Jump to content

Recommended Posts

• Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tesekkurler hocam. Verdiginiz linki inceledim. Benim anlamadigim bir kac nokta var yardimci olabilirseniz sevinirim.

1- mode kisminda hangi modu seciyoruz 1 cd-rom 1 usb bellek icin.

2- Auto detect kismini seciyormuyuz cunku ben secince farkli bisi cikiyor chip geniusta veya get infoda farkli cikiyor. Ornegin 13FE -5200 cikarken usb bilgide 6544 de 0930 cikiyor.

3-firmware bolumunde burner file ve firmware file seciyormuyuz. Bin dosya uzantili seciyorsak neye gore seciyoruz veya olusturuyoruz.

4-Son olarak boyut kismini tam olarak nasil bolumlendiriyoruz sadece oradaki cubukla yapmamiz yeterli mi. Yoksa total kapacity kismini da dolduruyormuyuz. 

Iso dosyasi olarak ta bu siteden indirdigim normal bir windows dosyasi seciyorum.

Alttaki resimde her şey açıkca var.

1. Mode 21

2. Hayır

3. Seçmiyoruz

4. Biz dokunmuyoruz kendi ayarlıyor.

pre_1349166874__4.jpg

pre_1389261694__mode1.png

pre_1389261756__mode2.png

• 2 hafta sonra ...

9HwU50M.png

q6n1R67.png

AN6cOcu.png

MunVlVc.png

sandisk 16gb belleğimi cd sürücü yapamadım yukarıdaki hatayı veriyor nedeni ne olabilir sizce? iso dosyasını doğru seçiyorum flashı fat olarak formatlıyorum ama olmuyor

bulursan banada yazsana bende 2-4-8 lik flashları  buldum hep 16 yada 32 bulamadım....

• 3 hafta sonra ...

merhaba sandisk marka usb var ama sizin resimde gösterdginiz gibi yanıt almadım

Description: [E:]USB Yığın Depolama Aygıtı(SanDisk Cruzer Blade)
Device Type:  Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 0781 PID = 5567
Serial Number: 4C530003060524101380

Device Vendor: SanDisk
Device Name: Cruzer Blade
Device Revision: 0126

Manufacturer: SanDisk
Product Model: Cruzer Blade
Product Revision: 1.26

Chip Part-Number: Unknown

ben programı kullandım bendeki flashlarda birtek çok eski olan 2 gblık kingstone flash belleğimde işe yaradı onada acronis universal restore 2012 yazdırdım ama acronis true imaj başlığını tıklar tıklamaz hangi makina olursa olsun mavi ekran verdirtiyor

Arkadaşım hangi markada ne çıkacağı belli olmuyor. Sandisk hariç diğerleri için genelde çözüm bulunabiliyor.

Amma velakin flash disk çok yeni bir kontrolcü içeriyorsa yazılımın sızması için bir süre beklemek gerekiyor.

İşin özeti tamamen şansına kalmış.

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

u3 Sandisk tarafından kullanılıyor fakat chip yazılımı sandisk için yok biliyorum.4 5 sene öncesinde değişik yollardan iso atılabilen modeller vardı.Ama yeniler farklı.Lexar bellekleri öneriririm.Hızlılar ve kolayca modifiyeye müsait chiplerle geliyorlar.

bana 32 gb kapasiteli lazım Türkiyede bulamadım. Başka marka önerebilirmisiniz.

Edited by kamuran731

Lexar Ucuz, hızlı, çok sağlam değil. Kingston ise fiyatı normal, hızlı, normal derece sağlam ama Lexar' dan daha sağlam. Para önemli değilse kingston al ama şöyle bi durum var. chip i uygun olan kingstonlardan al. 

sorunda bu zaten; kingston markanın hangi modelinin çipi uygun bilmiyorum. Eğer uygun olduğunu bilseydim aşağıdaki kingstonu alacaktım

