

[color=#333333][font=arial][size=3]Sistem açılış testinden sonra kapsamlı virüs taraması testimizde Windows Defender, 18.7GB'lık 18.000 dosyadan oluşan veriyi 4 dakika 45 saniyede taradı (ayarları değiştirmeden). Norton Internet Security 2013 ise 112.134 nesneyi Windows Defender'dan çok daha uzun sürede taradı: Tam tarama 14 dakika 32 saniye sürdü.[/size][/font][/color]

[color=#333333][font=arial][size=3]Norton Internet Security 2013'lü laptop'u kapatmak 10.4 saniye sürerken, hiç değiştirilmemiş Windows 8'i kapatmak 7.4 saniye sürdü.[/size][/font][/color]

[b]Yorum:[/b]

[color=#333333][font=arial][size=3]Norton'lu Windows 8 gerçekten de daha hızlı: Internet Security'ye sahip bilgisayarımız daha hızlı açıldığı gibi yazılım, taradığı nesne sayısına kıyasla da Windows Defender'dan daha hızlı. Bununla birlikte hız kazanımının önemsiz seviyede olduğunu ve Windows 8'in kapsamlı güvenlik işlevleriyle geldiğini söylemeliyiz.[/size][/font][/color]

[b]Test sistemimiz:[/b][color=#333333][font=arial][size=3] DELL LATITUDE E6420, INTEL CORE I7 2760QM, 8092 MB DDR3 RAM, NVIDIA N12P OPTIMUS, WINDOWS 8 ENTERPRISE 64 BIT[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial][size=3][CODE]
http://www.veteknoloji.com/win-8-i-hizlandiran-antivirus-55974--.html
[/CODE][/size][/font][/color]

• 1 yıl yıl...

ssd'li bir bilgisayarda windows 5 saniye de açılabilir evet, fakat bilgisayarınızı kapat buttonu ile kapattıysanız bu şekilde açılacaktır. çünkü windows 8'de kapat dediğiniz zaman bilgisayar bir nevi uyku moduna giriyor. yeniden başlat buttonuna bastığınızda aradaki farkı göreceksiniz, çünkü gerçek kapanış bu sayede gerçekleşiyor.

ssd'li bir bilgisayarda windows 5 saniye de açılabilir evet, fakat bilgisayarınızı kapat buttonu ile kapattıysanız bu şekilde açılacaktır. çünkü windows 8'de kapat dediğiniz zaman bilgisayar bir nevi uyku moduna giriyor. yeniden başlat buttonuna bastığınızda aradaki farkı göreceksiniz, çünkü gerçek kapanış bu sayede gerçekleşiyor.

kintaro dediklerinde haklısın ben hiç bir işle yapmadan sata ve eski kasalı bilgisayarımda test yaptım ve üşenmeden videoya alıp upload ettim;
Video:

http://youtu.be/h9pgM1dg1J0

işsiz değil abi öğrenim görevlisiyim
bu konuya açıklık getireyim dedim gerçi vedeoyu çekerken sen noktayı koyuşsun fakat boşa gitmesin dedim

o anlamda işsiz değil ya, sosyal medyada üşünmeden böyle işlerle uğraşıp yapanlara öyle deniyor :)

Evet Hibernation açıksa 3-5 saniyede açılması normal. Hibernation kapalı olursa , notebook'un pili çıkartılırsa ve gücü kesilirse , masaüstü pc güç bağlantısı kesilirse o 3-5 saniyede açılışı kimse beklemesin :) 

evet Windows 8.1 ve Sdd olunca baya hızlanıyo pc buda benimki :)

http://www.youtube.com/watch?v=FjOVpqxg24c

ama şuda bi kesin antivirüsle hiçbi alakası yok bendede Eset Smart Security 7 yüklü açılışdada esetle beraber 5 tane daha program çalışıyor ama pc açılışı gördüğünüz gibi gayet sitabil

Edited by efsane_6868

asıl kapatma işlemi yeniden başlat diyince oluyorsa bu videoda benden :D

http://www.youtube.com/watch?v=m019HvoTzvw&feature=youtu.be

ama şuda bi kesin antivirüsle hiçbi alakası yok bendede Eset Smart Security 7 yüklü açılışdada esetle beraber 5 tane daha program çalışıyor ama pc açılışı gördüğünüz gibi gayet sitabil

asıl kapatma işlemi yeniden başlat diyince oluyorsa bu videoda benden :D

http://www.youtube.com/watch?v=m019HvoTzvw&feature=youtu.be

direk login olmadan nasıl masaüstüne gidiyosunuz ayarını söylermisiniz...??? yeni windows 8.1 update 1 pro kurdum bi kaç ayar gördüm aradığımda fakat 8.1 de direk masaütünü aç ayarını bulamadım ...

direk login olmadan nasıl masaüstüne gidiyosunuz ayarını söylermisiniz...??? yeni windows 8.1 update 1 pro kurdum bi kaç ayar gördüm aradığımda fakat 8.1 de direk masaütünü aç ayarını bulamadım ...

ben herhangi bir ayar yapmıyorum

buradaki ayarımı diyosun acaba ? 