çünkü küçük, sağlam ve usb3.0 özelliği var. Bu konuda tüm arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

almak istediğim model: Kingston 32Gb Usb 3.0 Metal Usb Flash Bellek DTSE9G2/32GB

ubest, smi veya innostar cipli 32 gb kapasiteli usb3.0 bir falsh almak istiyorum marka model bilen arkadaşlardan bilgiyi burada paylaşmalarını rica ediyorum

Edited by kamuran731

• 4 ay sonra...

sorunda bu zaten; kingston markanın hangi modelinin çipi uygun bilmiyorum. Eğer uygun olduğunu bilseydim aşağıdaki kingstonu alacaktım

çünkü küçük, sağlam ve usb3.0 özelliği var. Bu konuda tüm arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

almak istediğim model: Kingston 32Gb Usb 3.0 Metal Usb Flash Bellek DTSE9G2/32GB

ubest, smi veya innostar cipli 32 gb kapasiteli usb3.0 bir falsh almak istiyorum marka model bilen arkadaşlardan bilgiyi burada paylaşmalarını rica ediyorum

Transcend 32GB JetFlash 760 USB 3.0  cok iyidir ve innostar kontrolcu mevcuttur  hertürlü modifiyeye uygundur...

• 2 hafta sonra ...

16 GB Sandisk ile yapmayı denedim

Fakat start yapınca flash disk 16GB'dan 8 GB'a düştü nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz?

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapyn-usb-to-cd-rom/page-8#entry1268291

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapyn-usb-to-cd-rom/page-6#entry1258943

http://www.tnctr.com/topic/208415-usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapyn-usb-to-cd-rom/page-11#entry1321366

siz hangi programla bu hale getirdiniz flash ı sandiskler için bir araç yok

Help me! :(

Description: [J:]USB Mass Storage Device(JetFlash Transcend 16GB)
Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 8564 PID = 1000
Serial Number: 05EG5O2ZRM4ZWQKK

Device Vendor: JetFlash
Device Name: Mass Storage Device
Device Revision: 1100

Manufacturer: JetFlash
Product Model: Transcend 16GB
Product Revision: 1100

Controller Vendor: SMI
Controller Part-Number: SM3267ABS - ISP 141103-1AB
Flash ID code:      2C846454 - Micron - 1CE/Single Channel [MLC]

Thanksssssssssssss! :)  :)  :)

Share

• Similar Content

• By odyaka341
      selamün aleyküm arkadaşlar
      elimde iki tane .iso dosyası var bunları bir usbye yazdırmak istiyorum bazı programları denedim ama sadece 1 tane yazdırıyor ve başka bir şey yazılmıyor ben ikisini aynı anda yazmak istiyorum..
      (konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim).
    • By kerkur
      Hertürlü iso imajını usb ile 5sn boot ettirmeye hazırlama
      Download; www.tiny.cc/kerusbboot  
      indirme linki; www.tiny.cc/kerusbboot -
      her türlü iso cd/dvd kalıplarını usb bellekten çalıştırabilirsiniz .
      yapacağınız ; üsteki dosyayı indirin;
      1. klasörden belleği birkere ntfs biçimlendirmek
      2. mbr programı ile usb belleği formatlamak 
      3. bütün dosyaları usb belleğin içinde kopyalamak
      iso dizini içine atacağınız dos da açılan boot cd/dvd özelliği olan 
      bütün cd/dvd leri usb bellek ile çalıştırırsınız.
      örnek olarak ghost , windows kurulum cd / dvd si 
      yani dos la açılan bütün cd/dvd leri 
      iso dizini içinde 1.iso olarak adını değiştirmeniz yeterli olacaktır.
      - yani boot olan herhangi bir iso dosyasını (cd kalıbı),açılmadan
      örnek ghost,windows xp,windows 7 gibi iso cd kalıbını iso dizini içine koyuyonuz.
      ve dostan yükleme yapıyonuz.
      -
      *acılışta boot ekranında multiboot özelliği kaldırıldı direkt iso dizini içinde 1.iso isminde dosya varsa onu yüklemesini yapar.

video anlatımı : http://www.youtube.com/watch?v=IGEekmrt8jA
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...