OfC0Aah.jpg

Edited by ArminVB

ben herhangi bir ayar yapmıyorum

buradaki ayarımı diyosun acaba ? 

OfC0Aah.jpg

Hayır usta o bende tıklı zaten hani ilk açılış ekranında oturum açmanı istiyo ya mail adresin şifren le orayı direk geçip masaüstüne geliyor arkadaşlarda otomatik login oluyo onu soruyorum yinede sağol.....

Hayır usta o bende tıklı zaten hani ilk açılış ekranında oturum açmanı istiyo ya mail adresin şifren le orayı direk geçip masaüstüne geliyor arkadaşlarda otomatik login oluyo onu soruyorum yinede sağol.....

yerel hesaba geçiş yapıp, kullanıcıya şifre koymayacaksın.

Edited by KenanK

- Çalıştır'ı Açın ve netplwiz yazıp Enter'a basın. Açılan pencerede Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir kutusundaki işareti temizleyin ve Tamam'a tıklatın.

enpedi-15-17-42.png

Açılan küçük pencerede parolanızı girin ve Tamam'a tıklatın.

enpedi-15-18-41.png

Edited by ArminVB

Selam arkadaşlar

Sisteminizin gerçek açılış hızını TEST etmek istiyorsanız Bootracer v4.60 programını kullanın..

Program Windows yüklenmesi ve Masaüstü gelmesi zamanlarını test ederek size durumu gösteriyor.

Yazdığım bu bilgisayar Win7 ve işlem yaptığı için yandaki Win8.1 Up.1 yüklü masaüstünden örnek olarak bir resim ekliyorum.

Herkese kolay gelsin..

PC-2_Win8.1.jpg

- Çalıştır'ı Açın ve netplwiz yazıp Enter'a basın. Açılan pencerede Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir kutusundaki işareti temizleyin ve Tamam'a tıklatın.

enpedi-15-17-42.png

Açılan küçük pencerede parolanızı girin ve Tamam'a tıklatın.

enpedi-15-18-41.png

oldu usta çok sağol...

Selam

Otomatik giriş yapmak istiyorsunuz sanırım? Yani parola girilmiş bir sistemi, parola yazmadan giriş yapmak istiyorsunuz. Eğer durum bu ise aşağıdaki vereceğim reg ayarını kopyalayıp yeni metin belgesine yapıştırıp dosya uzantısını da .reg yaptıktan sonra çift tıklayın ayarlarınız kayda girsin ve Windows parola ya da şifre sormadan açılsın..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="1"
"DefaultUserName"="Kullanıcı Adınız"
"DefaultPassword"="Parolanız"
"ForceAutoLogon"="1"

program doğru sonuç vermiyor.

Düşük değer verdiği için mi doğru sonuç vermiyor?

Resim ekleseydiniz görürdük ne kadar zamanda boot ettiğini..:)

Selam

Otomatik giriş yapmak istiyorsunuz sanırım? Yani parola girilmiş bir sistemi, parola yazmadan giriş yapmak istiyorsunuz. Eğer durum bu ise aşağıdaki vereceğim reg ayarını kopyalayıp yeni metin belgesine yapıştırıp dosya uzantısını da .reg yaptıktan sonra çift tıklayın ayarlarınız kayda girsin ve Windows parola ya da şifre sormadan açılsın..

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="1"
"DefaultUserName"="Kullanıcı Adınız"
"DefaultPassword"="Parolanız"
"ForceAutoLogon"="1"

Düşük değer verdiği için mi doğru sonuç vermiyor?

Resim ekleseydiniz görürdük ne kadar zamanda boot ettiğini.. :)

Masaüstü geldikten sonra fazladan 7-8 saniye bekliyor. yeniden başlatma videosunu birkaç ileti önce paylaştım onu izleyebilirsin.

Edited by ArminVB